Brodie Lee od dwóch miesięcy przebywał w szpitalu

Jon Huber znany jako Brodie Lee oraz Luke Harper zmarł w minioną sobotę. Jego żona za pośrednictwem Instagrama wyjawiła, że śmierć spowodowały poważne problemy z płucami. Informacja ta wywołała ogromny smutek w świecie wrestlingu i wielkie zaskoczenie, gdyż każdy spodziewał się, że Brodie Lee niebawem wróci do akcji.

Dave Meltzer w Wrestling Observer Radio powiedział, że Amanda Huber (żona Brodiego) poinformowała szefostwo AEW o zdrowotnych problemach swojego męża, jednocześnie poprosiła o dyskrecję. Jej prośba, jak wiadomo, została spełniona przez federację i przez pewien okres, nie słyszeliśmy nic na temat Brodiego Lee. Podczas konferencji prasowej przed Winter is Coming, prezes AEW Tony Khan w odpowiedzi na pytanie o status Brodiego, powiedział, że nie może niczego skomentować, jednak ma nadzieję, że wkrótce wróci on na ring, gdyż jest to jeden z najlepszych wrestlerów w jego rosterze.

[PRZECZYTAJ TAKŻE: Jon Huber – wrestler, mąż, ojciec, wspaniały człowiek. Przebieg kariery, sukcesy, ciekawostki i przedwczesna śmierć. #RIPBrodieLee]

Zdaniem Meltzera, po zrzuceniu mistrzostwa TNT na rzecz Cody’ego Rhodesa w Dog Collar Matchu na początku października, pomysł był taki, by wypisać Brodiego Lee z telewizji na kilka tygodni, aby ten mógł sprzedać swoje kontuzje z brutalnego starcia.

Właśnie w trakcie przerwy, Brodie zaczął odczuwać objawy choroby płuc. Według Meltzera, Lee nie był w stanie skończyć treningu na swoim rowerze firmy Peloton i nie mógł zrozumieć dlaczego. Zazwyczaj takie serie treningowe były dla niego rutyną.

Wkrótce później, pod koniec października, płuca Brodiego przestały poprawnie funkcjonować i został on przewieziony do kliniki w Jacksonville. Sytuacja stała się poważna i AEW było tego świadome.

Jak pisaliśmy wcześniej, jakiś czas temu podczas specjalnego segmentu nieprzeznaczonego do emisji, Kenny Omega “przegrał” swój mistrzowski tytuł na rzecz 8-letniego syna Brodiego Lee. Był to sposób AEW na oddanie hołdu swojemu zawodnikowi, który zmarł niecały tydzień później.