Tony Khan: Powrót i występ CM Punka w AEW, Reunion The Elite, Debiut Stinga i współpraca z Darbym Allinem, Mistrzowskie pojedynki zapowiedziane na NJPW Power Struggle

» Prezes All Elite Wrestling Tony Khan wystąpił w Z100 New York. W trakcie rozmowy z Joshem Martinezem poruszony został temat debiutu CM Punka w AEW oraz współpracy Stinga i Darby Allina.

Debiut CM Punka w AEW:

Pojawienie się CM Punka zmieniło naszą działalność. Jego obecność podniosło wskaźnik biznesowy o co najmniej sześć stóp. Dzięki niemu nasze tygodniówki, wydarzenia live oraz ppv osiągały rekordową osiągalność. To niesamowite i wspaniale jest go mieć w drużynie, a jego debiutancki pojedynek z Darbym Allinem był świetny. The First Dance było czymś w rodzaju mrugnięcia, szturchnięcia.

 

Razem z CM Punkiem wpadliśmy na pomysł, aby jego debiut był niespodzianką. Chciałem przejąć cały biznes, więc jak to zrobić? Wpadliśmy na pomysł, który sprawił, że jego powrót do ringu był najgorzej strzeżoną tajemnicą na świecie. Tylko ja, Punk wiedzieliśmy, co Darby będzie miał do przekazania w swoim promo. Każdy może przyjść do AEW i udowodnić, że jest się najlepszym wrestlerem, nawet jeśli myślisz, że jesteś najlepszy na świecie. Po słowach, jakie wypowiedział Darby fani zgromadzeni na arenie niemalże eksplodowali. Nie mogli uwierzyć w to, co się wydarzy.

Punk i Darby Allin walczyli ze sobą na All Out. Pod koniec show zadebiutował Adam Cole i ponownie połączył się z The Elite. Niedługo później w AEW swój debiut zaliczył Bryan Danielson. Na czym polega logika debiutów?

To kolejny milowy krok. To była najlepsza część PPV. Debiut Bryana Danielsona był wisienką na torcie. Nigdy nie mieliśmy tak wielkiej oglądalności. Te trzy osoby zmieniły nasz produkt o 180 stopni. Pierwszy meczy CM Punka, a następnie pojawienie się Adama Cole’a i reunion The Elite. Stworzyliśmy czwórkę najlepszych wrestlerów, która nie miała ze sobą styczności od lat, czyli Adam Cole, The Young Bucks i Kenny Omega. Cóż pomyślałem, że byłoby idealnie dorzucić jeszcze Bryana Danielsona po przeciwnej stronie, aby mógł zmierzyć się z AEW World Championem.

Debiut Stinga i współpraca z Darbym Allinem:

Wiesz, co budowałem Darby’ego zanim dowiedziałem się, że Sting jest wolny. Darby miał być budowany jako topowa gwiazda, miał być następną generacją Stinga w celu oddania hołdu. Sting o tym nie wiedział, nie oglądał wrestling, ale stale rozmawialiśmy. Jest mały dzieciak, spójrz na niego, ponieważ myślę, że bylibyście wspaniałą drużyną – takie słowa padły na pierwszej rozmowie ze Stingiem. Teraz w prawdziwym życiu oni są dobrymi przyjaciółmi, ponieważ mają ze sobą tak wiele wspólnego. Są prostymi ludźmi o szarych sercach, którzy wykonują niesamowitą pracę, prowadzą działalność charytatywną dla dzieci. Żaden z nich nie bierze narkotyków, nie pije, są w pełni heteroseksualni… są tacy fajni. Połączenie ich jest jedną z moich ulubionych rzeczy, które pojawiły się w wrestlingu.

» Federacja New Japan Pro Wrestling zatwierdziła pięć mistrzowskich pojedynków, które odbędą się w sobotę 6 listopada na wydarzeniu Power Struggle.

W main evencie IWGP World Heavyweight Champion Shingo Takagi zmierzy się z Zackiem Sabre Jr.
Warto przypomnieć, że Shingo przegrał z Zackiem podczas tegorocznego turnieju G1 Climax 31.

Hiroshi Tanahashi zmierzy się z KENTĄ o IWGP US Championship, a IWGP Jr. Heavyweight Champion Robbie Eagles podejmie El Desperado.

Poniżej przedstawiamy dotychczas zapowiedziane walki na NJPW Power Struggle:

* Shingo Takagi (c) vs. Zack Sabre Jr. (IWGP World Heavyweight Championship)

* Kazuchika Okada vs. Tama Tonga (Right to Wrestle Kingdom 16 briefcase)

* Hiroshi Tanahashi (c) vs. KENTA (IWGP US Championship)

* Robbie Eagles (c) vs. El Desperado (IWGP Jr. Heavyweight Championship)

* Toru Yano (c) vs. Great-O-Khan (Provisional KOPW 2021)

* Hirooki Goto, Tomohiro Ishii & YOSHI-HASHI (c) vs. EVIL, Yujiro Takahashi & SHO (NEVER Openweight Six-Man Tag Team Championship)

* SANADA, Hiromu Takahashi & BUSHI vs. Yuji Nagata, Ryusuke Taguchi & Master Wato

* Togi Makabe, Tomoaki Honma & Tiger Mask vs. Tanga Loa, Gedo & Jado

* Yoshinobu Kanemaru & DOUKI vs. Ryohei Oiwa & Kosei Fujita