Breaking News: Śmierć Brodiego Lee – Szczegóły dotyczące śmierci i reakcje najbliższych

Federacja All Elite Wrestling poinformowała, że w wieku 41 lat zmarł Brodie Lee. Fani mogą kojarzyć Jona Hubera z występów na Dynamite, gdzie był liderem mrocznej stajni Dark Order. Na początku 2020 roku Brodie stanął przed szansą na zdobycie AEW World Title w konfrontacji z Jonem Moxleyem podczas Double or Nothing. Kilka miesięcy później pokonał Cody’ego Rhodesa, więc zdobył TNT Championship. W latach 2012-2019 Brodie pracował dla WWE pod pseudonimem Luke Harper zdobywając IC oraz Tag Team Titles. Przez wiele lat pracował również jako członek The Wyatt Family. Był dobrym kolegą Braya Wyatta, a także Ericka Rowana.

Rodzina All Elite Wrestling jest załamana. W branży wypełnionej dobrymi ludźmi Jon Huber był wyjątkowo szanowany i kochamy. Zawzięty i posiadający wielki talent, mentor miła dusza, która ostro namieszała jako Mr. Brodie Lee.

Żona Brodiego Lee, Amanda za pośrednictwem portali społecznościowych wyjawiła, że przyczyną śmierci była choroba płuc, z którą zmagała się od dłuższego czasu:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez 🐼MandaHuber🐼 (@mandahuber)

Mój najlepszy przyjaciel zmarł dzisiaj. Nigdy nie chciałam pisać tych słów. Moje serce zostało złamane. Świat postrzegał go jako mojego najlepszego przyjaciela, męża i najwspanialszego ojca. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić mojej miłości do niego, jestem bardzo załamana. Odszedł po ciężkiej walce z chorobą płuc niezwiązaną z Covidem. @Mayoclinic, to najlepszy zespół lekarzy i pielęgniarek, który otoczył nas swoją pomocą. Nie mogę wyrazić swojej wdzięczności i podziwu wobec @allelitewrestling za, to jak potraktowano nie tylko mojego męża, ale także mnie i moje dzieci. @margaret.stalvey @meghalegalgirl10 @americannightmarecody @thebrandirhodes @nickjacksonyb @mattjackson13 @kennyomegamanx @tonyrkhan i reszta zespołu AEW pomogła mi wstać i poskładać wszystkie złamane kawałki. Otoczyli nas miłością, niesamowici ludzie i nie sądzę, aby kiedykolwiek dowiedzieli się, jak bardzo jestem im wdzięczna.

Braun Strowman również skomentował śmierć swojego przyjaciela i współpracownika z The Wyatt Family:

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adam Scherr (@adamscherr99)

WWE wydało oświadczenie w sprawie śmierci wrestlera:

WWE jest smutne, gdyż dowiedziało się, że Jon Huber znany jako Luke Harper zmarł w wieku 41 lat. Huber odnosił sukcesy w każdym etapie, ponieważ jego miękka, ale imponująca obecność pomogła stworzyć wiele inspirujących momentów na ringu. Po niesamowitej przygodzie na scenie niezależnej, Harper zadebiutował w NXT jako członek drużyny The Wyatt Family. Stworzył dominujący tag team z Rowanem. Jako członek The Wyatt Family zaangażował się w ostre rywalizacje z Kanem, Danielem Bryanem, The Shield, Johnem Ceną, czy The Usos. Po odejściu Harper z The Wyatt Family stworzył The Bludgeon Brothers, która na WrestleManii 34 odniosła imponujące zwycięstwo zdobywając SmackDown Tag Team Titles.