NXT TakeOver: New York – Zapowiedź

Już jutro rozpoczniemy weekend z WrestleManią 35, a przed nami 3 gale, które zapowiadają się kapitalnie. Zaczniemy od jutrzejszego TakeOver, potem odbędzie się G1 Supercard, a głównym daniem będzie sama WrestleMania, która już w tę niedzielę. Przejdźmy jednak do meritum, czyli jutrzejszego TakeOver, które zapowiada się genialnie. Gala odbędzie się w Barclays Center, czyli miejscu które jest bardzo dobrze znane fanom NXT, tu miały miejsce jedne z najlepszych walk w historii żółtego brandu. W karcie mamy 5 walk, w każdej na szali znajdą się tytuły mistrzowskie.

Niektóre rywalizacje są mało rozbudowane, ale na to przełożyło się wiele czynników. O main evencie można mówić, że jest to walka z przypadku, bo doszło do niej ze względu na kontuzje Tommaso Ciampy. Praktycznie każdy pojedynek może być “show stealerem”! Dream vs Riddle, War Raiders vs Rico & Black oraz Fatal 4 Way pań, które są w stanie zrobić genialny mecz. Tak więc zapraszam was do krótkiej zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie walk, które odbędą się podczas show.


NXT Tag Team Championship Match

War Raiders vs Aleister Black & Ricochet

Walka, która podbudowy nie ma żadnej, bo wszystko co związane z Rico oraz Blackiem było skupione na ich udziale w “Dusty Rhodes Tag Team Classic”. Panowie wygrali ten turniej zyskując miano pretendentów do pasów tagowych NXT i na TakeOver zawalczą z obecnymi mistrzami, czyli Hansonem i Rowe. Walka zapowiada się kapitalnie, bo z jednej jak i drugiej strony mamy 2 świetne tag teamy, które są w stanie zagwarantować nam wspaniałe widowisko w kwadratowym pierścieniu. Będzie to pożegnała walka dla Rico i Aleistera, bo jak wiemy są już członkami main rosteru, gdzie także są pretendentami do SD Tag Team Championship i na WrestleManii powalczą o ten pasy. Pewne jest, że War Raiders obronią tu pasy, więc pozostaje delektować się arcydziełem, które panowie stworzą w ringu.

Mój typ: War Raiders


WWE UK Championship Match

Pete Dunne vs WALTER

Na to starcie czekają wszyscy fani NXT! Pete Dunne stanie przed naprawdę trudnym wyzwaniem, bo jego rywalem będzie człowiek, który od czasu swojego debiutu w NXT UK dominuje i pokonuje każdego z kim wejdzie do ringu. Run Dunne’a trwa już bardzo ooo długi czas i wydaje się, że w Nowym Jorku to panowanie dobiegnie końca. WALTER debiutuje na TakeOver i będzie to jego pierwszy “Big Match” w federacji, więc jasne jest, iż po prostu musi to wygrać. Nie widzę innego rozwiązania, jak zwycięstwo Austriaka i opuszczenie przez niego NY z tytułem UK Championship. Walka zapewne będzie prowadzona w siłowym oraz technicznym stylu, więc możemy spodziewać się różnorodności, bo obaj mają zupełnie inny styl walki. Nastawiam się na mega walkę, która będzie pełna emocji i być może skradnie ona show.

Mój typ: WALTER


North American Championship Match

Velveteen Dream vs Matt Riddle

Dream dostaje rywala, który dotychczas w NXT nie przegrał i był mocno bookowany, a tym rywalem jest Matt Riddle BRO. Moim zdaniem nie ma tu jednogłośnego faworyta, bo zarówno jeden jak i drugi może wygrać tą walkę. Za Velveteenem przemawia fakt, że w sumie niedawno zdobył tytuł i będzie to jego pierwsza obrona, więc wydaje się, iż nie może przegrać. Z kolei Riddle od początku jest ważną postacią w NXT oraz jest mega over z publiką, umiejętności mu nie brak, co może skłonić federację do tego, by na niego postawić. Osobiście uważam, iż nie powinni zdejmować pasa z Dreama, który jest po prostu genialny w tym co robi oraz zasługuje na długi, dobry run z NA Title. Jestem zdania, że Dream zachowa tytuł i będzie to najlepsza decyzja z strony WWE. Jakoś nie widzę Matta na ten moment ze złotem, bo dotychczas nie pokazał on nic szczególnego. Ciekawi mnie, jak będzie wyglądać ten mecz? obaj są świetni w ringu, więc zakładam, że zrobią dobry pojedynek, który może być także okej pod względem storytellingu.

Mój typ: Velveteen Dream


NXT Women’s Championship Fatal 4 Way Match

Shayna Baszler vs Io Shirai vs Bianca Belair vs Kairi Sane

Czekam na to starcie z niecierpliwością! panie, które ujrzymy w ringu są w stanie stworzyć walkę, o której będziemy wspominać przez długi czas. Rywalizacja całej czwórki wypadła przyzwoicie i było to chyba najbardziej rozbudowane story ze wszystkich. Io Shirai podczas jednego z epizodów NXT przypięła Baszler, więc jakby nie patrzeć zyskała title shoota na pas. Bianca domagała się walki rewanżowej i ją dostała, a Kairi Sane kręciła się wokół pasa, co ostatecznie dało jej kolejną szansę na zdobycie tytułu. Przejdźmy więc do typowania zwyciężczyni, bo w tym przypadku jest to trudne zadanie. Sane raczej odpada, bo mistrzynią już była dwukrotnie, więc wątpliwa jest jej wygrana. Io jest na fali, ale chyba za wcześnie, by dawać jej złoto. Choć ja jestem zdania, że fajnie by było zobaczyć japonkę z pasem. Jest Bianca, która moim zdaniem ma największe szanse na opuszczenie TakeOver z tytułem, bo przegrała w nieczysty sposób na poprzedniej gali, a po drugie jest bardzo dobrze bookowana. Opcja z zachowaniem tytułu przez Baszler jest prawdopodobna, choć  obstawiam, iż Shayna straci pas i po WM trafi do MR razem z koleżaneczkami.

Mój typ: Bianca Belair


NXT Championship 2\3 Falls Match

Johnny Gargano vs Adam Cole

Walka, która nie miałaby miejsca, gdyby nie kontuzja Tommaso Ciampy, który musiał zrzec się tytułu. W planach był ostateczny pojedynek w storylinie Gargano vs Ciampa, co pokazano po porażce #DIY w Dusty Tag Team Classic, kiedy to Johnny zaatakował Tommaso. Zapewne na TakeOver “Johnny Wrestling” pokonałby Ciampę i został nowym mistrzem NXT. Sytuacja się jednak zmieniła i to Adam Cole powalczy z Garagno w starciu 2\3 przypięcia. Cole wygrał pojedynek, w którym na szali było miano pretendenta do tytułu pokonując Dreama, Riddle’a, Blacka i Ricocheta. Feudu między panami nie było, ale za to dostaliśmy świetny segment w tamtym tygodniu, który nastroił nas przed ich spotkaniem na piątkowej gali. Pojedynek zapowiada się arcyciekawie, bo spodziewać się możną genialnej walki, świetnie opowiadanej historii w ringu oraz tego, że zwyciężyć może tu każdy z nich. Mówi się, iż Adam ma pozostać w NXT i przejąć złoto, ale także chodzą słuchy o tym, że Johnny również zostaje, bo WWE chce go zostawić w żółtym brandzie do końca tego roku. Nie mam pojęcia kto wygra, ale trzymam kciuki za Gargano, bo chłop zasłużył na to osiągniecie tym wszystkim, co robił w roku 2018.

Mój typ: Johnny Gargano