WCPW Loaded #13 (22/10/2016) – Raport

Czas na kolejny raport z gali WCPW Loaded! Jesteśmy już na pierwszym tapingu po iPPV Refuse to Lose, które odbyło się dwa tygodnie temu. W walce wieczoru zobaczymy Joe Hendry’ego! 

Adam Pacitti rozpoczyna galę, czas więc usłyszeć, dlaczego wyrolował Martina Kirby’ego! GM WCPW przywitał się z fanami, jako ten który pozbył się Adama Blampied z federacji na dobre. Następnie odniósł się do tego, co wydarzyło się podczas walki o pas WCPW. Powiedział, że jest tutaj szefem więc wszyscy muszą się go słuchać. Pacitti przyznał fanom racje, rozumie, że na niego buczą. Dał więc im dziesięć sekund na wybuczenie się, a następnie mają go oklaskiwać, ponieważ lubi gdy jest oklaskiwany. Pacitti ogłosił, że za tydzień na Loaded odbędzie się walka o główny pas federacji. Joseph Conners zmierzy się z… Codym Rhodesem! Fani jednak domagali się Martina Kirby’ego, którego theme w końcu rozbrzmiał na arenie. Pacitti błyskawicznie opuścił ring i uciekł przez publiczność. Kirby wszedł do kwadratowego pierścienia i chwycił mikrofon. Rozległy się chanty “Justice for Kirby”. Martin przyznał, że Conners jest świetnym wrestlerem, dlatego jest teraz mistrzem. Nie zmienia to jednak faktu, że Kirby został wyrolowany przez GM’a. Zasługuje więc na rewanż. Nagle jednak Martina Kirby’ego zaatakował od tyłu… Big Damo! Teraz to były mistrz ma coś do powiedzenia. Przekazał, że nie interesują go fani. Jest tu z jednego powodu, aby zniszczyć wszystkich ulubieńców publiki, zaczynając od Kirby’ego. Pokona każdego, kto odważy się tu wyjść, sądząc, że sobie z nim poradzi. Zareagował na to Joe Coffey, którego theme usłyszeliśmy. “Ironman” wyszedł na arenę i został zaatakowany przez Damo, gdy wchodził do ringu. Do tej dwójki dołączył sędzia i mamy pierwszą walkę dzisiejszego wieczoru!


Match #1
Normal Match
Big Damo vs. Joe Coffey

Ironman przetrwał krótką ofensywę rywala i poradził sobie z rywalem. Damo wylądował poza ringiem, a Coffey zaatakował go Suicide Divem! Po chwili wrestlerzy wrócili do ringu, a tam do słowa zaczął dochodzić pierwszy w historii WCPW Champion. Coffey próbował kontrować, aby znów kontrolować ten pojedynek. W końcu Damo zainkasował Missle Dropkick z narożnika, co dało przewagę Ironmanowi. Joe radził sobie z chwilowymi przebudzeniami rywala. Próbował wykonać Giant Swing, jednak Big Damo mu na to nie pozwolił. Coffey stracił w ten sposób przewagę, a Big Damo wyprowadził potężny Senton. Pin. 1! 2! Kick Out! Damo poszedł za ciosem i ponownie próbował pinować po sporych rozmiarów Elbow Dropie. Skończyło się jednak identycznie, jak chwilę wcześniej. Big Damo wydawał się mieć wszystko po swojej stronie. Nagle przy ringu pojawił się Martin Kirby! Odwrócił on uwagę byłego mistrza, wykorzystał to Joe Coffey który zakończył pojedynek po potężnym Lariacie.

Winner: Joe Coffey via pinfall (8:02)

Po walce zdenerwowany Damo zaatakował sędziego, a następnie udał się na backstage.


Zapowiedź WCPW w Londynie które odbędzie się 9 listopada, gdzie zobaczymy walkę Ospreay vs. Kirby II


Match #2
Normal Match
Tyler Bate vs. Liam Slater

Jeszcze przed gongiem fani chantowali “Happy Birthday” dla Liama Slatera, który gdy gala się odbywała, obchodził urodziny. Zawodnicy uścisnęli sobie dłonie i ruszyli do akcji. Po pokazie chain wrestlingu pełnego kontr, nikt nie mógł uzyskać przewagi. Sekwencje kończyły się uściskiem dłoni pomiędzy wrestlerami. Następnie panowie w bardzo komediowy sposób potraktowali walkę w parterze. W końcu jednak zrobiło się poważnie i zarówno jeden jak i drugi kontrowali swoje akcje. Żaden z nich nie mógł zyskać przewagi na dłużej niż kilkanaście sekund. W końcu “połówka” Moustache Mountain wykonała potężny Uppercut i spróbowała przypięcia. Slater jednak poderwał bark podczas pinu. Po kilku kolejnych akcjach, nastąpił czas Liama Slatera, który zapiął Single Leg Boston Crab. Bate zdołał się uwolnić, jednak to Slater dyktował warunki w ringu, tak się przynajmniej wydawało dopóki Tyler Bate bardzo sprytnie wykonał Roll-Up i zwyciężył to starcie!

Winner: Tyler Bate via pinfall (6:38)


Promo przybycia BROKEN Matta Hardy’ego do WCPW!


Match #3
Tag Team Match
Quater-Final Match in WCPW Tag Team Titles Tournament
Prospect vs. Los Perspectiva

Gdy James R. Kennedy przedstawiał Prospect, nagle ring postanowił opuścić Alex Gracie. Po chwili rozbrzmiał theme Los Perspectiva, a na arenie pojawili się Drake i Gracie w maskach. Lucas Archer musiał więc walczyć w handicap matchu jeden na dwóch. Po krótkiej walce pomiędzy Drakiem i Archerem, nagle Lucas opuścił ring. Za nim udali się zamaskowani zawodnicy. Całą trójka opuściła arenę i ruszyła na backstage. Po chwili wrócili Drake, Archer i… Alex Gracie bez maski. Teraz było dwóch Prospectów i jeden zamaskowany Drake. Archer i Drake znów byli w kwadratowym pierścieniu, a Alex Gracie uznał, że pójdzie poszukać brakującego luchadora i skopie mu tyłek. Alex wrócił po niecałej minucie i zmienił się z Lucasem Archerem. Drake dzielnie stawiał opór dwójce rywali. Między innymi wykonał Atomic Drop na Alexie który z powodu bólu musiał udać się na backstage. Wrócił już z maską i wspomógł Drake’a. Teraz to Los Perspectiva miała kontrolę nad starciem oraz przewagę liczebną. Gracie wziął piniatę do rąk i rozsypał jej zawartość, którą okazały się nachosy. Drake (już bez maski) podciął Gracie’go gdy sędzia nie spoglądał. Wykorzystał to Archer który rzucił Alexa na rozsypane nachosy i po chwili wygrał pojedynek.

Winners: Prospect via pinfall (6:28)


Match #4
Normal Match
Trent Seven vs. Johnny Moss

Czas na walkę drugich połów swoich teamtów. Kilkanaście minut temu Tyler Bate pokonał Liama Slatera, teraz zobaczymy kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku Moss vs. Seven. Johnny już na starcie potraktował oponenta mocnym Uppercutem po którym Seven musiał przez chwilę do siebie dochodzić. Następnie panowie urządzili sobie małą walkę na to, kto jest silniejszy i który więcej wytrzyma. Próbowali atakować Shoulder Blockami, jednak żaden nie padł na matę. Później zobaczyliśmy pojedynek na chopy, do momentu, aż Seven bardzo sprytnie się zachował i wyprowadził Back Suplex. Akcja przeniosła się za chwilę poza ring, gdzie wydawało się, że Johnny Moss zdominuje rywala. Moss wrzucił Sevena do ringu, a połowa Moustache Mountain wstała na nogi i wykonała efektowny Suicide Dive! Nie trzeba było długo czekać, na to, aż dwójka wróci do kwadratowego pierścienia. Tam powróciła walka na chopy. W końcu klatka piersiowa Mossa zaczęła krwawić, a Seven zakończył długi pojedynek chop vs. chop, wykonując Brainbuster. Pin. 1! 2! Kick Out. Trent chciał wykonać Piledriver, jednak Moss skontrował i dostarczył Alabama Slam. Pin od Mossa. 1! 2! Kick Out. Johnny wykonał German Suplex, udało mu się to, jednak Trent Seven szybko wstał i sam wyprowadził tą akcje. Motyw ten się powtórzył jeszcze kilkukrotnie, aż w końcu Moss wykonał German Suplex dwa razy zrzędu. Panowie opadali z sił i w końcu wyniszczyli się nawzajem podwójnym Clotheslinem po którym padli na matę. Wrestlerzy na kolanach zbliżyli się do siebie i zaczęli wymieniać się slapami. Zakończył to wszystko Moss, który wyprowadził Fisherman’s Suplex i przypiął rywala. 1! 2! 3!

Winner: Johnny Moss via pinfall (10:20)


Na backstage’u James R. Kennedy ogląda końcówkę walki Blampied vs. Rampage. Kennedy powiedział, że Adam Blampied był wizjonerem brytyjskiego wrestlingu, a Prospect będą chcieli szukać zemsty i sprawiedliwości dla Adama. Prospect zniszczy więc Rampage’a. James rzucił wyzwanie, na True Legacy wyzywa Rampage’a na walkę Elimination 8-Man Tag Match.


Main Event
Normal Match
Pete Dunne vs. Joe Hendry

Pete początkowo zaskakująco dobrze radził sobie z Hendry’m. W końcu jednak to się skończyło i Hendry zaczął poskramiać oponenta. Dunne musiał opuścić ring i wszystko sobie przeanalizować. Wrócił do kwadratowego pierścienia i znów miał przewagę nad Joe. Hendry jednak nie ustępował i sam wyprowadzał ataki, po jednym z nich Dunne ponownie wylądował za ringiem. Joe ruszył za rywalem i skończyło się to tak, że obaj wylądowali między reklamą na apronie, a ringiem. Gdy wrócili do kwadratowego pierścienia, Dunne zaczął wyraźnie dominować w tym starciu. W końcu jednak Hendry wrócił do pojedynku, wykonał DDT i próbował przypiąć. Skończyło się na poderwaniu barku po dwóch uderzeniach sędziego w matę. Joe jednak się rozkręcał, wykonał dwa Corner Clothesliny, jednak Pete ruszył z kontrą i zaatakował ładnym Enzuigiri. Do tego Belly-to-Belly Suplex. Błędem jednak było wejście na trzecią linę. Dunne próbował wykonać Diving Moonsault, jednak wylądował na nogach Hendry’ego. Gdy wydawało się, że Joe wraca na falę, Dunne znów wykonał Enzuigiri, a następnie German Suplex. Hendry jednak błyskawicznie wstał i ściął z nóg rywala. Wrestlerzy po chwili przenieśli się na apron, gdzie Hendry wykonał DDT na najtwardszą część ringu. Pete nie został jednak zneutralizowany, znów groźnie atakował, Hendry wykonał jedną kontrę i przeszedł do swojego finishera… Fallaway Slam i zwycięstwo w tym Main Evencie!

Winner: Joe Hendry via pinfall (10:47)


Hendry chwycił za mikrofon i odniósł się do walki z Kurtem Angle na Refuse to Lose. Powiedział, że był blisko zwycięstwa z medalistą olimpijskim. Teraz jednak już ten dream match i rozdział jest za nim. Czas więc obrać kolejny cel. Wywołuje więc Joshepha Connersa, który jest obecnym mistrzem WCPW. Conners zdradził Joe w najgorszy możliwy sposób. Hendry chce walki o pas i to już dzisiaj. Zamiast Connersa, na arenie pojawił się Cody Rhodes. Były mistrz WWE IC pogratulował tego, jak Hendry zaprezentował się na Refuse to Lose. Są jednak między nimi dwie różnice, pierwsza Cody pokonał Kurta dwa miesiące temu. Druga różnica, to fakt, że Cody jest obecnie pretendentem do pasa WCPW. Wszystko przerwał ten o którym mówiono wcześniej, mistrz WCPW, Joseph Conners. Champion powiedział, że Cody i Joe mogą sobie rozmawiać o tym kto jest pretendentem i kto chce tego pasa jednak prawda jest taka, że Joseph nigdy nie tytułu tracić nie zamierza. Joseph docenia to, jakie dziedzictwo pozostawiła po sobie w branży, rodzina Rhodesów. Jednak co do Hendry’ego, to bardzo chętnie by go zniszczył w tym ringu. Wtedy Joe nie wytrzymał i zaatakował mistrza. Rozdzielić ich chciał Cody Rhodes, a na zamieszaniu skorzystał Conners który zaatakował Hendry’ego pasem. Rhodes wykonał jednak Cross Rhodes na Connersie i wziósł tytuł do góry. Czy za tydzień zobaczymy nowego WCPW Championa?

Cody Rhodes vs. Joseph Conners o pas WCPW już na następnym Loaded!