Termin następnej gali Double or Nothing, Jon Moxley o różnicach między AEW i WWE, Jak zareagował Vince McMahon na podpisanie kontraktu przez Chrisa Jericho z AEW, Oglądalność Backstage, EC3 na wylocie?

» All Elite Wrestling ogłosiło kolejną edycję gali Double or Nothing. Odbędzie się ona 23 maja, ponownie w MGM Grand Garden Arena. Bilety trafią do sprzedaży w dniu 14 lutego.

» Pretendent do tytułu AEW World Championship Jon Moxley wypowiedział się w jednym z ostatnich wywiadów na temat federacji w której obecnie występuje oraz różnicy między AEW a WWE:

“Energia, pasja i emocje, które odczuwamy od fanów, czy to na arenie, czy na pie*dolonym statku na środku oceanu są dla nas obecne. To jest coś, co napędza nas do przodu. Podczas ostatniego rejsu, wszyscy po prostu spędzaliśmy wspólnie czas, przytulaliśmy się i cieszyliśmy. Naprawdę czułem się jakbyśmy wszyscy byli w tym samym zespole, jako fani wrestlingu. Zebraliśmy się z różnych środowisk, ponieważ uwielbiamy tę szaloną rzecz zwaną wrestlingiem.”

“Nie musimy mieć 37 gal PPV rocznie i 600 ‘network special’. Mamy Dynamite co tydzień i cztery lub pięć gal PPV na rok. Możemy na nie zachować te wszystkie duże walki, z dobrym poziomem. (…) Największą różnicą jest brak 30 writerów bawiących się tą całą dziwną energią. Nie mam tu nikogo kto wkurza mnie 40-stronnicowym skryptem do zapamiętania lub wmawiania mi jak należy to robić. Jest bardzo bezstresowo, kiedy pozwalasz wykonywać tym gościom ich zadania. Łatwiej jest, gdy masz więcej kontroli nad sterem statku.”

» W podcaście Chrisa Jericho “Talk is Jericho”, mistrz AEW zdradził dialog swojej rozmowy z prezesem WWE Vincem McMahonem, kiedy ten dowiedział się, że Chris podpisał kontrakt z konkurencyjną federacją:

McMahon: „podpisałeś umowę?”
Jericho: „no tak”
McMahon: „możesz się z tego wydostać?”
Jericho: „nie! Powiedziałeś mi, żebym to podpisał!”

Tłumacząc, że wcześniej Vince zasugerował mu, że nie ma dla niego miejsca w WWE.

» Wtorkowy odcinek WWE Backstage na FS1 obejrzało dokładnie tyle samo co ten sprzed tygodnia, a więc 97,000 widzów. Przypomnijmy, że gościem ostatniego epizodu był zwycięzca Royal Rumble Matchu mężczyzn Drew McIntyre.

» Jak możemy się dowiedzieć z wielu źródeł, 25 stycznia WWE zrezygnowało z zarejestrowania znaku towarowego “EC3”. Federacja pierwotnie złożyła taki wniosek 21 czerwca 2019 roku, jednak jak widać, obecnie nie ma już żadnego planu na tego zawodnika i postanowiła, że nie będzie rejestrować jego ring name’u jako znak towarowy.