UWAGA NA SPOILERY! Co wydarzyło się podczas AEW Dark: Elevation? Nowy pretendent?

Podczas debiutującego odcinka AEW Dark: Elevation pojawił się prezes AEW Tony Khan, który zapowiedział, że podczas przyszłotygodniowego odcinka Dynamite, Matt Sydal zmierzy się z Kennym Omegą. Jeżeli Matt pokona swojego przeciwnika, otrzyma szanse na AEW World Championship.
Wspomniany pojedynek został zapowiedziany po tym, jak AEW World Champion Kenny Omega i Michael Nakazawa pobili Matta Sydala.

Na samym początku show byliśmy świadkami segmentu, w którym pojawili się Don Callis, Nakazawa i Omega. AEW World Champion powiedział, że szukał flagowego programu, więc być może Matt i Mike Sydal któregoś dnia będą mogli wystąpić w programie Dynamite walcząc o jego World Title. Matt odpowiedział, że miał możliwość “wybicia się” z rankingu i wyzwanie mistrza do walki. Kenny stwierdził, że ranking Khana nie ma znaczenie, więc Nakazawa zamyka pierwszą piątkę. Jeżeli Sydal będzie w stanie pokonać Nakazawę to będzie mógł wyzwać mistrza AEW World do walki – zakończył Kenny.

W późniejszej części programu Matt Sydal pokonał Nakazawę, dzięki czemu otrzymał szansę na walkę z Kennym Omegą. Jednak mistrz chciał walczyć chwilę po wygranej Sydala wykonując One-Winged Angle, po czym zmusił Ricka Knoxa do odliczenia do trzech. Po tym wydarzeniu prezes AEW nie chciał zaakceptować takiego rozwoju wydarzeń upoważniając Matta do kolejnej walki z Omegą.