G1 Supercard Of Honor 2019 – Zapowiedź

Już jutro w słynnej arenie Madison Square Garden odbędzie się wspólna gala NJPW i ROH, czyli G1 Supercard Of Honor. Podczas show zobaczymy m.in walkę o pas IWGP Heavyweight Championship pomiędzy Okadą i Whitem, która to będzie main eventem. Oprócz tego starcia czekają nas inne atrakcje w postaci walk o pasy IWGP IC, ROH Championship czy RPW British Championship. Marty Scurll stanie przed szansą na zdobycie pasa ROH w Ladder Matchu, Kota Ibushi powalczy z Naito, gdzie stawką będzie pas IWGP IC.

Will Ospreay i Jeff Cobb zmierzą się w starciu, gdzie na szali znajdą pasy NEVER i ROH TV. Wszystkie pasy tagowe będą stawką meczu pomiędzy GOD, The Briscoes, SANADĄ i EVILEM i PCO oraz Brodym Kingiem. Gala zapowiada się wyśmienicie i możemy spodziewać się świetnego poziomu walk, a także wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Tak więc zapraszam was do krótkiej zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie walk, które odbędą się podczas show.


Singles Match

Dalton Castle vs Rush

Walka, która zapewne będzie umieszczona w środku karty. Panowie dostaną pewnie nie dużo czasu, bo w karcie mamy wiele walk, które będą pewnie długie. Szczerze mówiąc, to nie wiem czego się spodziewać po tej 2, bo z jednej strony mamy Rusha, który raczej ROH nie zawojował i za wiele szans tu niema. Dalton zaś jest wielkim faworytem, a także jedną z największych gwiazd Ring Of Honor. Spodziewam się niezłej walki i tryumfu Castle’a, który po tym zwycięstwie może pójść w drogę powrotu na szczyt federacji.

Mój typ: Dalton Castle


New York Street Fight

Bully Ray vs Juice Robinson

Od tej walki oczekuje tego, że będzie ona brutalna i pełna fajnych spotów. Bully Ray to gościu, który jest świetny w tego typu meczach, więc myślę, że pokusi się tu o ekstremalne akcje. Walka ustalona na dniach, a panowie żadnej rywalizacji nie prowadzili, bo obaj są z innych federacji. Na szali nie znajduje się pas IWGP US, który jest w posiadaniu Juice’a, a jest to starcie bez stawki. Ciekawi mnie to, kto opuści MSG jako zwycięzca, bo zarówno może to być Ray, a zaskoczeniem nie byłaby wygrana Robinsona.

Mój typ: Bully Ray


ROH Women Championshp Match

Mayu Iwatami vs Kelly Klein

Obecna mistrzyni kobiet ROH wejdzie do ringu z rozpędzoną Kelly, która stanie przed szansą na zdobycie tytułu kobiet po raz pierwszy w swojej karierze. Panie mogą dać nam kapitalną walkę, a patrzą na ich umiejętności jestem pewien, że ta walka będzie wyśmienita. Reign Mayu z pasem jest udany i nie sądzę, iż federacja będzie chciała ściągać z niej pas. Klein pewnie zostanie dobrze zabookowana w tej walce, ale pasa na 100% nie wygra. Iwatami została świetnie wprowadzona do ROH i jasne jest, że jej reign krótki nie będzie. Będzie to jedyna walka kobiet w głównej karcie show.

Mój typ: Mayu Iwatami


RPW British Heavyweight Championship Match

Zack Sabre Jr. vs Hiroshi Tanahashi

Panowie wiele już razy ze sobą walczyli i te walki jakoś nie przypadły mi do gustu. Spodziewam się, że stworzą oni znów podobną walkę do ich poprzednich, gdzie widzieliśmy wiele technicznego wrestlingu, a także osłabiania kończy Tany przez Zacka. Na szali znajdzie się pas RPW, który Zack zdobył jakiś czas temu pokonując Tomohiro Ishii’ego. Tym razem jego rywalem będzie Tanahashi, który wygrał z Sabrem podczas NJPW Cup, więc obstawiam, że tym razem to Brytyjczyk wyjdzie zwycięsko z ich pojedynku. Liczę na to, iż panowie pokażą coś nowego, a ich walka nie będzie kopią ich wcześniejszych meczy.

Mój typ: Zack Sabre Jr.


IWGP Jr. Heavyweight Championship Triple Threat Match

Taiji Ishimori vs Dragon Lee vs Bandido

Na papierze wygląda to pięknie, a co dopiero będzie gdy panowie wejdą do ringu? a będziemy świadkami świetnej walki, w której to główną rolę grać będą ci 3 wrestlerzy, którzy znani są z tego, że ich walki są niezwykle efektowne. Mamy tu dwóch gości z meksyku i obecnego mistrza IWGP Jr. Ishimoriego, który na szali postawi swój tytuł mistrzowski. Według wielu fanów będzie to “show stealer” i ja się pod tym podpisuje, bo są oni w stanie stworzyć mega walkę. Oczekuje, że zobaczymy tu sporo szybkiej i dynamicznej walki, wiele ryzykownych akcji oraz zaskakujących momentów. Nie słyszałem, by Bandido miał podpisać kontrakt z NJPW, więc wykluczam jego tryumf. Dragon Lee jest związany z japońska fedką, co daje mu spore szanse na zdobycie tytułu. Taiji pas zdobył na WK, ale jego run do wybitnych nie należy. Walka zapowiada się interesująco.

Mój typ: Dragon Lee


Winners Takes All Tag Title Match

PCO & Brody King vs Guerrillas of Destiny vs SANADA & EVIL vs  The Briscoes

Walka z najciekawszą stypulacją, bo zwycięzcy zgarniają zarówno pasy tagowe ROH i NJPW, co zwiększa prestiż i zainteresowanie tym pojedynkiem. Będzie to wojna 4 drużyn, które zrobią wszystko, by odnieść tu zwycięstwo. Faworytami wydają się być członkowie LIJ, czyli SANADA i EVIL, którzy po utracie tytułów są rządni rewanżu. GOD zostali mistrzami po raz enty, a ich run jest po prostu nijaki. Mamy tez ekipy, które występują w ROH, a są nimi PCO i King oraz bracia Briscoe. Ciężko jest mi wierzyć w to, że jedni lub drudzy zgarną podwójne złoto i to w “Madison”. Choć z drugiej strony mistrzowie IWGP Tag Team są w kółko ci sami, więc mogliby zrobić szokera i dać pasy braciom lub mistrzom ROH.

Mój typ: SANADA & EVIL


Title vs Title Match

Will Ospreay vs Jeff Cobb

Kolejna walka, w której na szali znajdą się dwa tytuły. Will Ospreay po zdobyciu pasa NEVER na Wrestle KIngdom stał się jeszcze większą postacią w rosterze NJPW i pewnie zmierza po kolejne laury w swojej karierze. Cobb według mnie jest mało interesujący i jego reignu z pasem nawet nie śledzę, ale z tego co wiem, to ciekawy nie jest. Dostajemy tu mecz dwóch różnych wrestlerów, bo jeden to niezwykle szybki i skoczny WIll, a z drugiej silny powerhouse Cobb, który jest o wiele większy od Anglika. Inne style, ale spodziewam się że walka powinna wypaść nieźle i emocji zabraknąć nie powinno. Moim zdaniem wygra Ospreay, który jak mówiłem jest na fali i jego pozycja w NJPW jest wysoka.

Mój typ: Will Ospreay


IWGP Intercontinental Championship Match

Tetsuya Naito vs Kota Ibushi

Ludzie narzekali na to, że Jericho nie bronił pasa IC, a taki Naito wcale lepszy nie jest, bo ten pas po prostu jest, a obron brak. Tetsuya wygrał tytuł na WK i od tego czasu mistrzostwo znikło z pola widzenia. Na G1 lider Los Ingobernables wejdzie do ringu z Kotą Ibushim, który nie tak dawno podpisał nowy, stały kontrakt z NJPW, co podnosi jego szanse w tym pojedynku. Jak wiemy Ibushi dość szybko odpadł z NJPW Cup i było to lekkim zaskoczeniem. Teraz jednak dostaje title shoota na IC Title i coś mi mówi, że opuści “MSG” ze złotem w rękach. Panowie walczyli ze sobą wielokrotnie, więc jestem pewny, iż otrzymamy bardzo dobre starcie w ich wykonaniu.

Mój typ: Kota Ibushi


ROH World Championship Ladder Match

Jay Lethal vs Marty Scurll vs. Matt Taven

Być może to będzie ta noc, ten moment, ta chwila, w której Marty Scurll zdobędzie upragnione mistrzostwo ROH na które pracuje od dawna. Będzie to “Ladder Match”, więc spodziewać się możemy wielu spotów oraz użycia drabin, bo to w końcu mecz z drabinami. Lethal mistrzem jest już długo, więc nie ukrywam, że chciałbym jakiejś zmiany przy tym pasie. Taven ostatnimi czasy staje się coraz ważniejszą postacią w rosterze, ale nie wyobrażam sobie go z pasem na tę chwile. Scurll miał wiele szans na wygranie tytułu, ale zawsze coś stawało na jego drodze. Tu droga jest otwarta! wystarczy wejść po drabinie i zdjąć tytuł zawieszony nad ringiem. Niby proste, ale jego rywale tak łatwo za wygraną nie dadzą. Jak nie teraz to kiedy? jest to idealna okazja dla Marty’ego, by zostać mistrzem ROH.

Mój typ: Marty Scurll


IWGP Heavyweight Championship Match

Jay White vs Kazuchika Okada

Kolejne już starcie tych dwóch świetnych wrestlerów. Walczyli ze sobą podczas Climaxa oraz przed Wrestle Kingdom, a także na samym WK, gdzie zwycięstwo odniósł obecny mistrz IWGP. Od tego czasu White jest numerem jeden, jeśli chodzi o zawodników spoza Japonii w New Japan Pro Wrestling, Jest mocno pushowany oraz zdobył on tytuł IWGP pokonując Hiroshiego Tanahashiego, co było dla niego największym osiągnięciem w karierze. Okada wraca na szczyt po długiej przerwie, która trwała od czasu jego porażki z Omegą na Dominion, gdy to utracił swój pas. Kazuchika wygrał NJPW Cup dzięki czemu zyskał miano pretendenta do tytułu i zmierzy się z Jay’em w Nowym Jorku. Faworytem jest Nowo Zelandczyk, choć nie ukrywam, że federacja może pokusić się o danie złota w ręce największej gwiazdy NJPW. Myślę jednak, że White zachowa pas, bo w należy mu się dłuższy reign, a po ostatnim runie Tany z tym pasem potrzeba championa, który będzie długo panował.

Mój typ: Jay White