Szczegółowe informacje o śmierci Brodiego Lee po AEW Unrestricted z Amandą Huber

Od czasu śmierci Brodiego Lee, pojawiało się wiele spekulacji na temat przyczyny jego zgonu. Żona Brodiego, Amanda Huber poprosiła o udział w podcaście AEW Unrestricted, aby podzielić się pełnymi informacjami z ostatnich miesięcy życia jej męża i uciąć wszelkie plotki.

Poniżej możecie przeczytać streszczenie jej wypowiedzi.

– W poniedziałek (nie podano konkretnej daty, ale drogą eliminacji prawdopodobnie mowa o 19 października), w dniu w którym Brodie Lee nagrywał AEW Unrestricted, trenował na swoim rowerze Peloton. Nie był w stanie dokończyć treningu, powołując się na problemy z oddychaniem.

– Było to dla niego niespotykane i zaniepokoiło Amandę, która podejrzewała COVID-19. Zmierzyła mu temperaturę i sprawdziła zmysły smaku i węchu, jednak wszystko wydawało się normalne.

– We wtorek, Brodie ponownie spróbował z treningiem – z takim samym skutkiem.

– W środę pojechał do Jacksonville na nagrania Dynamite. Wynik testu na obecność COVID-19 był negatywny, ale ze względu na objawy, Doc Sampson (lekarz AEW) nie czuł się pewnie wpuszczając go do środka, więc odesłał go do domu. Jako środek ostrożności, Brodie poddał się kwarantannie w swojej sypialni, z dala od Amandy i dzieci.

– W czwartek dostał wysokiej gorączki. Amanda utrzymywała go w stanie nawodnienia, ale nic nie jadł. Dodatkowo wykonał wymaz z nosa. Wynik otrzymany został w niedzielę i był negatywny.

– W piątek udał się do ośrodka pomocy doraźnej. Tam zdiagnozowano zapalenie oskrzeli i alergię. Brodie i Amanda nie zgadzali się z tą diagnozą. Brodie powiedział, że czuje się, jakby miał zapalenie płuc. Przepisano mu doustny antybiotyk, doustny steryd i leki przeciwalergiczne.

– W niedzielę, Brodie wykazywał widoczne oznaki niepokoju. Twarz miał zapadniętą. Poszli do szpitala. Gdy szli, opierał się na Amandzie, ponieważ miał kłopoty z chodzeniem. Amanda powiedziała mu, żeby usiadł i że powinni wziąć wózek inwalidzi, ale Brodie odmówił.

– Sprawdzili jego temperaturę, ale w tym czasie gorączka ustąpiła. Wielokrotnie sprawdzali jego poziom tlenu (na wielu maszynach), ponieważ nie wierzyli w wynik. Jego poziom tlenu wynosił 52 (normalny jest w okolicach 100, a atak astmy to około 85). Lekarze odesłali go w celu podania tlenu i podejrzewali COVID-19. Został ponownie przebadany (jak dotąd trzeci raz). Ponownie wynik był negatywny.

– Amanda zauważa, że jego zdrowie wydawało się mieć wzloty i upadki w tym okresie. Czasami wydawał się w porządku, ale innym razem, zdecydowanie nie.

– W środę zebrali go na OIOM, żeby mieć go na oku.

– W tym momencie różne osoby z AEW były świadome problemów zdrowotnych Brodiego. W szczególności Chris Harrington (wieloletni przyjaciel Huberów) zwrócił się do nich z pomocą. Amanda początkowo odmówiła. Przynajmniej częściowo było to spowodowane tym, że Amanda trzymała takie rzeczy dla siebie i ceniła prywatność. Nie chciała też, aby informacje o jej mężu się rozeszły.

– 31 października (Halloween), lekarz powiedział jej, że muszą przenieść Brodiego do innego szpitala poza Tampą. Zdecydowali się na Mayo Clinic w Jacksonville, ponieważ Amanda wiedziała, że mają pewne powiązania z AEW. Powód przeniesienia został opisany jako “sprawa życia lub śmierci”. Brodie został podpięty pod maszynę ECMO, a także stwierdzono, że prawdopodobnie będzie potrzebował przeszczepu płuc. Brodie wciąż był wtedy przytomny, ale lekarze oznajmili Amandzie, że nie powinna go teraz widzieć, ponieważ była zbyt emocjonalna i martwili się, że to będzie denerwować Brodiego. Powiedziano jej, żeby wróciła do domu. Tak też zrobiła.

– Na marginesie, Brodie Jr. chciał być Orange Cassidym na Halloween. Amanda początkowo pomyślała, że to głupie i że nikt nie będzie wiedział kim jest Orange Cassidy, ale jedne z ostatnich słów Brodiego brzmiały: “Idź, kup mu pieprzoną dżinsową kurtkę”. Tak też zrobiła, a ponadto ręcznie użyła kostium Brodiego Lee dla Nolana (młodszego syna).

– (Później tego samego dnia) Amanda nie chciała okłamywać Brodiego Jr. i mówić mu, że wszystko będzie dobrze, ale zamiast tego starała skupić się na pozytywach: że jego tata jedzie do najlepszego szpitala na Florydzie, gdzie będą starali się nim dobrze zaopiekować. Zrobiła zdjęcie swoim chłopcom w kostiumach, aby mogła pokazać je Brodiemu, kiedy dotrze do szpitala. Własnie miała wziąć się za pakowanie torby, kiedy otrzymała telefon od lekarza, który oznajmił jej, że stan Brodiego znacząco się pogorszył i został intubowany. Kiedy dotarła do jego sali szpitalnej, wyznała, że “przerażające było na to patrzeć”. Pokój był zdewastowany, a Brodie miał rurkę w gardle. Musiała siedzieć w sali konferencyjnej, kiedy czekali na lot do Jacksonville. Około pierwszej w nocy, wsiedli do samolotu i polecieli do Mayo Clinic.

– 1 listopada, Brodie został podłączony pod maszynę ECMO i przygotowany do operacji. Amanda musiała zostać w hotelu w Jacksonville. Pomimo chęci poradzenia sobie z tym samodzielnie, AEW nalegało na pokrycie kosztów hotelu.

– Amanda pochwaliła pielęgniarki i personel Mayo Clinic za ich życzliwość i współczucie. Nie tylko pomagali Brodiemu, ale także jej oraz informowali ją na bieżąco.

– 9 listopada, Amanda podpisała dokumenty, aby rozpocząć proces przeszczepu płuc dla Brodiego. Rozmawiała z AEW. Nie chciała aby coś wyciekło. Zaproponowała, że osobiście porozmawia z szatnią mając nadzieję, że nikt z nich nie pozwoli ujawnić tych informacji. Zarówno Amanda jak i Aubrey wspominały o rutynowym sprawdzaniu miejsc takich jak Reddit, aby sprawdzić, czy informacje nie wyciekły.

– Brodie został ponownie przetestowany na obecność COVID-19, tym razem w Mayo Clinic i za pomocą płukania oskrzeli. Wynik znowu był negatywny.

– 14 listopada w urodziny Amandy, pielęgniarki zrobiły baner i zaskoczyły ją tortem urodzinowym.

– Pod koniec listopada, Brodie zaczął wykazywać oznaki poprawy. Wykonali tracheotomię, aby można było odłączyć Brodiego od respiratora. Był w stanie obudzić się i porozumiewać się niewerbalnie z Amandą (uśmiech, “słowa z ust/szeptanie”). Zaczął fizjoterapię i wszystko zaczęło się poprawiać. Zamiast respiratora podano mu tlen. Niestety, doznał ataku paniki, po którym sytuacja przybrała zły obrót.

– Grudzień. Amanda wiedziała, że będą niepowodzenia (2 kroki do przodu, 1 krok do tyłu), ale sytuacja wydawała się coraz to gorsza. Chcieli powrócić do pomysłu przeszczepu płuc. Zostało jej to opisane jako Brodie wymagający “przeszczepu płuc lub opieki u schyłku życia”. Podczas pobytu w szpitalu, Brodie dostał infekcji płuc. Dowiedziała się o tym około 13 grudnia, w rocznicę jej ślubu z Brodiem.

– 16 grudnia (urodziny Brodiego). Chris Jericho poleciał swoim prywatnym odrzutowcem po Brodiego Jr. i razem udali się na AEW Dynamite. Dla chłopca było to dużą sprawą, ponieważ jest wielkim fanem wrestlingu. Tej nocy Amanda oczekiwała telefonu w sprawie decyzji, czy Brodie otrzyma przeszczep płuc. Nikt się nie odezwał, co jak przypuszczała, oznaczało “nie”.

– 23 grudnia. W ciągu ostatniego tygodnia, niektóre ośrodki przeszczepów odmówiły im przyjęcia Brodiego, nadal czekali na odpowiedź innych. Amanda postanowiła pojechać do domu na kilka dni, aby spędzić z dziećmi Boże Narodzenie. Oznajmiła szpitalowi, aby dzwonili codziennie, ale powiedziała im jednocześnie, że “nie chce słyszeć żadnych złych wiadomości”.

– 24 grudnia w Wigilię, pomimo jej próśb otrzymała telefon od lekarza (którego nie była szczególnie fanem), mówiącego, że muszą rozpocząć opiekę u schyłku życia. W tym momencie, nerki i serce Brodiego zawodziły. Amanda odmówiła powrotu do Jacksonville, ponieważ była zdeterminowana by spędzić święta ze swoimi dziećmi – pomimo ryzyka, że może jej nie być przy Brodiem, gdy ten odejdzie.

– 25 grudnia w Boże Narodzenie, do rodziny Huberów przyleciała część rodziny i mimo oczywistych trudności, starali się normalnie przeżyć święta. Tego wieczoru, razem ze szwagrem i szwagierką polecieli do Jacksonville, a dzieci zatrzymały się u teściowej Amandy. Następnego dnia, chłopcy również zostali zabrani do Jacksonville. W międzyczasie, Amanda zadzwoniła do Cody’ego Rhodesa (który był z nią blisko przez ostatni czas i wcześniej znajdował się w podobnej sytuacji, kiedy jego ojciec umierał) oraz do Big E, ulubionego wrestlera Brodiego Juniora. Zapytała ich, czy byliby skłonni przyjść do szpitala i być przy tym, kiedy będzie musiała powiedzieć Brodiemu Jr. o śmierci jego ojca.

– 26 grudnia (śmierć Brodiego Lee). Cody Rhodes, Big E, Shawn Spears, Peyton Royce, Tyler Breeze oraz Margaret i Megha z działu PR AEW przybyli do szpitala, aby pożegnać się z Brodiem. Cody, Big E i Amanda wrócili do hotelu, aby porozmawiać z Brodiem Juniorem o śmierci ojca. Oficjalna przyczyna śmierci została określona jako idiopatyczne zwłóknienie płuc. Termin “idiopatyczny” jest używany, gdy przyczyna choroby nie jest znana. “Zwłóknienie płuc” to blizny na płucach. Nadal oczekuje się na pełny raport z sekcji zwłok, który może dostarczyć dodatkowych informacji.

– 30 grudnia (Brodie Lee Celebration of Life). Żadne oficjalne nabożeństwo dla Brodiego nie odbyło się z powodu pandemii koronawirusa. Jak powiedziała Amanda, “Brodie Lee Celebration of Life było jego pogrzebem”, a miłość ze strony społeczności wrestlingowej była nierealna. Nie chciała wcześniej oglądać video tribute, więc zobaczyła je po raz pierwszy, kiedy była w ringu. Jej odpowiedź dla Jessa Palombo, który wyprodukował ten tribute brzmiała: “To było idealne, to było piękne i poważnie, możesz się pieprzyć” (oczywiście zostało to powiedziane w sposób żartobliwy, ponieważ Amanda jest typem człowieka, który nie lubi płakać, ale ten film ‘złamał ją’). Dodała na koniec: “Robię się naprawdę cholernie zła, kiedy widzę kogoś, kto mówi: “Oh, oni wykorzystują rodzinę”. Nie. Oni robią wszystko, co w ich mocy, aby ośmiolatek mógł żyć swoją ulubioną rzeczą na świecie i mieć związek z ojcem”.