SummerSlam 2017 Zapowiedź

Wakacje prawie za nami, zbliża się wrzesień, jesienne pochmurne dni i przygnębiające zimno. Ale zanim to wszystko nastąpi trzeba nacieszyć się ostatnimi dniami wakacji, a nic tak nie ucieszy fanów wrestlingu jak największa gala lata! SummerSlam już za kilka godzin zawita ponownie na Brooklyn do Barclays Center, zapraszam na przyjrzenie się karcie bliżej!

Finn Balor vs Bray Wyatt

Rywalizacja która kiedyś budziłaby we mnie większe emocje, w końcu mamy tu „Króla Demonów” i „Pożeracza Świata” dwóch zawodników, którzy wyraźnie mają zaznaczone swoje gimmicki stają naprzeciwko siebie. Niestety w tym momencie, samo story można uznać za co najwyżej średnie, ale wynagrodzić nam to może świetna walka. Stawiam tutaj na zwycięstwo Finna i liczę na to że po SummerSlam pójdzie ona główny pas.

TYP: Finn Balor

Big Show vs Big Cass

Rozpad teamu Cass&Amore zaskoczył mnie, byli to zawodnicy których często typowałem jak realnych pretendentów do pasów TT, tylko zawsze stawało coś na drodze, zawsze było coś „innego” do roboty. WWE postanowiło rozdzielić ich, a na SummerSlam do ringu zamiast Enzo wejdzie Big Show. Stawiam tutaj na zwycięstwo właśnie Big Showa, gdyż według mnie to story jeszcze przeciągnie się do następnej gali.

TYP: Big Show

Randy Orton vs Rusev

Po porażkach z Jinderem, Orton znalazł sobie nowego przeciwnika. Osobiście ciesze się że padło na Ruseva, lubię tego zawodnika i zasługuje on na solidny push, mam nadzieje ze wybije się właśnie na wygranej z Ortonem.

TYP: Rusev

SmackDown Women’s Champion Naomi vs Natalya

Jak mam być szczery, to jest chyba walka, która najmniej interesuję mnie w całej karcie. Dywizja kobiet u „niebieskich” jest, jakby to powiedzieć… marna i nie zmienia tego fakt że mamy tam chyba najlepszą kobietę w WWE w tym momencie czyli Charlotte. Walkę wygra pewnie Naomi i tyle.

TYP: Naomi

RAW Women’s Champion Alexa Bliss vs Sasha Banks

Ta walka kobiet interesuje mnie już o wiele bardziej, może ma na to wpływ fakt że bardziej lubię te zawodniczki i jestem zwolennikiem ich talentu. Według mnie pora na zmianę mistrzyni, Alexa trzyma ten pas od końca kwietnia i myślę że pora dać pas na dłuższy czas Sashy i dać się jej „popisać” już jako mistrzyni.

TYP: Sasha Banks

RAW Tag Team Champions Cesaro & Sheamus vs Dean Ambrose & Seth Rollins

Sierra, Hotel… no prawie, zawsze warto marzyć. Podoba mi się pomysł na tą walkę, mamy świetnych mistrzów, którzy przynoszą sporo radości podczas oglądania ich a pod drugiej stronie 2/3 The Shield, za którymi fani szaleją. Oczywiście raczej nie ma szans na to żeby mistrzowie zmienili się ale sam pomysł na walkę i mały „reunion”, jest godny podziwu.

TYP: Cesaro & Sheamus

United States Champion Aj Styles vs Kevin Owens

Trzymam mocno kciuki za tą walkę, wierze że panowie są w stanie wykręcić coś genialnego, co pokazywali już nie raz. Raczej nie ma szans na to aby mistrz się zmienił, ale głęboko wierze w to że, obecność Shane’a jako sędziego sprawi że pojedynek będzie emocjonujący od początku do końca.

TYP: AJ Styles

John Cena vs Baron Corbin

John cena wygra. Tyle. Ostatni nieudany cash-in Barona i plotki mówiące o tym że WWE przestaje w nim widzieć wielką gwiazdę, sprawiają że jestem praktycznie pewny jego porażki, a potem spore spadku w hierarchii WWE.

TYP: John Cena

WWE Champion Jinder Mahal vs Shinsuke Nakamura

Nakamura Section wiecznie żywe! W tej walce będę mocno trzymał kciuki za Japończyka i wierze że to własnie on opuści Barclays Center z pasem. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta i składają się na nią 2 czynniki. Po pierwsze Japończyk ma świetna reakcje i z automatu stał się ulubieńcem publiczności, zwłaszcza tej smartowej, a chyba nie muszę przypominać z jaką publiką będziemy mieli do czynienia dzisiaj w nocy. Po drugie, chęć wejścia przez WWE na Japoński rynek z przytupem, Japonia to ogromny to rynek, z którego federacja będzie chciała wycisnąć jak najwięcej, a nic tak nie poprawia oglądalności i zainteresowania danym sportem jak rodak odnoszący sukcesy.

TYP: Shinsuke Nakamura

Universal Champion Brock Lesnar vs Roman Reigns vs Samoa Joe vs Braun Strowman 

Ale mamy star power w tej walce! Jedno jest pewne, Lesanr straci dzisiaj pas, a to dlatego że po pierwsze jest tym mistrzem (a raczej bywa) już jakiś czas a po drugie, ciągnie go do kolejnej przygody w UFC. Należy sobie zadać pytanie, kto przejmie pas? Czy Roman znowu sięgnie po złoto? a może WWE zaskoczy nas i pas przejdzie w ręce Joe albo Brauna? Według bukmacherów najbliższy zwycięstwa jest Samoa Joe, tylko z drugiej strony czy WWE jest skłonne oddać mu mistrzostwo? Myślę że tak i dlatego postawie na niego.

TYP: Samoa Joe