NXT TakeOver: XXV – Zapowiedź

5 lat temu odbyło się pierwsze TakeOver. Od tego czasu WWE wyprodukowało 25 takich gal , które zapisały się w kartach historii pro wrestlingu. 5 lat pięknej historii NXT, które przez ten czas stało się najciekawszym produktem w federacji, a gale TakeOver za każdym razem doprowadzały fanów do wielkich emocji. Praktycznie każde TO jest wyjątkowe i stoi na wysokim poziomie, co pokazuje nam, że Hunter stworzył coś wyjątkowego. Jutrzejsza gala będzie 25 edycją TakeOver i mimo słabej podbudowy show zapowiada się świetnie. W karcie tradycyjnie mamy 5 pojedynków, w których emocji brakować nie będzie.

Kolejny w historii NXT Ladder Match stał się faktem i to on wyłoni nowych mistrzów tag teamu NXT, po tym jak War Raiders rzekli się tytułów. Io Shirai stanie naprzeciw Shayny Baszler i spróbuje odebrać jej pas kobiet NXT, który dzierży już długi czas. Mieszanka charyzmy wejdzie ze sobą do ringu! mowa tu o Velveteen Dreamie i Tylerze Breeze’ie, którzy powalczą o North American Title. W main evencie dojdzie do rewanżu pomiędzy Johnnym Gargano, a liderem UE Adamem Cole. Stawka oczywiście będzie główne złoto NXT. Tak więc zapraszam was do krótkiej zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie walk, które odbędą się podczas show.


Singles Match

Matt Riddle vs Roderick Strong

Riddle vs Strong? trochę taka tygodniówkowa walka ze słabą podbudową. Nie mniej jednak obaj panowie są wstanie stworzyć bardzo dobrą walkę. Riddle od dłuższego czasy ma spór z Undisputed Erą, a członkiem Ery z którym najbardziej ma na pieńku jest właśnie Roderick. Rywalizacji między nimi nie było, po prostu przez ostatnie tygodnie Matt albo pomagał Gargano z UE lub sam wyrównywał swoje sprawy z członkami Ery. Karta tego TakeOvera jest spoko, ale ta walka mi jakoś nie pasuje do tej gali. Na 100% jestem pewny, że Matt to wygra. Po pierwsze ostatni mecz na TO przegrał, więc logiczne że będą go chcieli podbudować, bo chodzą słuchy o tym, iż “Bro” ma dostać shoota na NXT Title. Strongowi wygrana nic nie da, bo siedzi on w Erze i nigdzie się nie wybiera. Spodziewam się dobrej walki i tyle.

Mój typ: Matt Riddle


NXT Women’s Championship Match

Shayna Baszler vs Io Shirai

Baszler jest mistrzynią już bardzo długi czas i to jest najwyższy czas, aby straciła swój pas. Pokonała Kairi Sane, potem Biance oraz wygrała Fatal 4 Way, gdzie wszyscy myśleli, że straci ona pas. Io jest mocno promowana od dawna i jest odpowiednią kandydatką na to, by odebrać złoto Shaynie. Panie są bardzo dobrymi wrestlerkami, więc o poziom walki się nie obawiam. Możemy dostać coś na wzór Sane – Baszler, gdzie Io będzie tą dominowaną. Liczę, że panie dostaną trochę więcej czasu, bo ostatnie walki kobiet były lekko skracane i nie wykorzystywano ich potencjału. Jeśli Baszler to wygra, to będzie to zła decyzja i na siłę trzymanie jej w żółtym brandzie. Wszystko prowadzi do tego, że japonka zdobędzie pas i zostanie 2 w historii zawodniczką z kraju kwitnącej wiśni, która zdobędzie pas kobiet NXT. “Genius Of The Sky” musi to po prostu wygrać!

Mój typ: Io Shirai


NXT Tag Team Championship Ladder Match

Undisputed Era (Kyle O’Reilly & Bobby Fish) vs The Street Profits vs Oney Lorcan & Danny Burch vs The Forgotten Sons (Wesley Blake & Steve Cutler)

Walka, która ma papiery na to, aby skraść show i być najlepszym pojedynkiem podczas TakeOvera. W końcu Street Profits czy Forgotten Sons dostali szansę walki na TO, co jest dla nich sukcesem. Od dawna są w NXT, ale dopiero teraz stawią się na tym PPV. Undisputed Era po raz kolejny walczą o pasy tagowe, co jest standardem he he. Tym razem jednak są bez szans i ich udział w tej walce zakończy się raczej porażką. Burchowi i Lorcanowi też nie daje zbyt dużych szans, bo już mieli kilka razy szanse na pasy tagowe. Moim zdaniem wygra ktoś z 2 Street Profits lub Sons, bo są to tagi, które mogą wprowadzić wiele świeżość w dywizje tag teamową NXT. Z takim składem i jeszcze z drabinami, panowie są wstanie wykręcić coś pięknego! liczę na spotfest pełną parą. Bardzo kupuje gimmick, jak i samych Street Profits i mega liczę na to, iż to oni zostaną nowymi mistrzami.

Mój typ: Street Profits


NXT North American Championship Match

Velveteen Dream vs Tyler Breeze

Tyler Breeze powraca do NXT i z miejsca skupia się na Velveteen Dreamie oraz jego tytule. Krótka rywalizacja obu panów wypadła bardzo dobrze i obaj pokazali, że są niezwykle charyzmatyczni. To będzie mieszanka wybuchowa w ringu i jestem pewien, że Dream i Tyler stworzą coś magicznego. Czy powrót Tylera oznacza to, iż  opuści on TakeOver z pasem North American? sądzę, że nie. Wrócił pewnie na chwilę, by być przejściowym rywalem dla złotego chłopca NXT. Walka zapowiada się świetnie, zwłaszcza pod względem opowiadania historii w ringu, bo obaj są w tym aspekcie bardzo dobrzy. Jest to jedna z tych walk, na które mocno czekam i oczekuje, że panowie się postarają, byśmy zapamiętali tą batalię na długo. Dream wygra, a jego kolejnym oponentem powinien zostać Dominik Dijaković.

Mój typ: Velveteen Dream


NXT Championship Match

Johnny Gargano vs Adam Cole

Rewanż z ostatniego TakeOvera, gdzie panowie rywalizowali o zwakantowane mistrzostwo NXT. Tamtej nocy obaj dali czadu tworząc walkę, która została oceniona przez Dave Meltzera na 5.5 gwiazdki i był to pojedynek najwyżej oceniony w historii WWE. Gargano wygrał tamtą walkę i po raz pierwszy w historii został mistrzem NXT. Tym razem będzie to zwykły singles match, w którym znów może wydarzyć się wiele. Wiemy na co stać Johnny’ego oraz Adama, więc spodziewam się, że możemy być świadkami czegoś podobnego, co miało miejsce w Nowym Jorku. “Johnny Wrestling” mistrzem jest już jakiś czas, ale nie na tyle by tracić złoto na 25 TakeOverze, bo byłoby to głupim pomysłem, po takiej drodze jaką przeszedł, aby zdobyć upragniony pas. Cole dostaje kolejny shoot i zapewne znów przegra, być może znów UE nie zdołają mu pomóc, a ten będzie wściekły, co doprowadzi do rozpadu stajni. Oczywiście to tylko moje spekulacje, ale takie coś może mieć miejsce. Według mnie Johnny zachowa tytuł, bo innej opcji tak naprawdę nie ma.

Mój typ: Johnny Gargano