NXT TakeOver: Phoenix – Zapowiedź

Mamy sobotę 26 stycznia co oznacza, że jesteśmy kilka godzin przed pierwszym w 2019 roku TakeOver, które odbędzie się w Phoenix w Arizonie. Galę poprzedzi godzinny pre show, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki NXT Awards za rok 2018. Karta walk jak zwykle wygląda świetnie i zapowiada się nam kapitalne show. 5 pojedynków, a w czterech z nich na szali znajdą się tytuły mistrzowskie. Rozpoczynamy weekend Royal Rumble i rozpocznie się on hucznie w Arizonie, gdzie znów będziemy przeżywać wielkie emocje związane z NXT. Tak więc zapraszam was do krótkiej zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie walk, które odbędą się podczas show.


Singles Match

Matt Riddle vs Kassius Ohno

Panowie od dłuższego czasu prowadzą ze sobą feud, który ma zapewne na celu wypromowanie Matta w NXT. Ohno wielokrotnie atakował swojego rywala z TakeOver przechodząc przy tym heel turn. Dotychczas zmierzyli się oni dwukrotnie i za każdym razem zwycięsko z walk wychodził “King Of Bros”. Czy to jednak oznacza, że ex Hero może odnieść wiktorię w trzecim ich pojedynku? moim zdaniem mało możliwa opcja. Zapowiada się nam “stiffowe” starcie, w którym to możemy być pewni brutalnej potyczki, co wcześniej oboje już prezentowali. Tym razem nie będzie to “squash”, a kawał dobrego wrestlingu na poziomie.

Mój typ: Matt Riddle


NXT Tag Team Championship Match

Undisputed Era (Kyle O’Reilly & Roderick Strong) vs War Raiders

Panowanie UE jako mistrzów dobiega już raczej końca i podczas TakeOver najprawdopodobniej poznamy nowych mistrzów. Era od ponad roku jest dominującą stajnią, która na swojej drodze zatrzymywała wiele drużyn. Tym razem na ich drodze stają Hanson i Rowe, którzy od dłuższego czasu próbują dobić się do pasów NXT Tag Team. Szykuje się nam piękny tag teamowy pojedynek, który może skraść show tej nocy. Będzie to zderzenie siłowego wrestlingu z technicznym, co zapowiada wielkie emocje. Zmiana mistrzów jest chyba nieunikniona, bo nie widzę sensu dalszego panowania Undisputed Ery jako champów, chyba że postawią na ingerencje Adama Cole’a, który to pomógłby im w obronie pasów.

Mój typ: War Raiders


NXT Women’s Championship Match

Shayna Baszler vs Bianca Belair

Wielka niewiadoma. Z jednej strony mamy Baszler, która jest dominującą mistrzynią i będzie to jej pierwsza obrona w nowym roku, zaś z drugiej Biancę, która ma swoją serię walk bez porażki. Belair jest bardzo dobrze bookowana i spisuje się świetnie, więc nie zdziwiłoby mnie jej zwycięstwo. Zakładam, że wygra jednak Shayna i nie będzie to czysta wygrana, bo pomogą jej Marina i Jessamyn. To doprowadzi do kolejnej walki na linii Baszler – Belair na TakeOver przed WM’ką i tam oto zostanie ukoronowana nowa mistrzyni. Co do starcia, to spodziewam się meczu na dobrym poziomie, do czego w ostatnich walkach przyzwyczaiła nas była fighterka UFC.

Mój typ: Shayna Baszler


NXT North American Championship Match

Ricochet vs Johnny Gargano

Wystarczyłoby gdybym napisał tylko to, “to będzie genialna walka” i koniec. Naprzeciwko siebie staje dwóch świetnych pod względem ringowym wrestlerów, którzy są w stanie dać nam kapitalne show. Rywalizacja pomiędzy nimi nie była jakaś rozbudowana, bo widzieliśmy jedynie kilka segmentów z ich udziałem. Johnny Wrestling kilka razy zaatakował Rico i to pewnej mierze doprowadziło do tej walki, Można też powiedzieć, że zrobił to pod wpływem Ciampy, który ostatnimi czasy żyje w zgodzie ze swoim byłym przyjacielem. Zakładam, iż panowie dostaną sporo czasu na swój pojedynek i będziemy świadkami czegoś pięknego. Chciałbym, aby w końcu “Pan TakeOver” zdobył tytuł w NXT, bo zasłużył na to, jak mało kto! i teraz nadarzyła się idealna na to okazja.

Mój typ: Johnny Gargano


NXT Championship Match

Tommaso Ciampa vs Aleister Black

Black po długim czasie otrzymuje walkę rewanżową. Jasne chyba jest to, że Ciampa wygra ten pojedynek, bo Black długo w NXT zapewne nie pobędzie. Obstawiam, że możemy go nawet zobaczyć w niedzielnym Royal Rumble Matchu i to będzie jego “last match” w NXT. Zastanawia mnie to, czy”Blackheart” wygra starcie w czysty sposób? czy może pomoże mu Gargano, który jak wiemy miał na pieńku z Aleisterem w ostatnich miesiącach. Za takim scenariuszem przemawia fakt, że Tommaso pomógł Johhny’emu, kiedy to ten walczył Holendrem w Steel Cage Matchu. Teraz Garagno ma szanse się odwdzięczyć i nie wykluczam takiego zakończenia. Mam przeczucie, że dojdzie do czegoś dużego po walce i może być to pojednanie #DIY, ale oczywiście nie wrócą jak tag team lecz będą dominować w “żółtym” brandzie jako solowi wrestlerzy.

Mój typ: Tommaso Ciampa