WWE Hell In A Cell 2018 – Zapowiedź

Już za kilkanaście godzin w AT&T Center w Teksasie odbędzie się kolejne PPV głównego rosteru czyli Hell In A Cell 2018. Będzie to gala łączona dla obu brandów RAW i SmackDown Live. Jest to już 10 edycja tej gali, która odbywa się corocznie od 2009 roku. W karcie show znalazło się 8 walk z czego jedna trafiła do kick offu, a mowa tu o pojedynku pomiędzy The New Day i Rusev Day, gdzie na szali postawione zostanę tytuły SD Tag Team Championship. Odbędą się dwa tytułowe „Hell In A Cell Matche” i w jednym z nich zmierzą się Jeff Hardy i Randy Orton, którzy jak wiadomo prowadzą ze sobą zaciekłą rywalizacje. Jedno z ważniejszych starć to na pewno walka AJ Stylesa z Samoa Joe, w której to stawką będzie mistrzostwo WWE. Feud AJ’a i Joe stał się bardzo osobisty i koniec tego story może nastąpić podczas najbliższej nocy.

The Miz połączy siły ze swą żoną Maryse i oboje zawalczą z Danielem Bryanem i Brie Bellą w „Mixed Tag Team Matchu”. Kolejną walką, która przyciąga uwagę fanów jest starcie Becky z Charlotte o pas SmackDown Women’s. Jak wiadomo Lynch przeszła heel turn podczas SummerSlam i od tamtego czasu rywalizacja obu pań nabrała rozpędu, czego jesteśmy świadkami na niebieskiej tygodniówce. W main evencie Roman Reigns stanie w obronie Universal Championship, a jego rywalem będzie Braun Strowman, który realizuje swój kontrakt MITB. Walka ta będzie 2 i zarazem ostatnim HIAC matchem podczas show. Tak więc przechodzimy już do zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie poszczególnych pojedynków. Miłej lektury!


WWE SmackDown Live Tag Team Championship Match

The New Day vs Rusev & Aiden English

Patrząc na to, że ten pojedynek trafił do kick offu, nie należy nastawiać się na zmianę mistrzów. . Droga RuRu i English’a do zostania pretendentami była długa, ale w końcu udało im się zyskać miano #1 contenderów. Rusev Day wygrało „mini” turniej o miano pretendentów do SD Tag Team Championship pokonując w finale The Bar. Taka wygrana mocno ich podbudowała z tego względu będą wiarygodnymi rywalami dla „Nowego dnia”. Jeśli chodzi o naszych mistrzów to moim zdaniem są oni zdecydowanymi faworytami tej walki. Dlaczego tak uważam? ponieważ są oni dość krótko w posiadaniu tytułów, a po drugie nie widzę Ruseva i Aidena jako mistrzów na ten moment. Liczę po cichu na to, że podczas walki dojdzie do rozłamu Rusev Day i takie zdarzenie doprowadzi do feudu na lini Rusev – English.

Mój typ : The New Day


WWE RAW Tag Team Championship Match

Dolph Ziggler & Drew McIntyre vs Seth Rollins & Dean Ambrose

Rywalizacja pomiędzy „Tarczą” a The Show połączonym z Braunem Strowmanem w ostatnim czasie mocno się zaostrzyła. Rollins i Ambrose mocno obrywali przez ostatnie tygodnie i można rzec, że to w pewnym sensie doprowadziło ich do walki o tytuły na HIAC. Dolph i McIntyre to świeżo upieczeni mistrzowie RAW Tag Team Championship i utrata pasów moim zdaniem nie wchodzi w grę. The Show pokonało dwukrotnie B-Team i jest na fali po zdobyciu mistrzostwa tag team’ów czerwonej tygodniówki. Nie sądzę, że Rollins wraz z Ambrosem zgarną pasy podczas tejże gali, bo oznaczyłoby to iż wszystkie męski pasy „RAW” będą w posiadaniu The Shield. Rollins jest mistrzem IC i nie pasowałoby mi rozwiązanie, w którym to Seth trzyma zarówno tytuł interkontynentalny jak i tag team’owy. Tak więc jestem zdania, że walkę powinni wygrać Ziggler i McIntyre i potrzymać jeszcze trochę wspomniane tytuły.

Mój typ : Dolph Ziggler & Drew McIntyre


WWE SmackDown Live Women’s Championship Match

Charlotte Flair vs Becky Lynch

Becky przeszła heel turn podczas SummerSlam, kiedy to zaatakowała Charlotte po jej zwycięstwie w Triple Threat Matchu. To zdarzenie diametralnie zmieniało jej postać i stała się ona bardziej brutalna niż kiedykolwiek była. Lynch kilka razy atakowała Flair podczas epizodów niebieskiej tygodniówki + wygłaszała proma na temat tego, że Charlotte zabrała jej moment na największej imprezie lata, przez co nie zdobyła tytułu kobiet SD. Walka moim zdaniem zapowiada się interesująco i jestem tego zdania, że panie są w stanie wykręcić jedną z lepszych walk kobiet w tym roku. Co do zwyciężczyni, to obstawiam wygraną Charlotte i nie widzę innego rozwiązania. Choć ja tam liczę na to, że dojdzie do „double turnu” i Irlandka wróci do face’owej postaci, a Charlotka zostanie heelem numer jeden na SmackDown. Mimo iż rudowłosa przeszła heel turn to jej osoba, jest nadal cheer’owana co psuje odbiór jej złej postaci. Tak więc najlepszym rozwiązaniem byłoby nieczysty tryumf Flair’owej i zalążek do jej ewentualnego turnu. Uważam, że przejście Becky na ciemną stronę nie było złym pomysłem, ale patrząc na to, że jest ona tak uwielbiana przez publikę nie było to konieczne.

Mój typ : Charlotte Flair


WWE RAW Women’s Championship Match

Ronda Rousey vs Alexa Bliss

W opinii z SummerSlam ostro wypowiedziałem się o Rondzie i jej squashu z Bliis, więc nie będę się tu rozpisywał. Ronda po raz kolejny szybko pokona Alexę i będzie po sprawie. Nie liczę na efektowną walkę, bo jak narazie Rousey nie zaprezentowała niczego szczególnego w ringu. Bliss starciła jakąkolwiek wiarygodność na SummerSlam i nie ma tu najmniejszych szans na pokonanie „Rowdy”. Zakładam, że Lexi będzie unikać starcia z byłą mistrzynią UFC, a kiedy ta ją już dorwie szybko zakończy tą walkę Będzie to króciutki pojedynek, w którym ujrzymy zapewne dominacje Rondy i zachowa ona pas. Nie wykluczam pojawienia się Nikki Belli po walce, która to rzuci wyzwanie mistrzyni na walkę podczas Evolution PPV.

Mój typ : Ronda Rousey


Hell In A Cell Match

Jeff Hardy vs Randy Orton

Moim zdaniem, panowie powinni walczyć w innym rodzaju walki. Myślę, że „Falls Count Anywhere Match” byłby idealnym rozwiązaniem, ponieważ często dochodziło między nimi do brawli. No cóż, ale jednak będzie to walka w piekle i możemy się spodziewać ostrej i brutalnej potyczki pomiędzy tą dwójką. Feud Jeff’a i Randy’ego trwa już długi czas, a jego kulminacją był atak „Vipera” podczas SummerSlam. Będzie to pierwszy w karierze HIAC match dla Hardy’ego i jak mówił w jednym z wywiadów, jest to dla niego szczególny mecz. Coś czuję, że zobaczymy w walce kilka mocnych spotów w jego wykonaniu i możliwe jest iż będzie to „Swanton” z szczytu konstrukcji. Randy moze pójść na całość i pokazać swoje prawdziwe oblicze czyli bezwzględnej persony, która zrobi wszystko, aby doprowadzić rywala do cierpienia i przegranej. Hardy według mnie przegra tą walkę, a dojdzie do tego w taki sposób, że nie trafi on „Swantonem” w Ortona. Dozna on storyline’owej kontuzji, która wyeliminuje go na dłuższy czas, a Randall zainkasuje ważne zwycięstwo. Mówi się, że Jeffrey zadebiutuje w gimmnicku „Willow”, ale jakoś mało w to wierzę.

Mój typ : Randy Orton


Mixed Tag Team Match

Daniel Bryan & Brie Bella vs The Miz & Maryse

Byłem i jestem sceptycznie nastawiony do tego, że w rywalizacji Bryan – Miz pojawiły się ich małżonki. Feud na ogół wypadał dobrze, ale do czasu pojawienia się Brie i Maryse. Praktycznie co tydzień dostajemy brawle z udziałem par, czyli w kółko to samo. Walka ta może być podobna do potyczki Nikki i Johna z Mizaninami. Nie nastawiam się na nic ciekawego. Liczę na wygraną Bryana i Brie, bo będzie to dla Daniela cenna wygrana przed pojedynkiem z Mike’iem na Super Show Down. Wydaje mi się, że większość walki będzie się opierać w szczególności na Bryanie i Mizie, a kobiety zejdą na drugi plan. Nie wykluczam też nieczystego zwycięstwa państwa Mizanin, ale trzymam się nadal tego, iż zwycięsko wyjdą Brie i jej mąż. Ringowo będzie to słabe, bo panie nie zaliczają się do świetnych ringowo wrestlerek. Mam jednak nadzieję, że Bryan i Mike nas nie zawiodą i dadzą nam pokaz swoich umiejętności.

Mój typ : Daniel Bryan & Brie Bella


WWE Championship Match

AJ Styles vs Samoa Joe

Rywalizacja Styles’a z Joe jest jedną z najlepszych na przestrzeni ostatniego czasu. Samoa Joe przez cały czas miesza w to rodzinę AJ’a, dzięki czemu feud staje się bardzo osobistym sporem. Segmenty z udziałem Joe to „złoto” m.in ten ostatni z tą bajką, w której to Samoa zostaje na koniec nowym mistrzem i zajmuje miejsce Styles’a. Pojedynek z SummerSlam wypadł bardzo dobrze, panowie mają niesamowitą chemię w ringu, co wtedy pokazali. Ubolewam trochę nad tym, że nie otrzymali żadnego gimmick matchu i nie mogą zakończyć feudu z przytupem. Z drugiej strony jeśli walka jest na normalnych zasadach, to możemy spodziewać się świetnej pod względem ringowym walki. Z tego względu, że na „Super Show Down” dojdzie do ich kolejnej walki obstawiam, że Styles wygra i zachowa pas. Bardzo chciałbym, aby to Joe opuścił Hell In A Cell jako nowy mistrz, ale jest to mało możliwe na tą chwilę. Będzie pewnie tak, że Styles obroni na Super Show i tam zakończy rywalizacje z Joe, po czym zostanie wplątany w feud Bryana z Mizem, bo tamci zawalczą o miano pretendenta na wspomnianej gali w Australii.

Mój typ : AJ Styles


WWE Universal Championship Hell In A Cell Match

Roman Reigns Vs Braun Strowman

Braun Strowman zamienia swój kontrakt MITB na title shoota i walkę z Romanem w Hell In A Cell Matchu. Według mnie dawanie walizki Strowman’owi było złym pomysłem i wielokrotnie to mówiłem. Obaj panowie rywalizowali ze sobą w przeszłości, tym razem na szali znajdzie się pas Universal i walka ta zapowiada się bardzo ciekawie. We wszystko zostało wmieszane The Show i Rollins i Ambrose, gdzie co tydzień na RAW otrzymujemy spięcia na linii ekipy Brauna z Tarczą. Prowadzi to, do walki Shield vs The Show na gali Super Show Down. Wracając do walki Romana z Braunem to wydaje mi się, że WWE samo się pogubiło z tym iż dało Braunowi walizkę, bo zupełnie nie była ona mu potrzebna. Teraz zapewne ją straci i 2 raz z rzędu walizka przepadnie. Stawiam, że w pojedynek zaingerują Seth i Dean wraz z The Show i to doprowadzi do chaosu w klatce. Mick Foley jako sędzia to też dodatkowy smaczek i spekuluje się, że może on mieć duży wpływ na przebieg walki. Nie widzę tutaj wygranej Brauna i zakładam, że Roman opuści HIAC nadal będąc mistrzem Universal.

Mój typ : Roman Reigns