WWE Evolution – Zapowiedź

Już jutro w „Nassau Veterans Memorial Coliseum” w Nowym Jorku odbędzie się pierwsze w historii WWE kobiece PPV Evolution. Na gali zobaczymy w akcji zawodniczki z RAW, SmackDown jak i NXT. Podczas show będą bronione tytuły RAW i SmackDown Women’s oraz NXT Women’s Championship. Zobaczymy również finał turnieju Mae Young Classic, w którym to zmierzą się Io Shirai i gwiazda NXT UK Toni Storm. Gale poprzedzi kick off, którym nie zobaczymy zadnego starcia. Główne show ma trwać 3,5 godziny, czyli tak samo jak standardowa gala od WWE. Podczas gali odbędzie się łącznie 7 walk, a main eventem ma być pojedynek pomiędzy Rondą Rousey i Nikki Bellą, którego stawką będzie RAW Women’s Championship. Tak więc przechodzimy już do zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie poszczególnych pojedynków. Miłej lektury!


Six Women Tag Team Match

Bayley & Sasha Banks & Natalya vs Riott Squad 

O tej walce za wiele powiedzieć się nie da, bo po prostu jest to kolejny mecz typu „Six Women”, które to widzimy praktycznie co RAW. WWE reklamuje tą walkę jako „Epic Tag Team Match” hah Ja bym ją nazwał „Same Old Shit”! Ten epicki mecz uratowałby jedynie turn Sashki Banks na Bayley! Evolution jest idealnym miejscem na ten długo wyczekiwany heel turn. Ale pewnie będzie jak zawsze, czyli druzyna face’ów wygra i będzie po krzyku. Skoro jest to pierwsze w historii kobiece PPV, to powinno się tam wydarzyć coś szokującego, a takim czymś byłby heel turn byłej mistrzyni NXT.

Mój typ: Bayley & Sasha Banks & Natalya


Women’s Battle Royal

Battle Royal ma na celu wyłonienie nowej pretendentki do pasa kobiet Raw lub SmackDown. Trochę irytuje mnie to, że dodawane są tam osoby typu Kelly Kelly, Torrie Wilson czy Medusy, bo wiadome jest to, iż nie wygrają one walki, ale rozumiem to, bo jest to przecież tylko jednorazowy występ (no bo fajnie jest, jak jakaś wrestlerka z przeszłości się zjawi). Jeśli chodzi o potencjalną zwyciężczynie to obstawiam, że będzie nią ktoś z dwójki Asuka\Ember Moon. Nie widzę innej opcji niż zwycięstwo którejś z nich. Obie potrzebują tej wygranej, aby podbudować swoją postać. Jak wiemy Asuka została wrzucona w otchłań kobiecego mid-cardu i to jest okazja do powrotu na szczyt. Dla Ember zaś może być to klucz do wrot ME RAW, choć i tak wiadome, że w starciu z Rousey szans nie ma.

Mój typ: Asuka \ Ember Moon


Tag Team Match

Trish Stratus & Lita vs Alicia Fox & Mickie James

Szkoda bardzo, że Alexa wypadła przez kontuzję bo to będzie duża strata dla tego pojedynku. Zastępuje ją Foxi, która moim zdaniem dużo nie wniesie do walki! Szczerze mówiąc, to wolałbym obejrzeć kolejną w historii walkę między Trish i Litą, bo byłaby to większa atrakcja niż ten tag team match. Wydaje mi się, że po wypadnięciu Lexi z powodu kontuzji, to właśnie legendy kobiecego wrestlingu wyjdą zwycięsko z tego starcia. Fajnie będzie po latach zobaczyć te dwie panie w akcji!

Mój typ: Trish Stratus & Lita


Mae Young Classic Final

Toni Storm vs Io Shirai

Toni vs Io ta walka moim zdaniem skradnie show! obie Panie są w stanie wykręcić coś niesamowitego, co pokazały m.in w STARDOM. Tam tworzyły epickie batalie i pokazały, że kobiecy wrestling może stać na naprawdę wysokim poziomie. Będzie to finał Mae Young Classic, czyli coś wyjątkowego, na co WWE poświęci więcej uwagi. Liczę też, że dostaną one sporo czasu na swoją walkę, ale patrząc na ilość walk w karcie mogę być spokojny o to, iż walka otrzyma odpowiednią ilość czasu. Czekają nas nie lada emocje i wrestling na najwyższym poziomie! Ja czekam na tą walkę najbardziej ze wszystkich i uważam, że powinna ona trafić do main eventu Evolution. Ciężko przewidzieć, która z nich wygra, bo z jednej strony mamy Io, czyli przyszłość kobiecej dywizji NXT, zaś z drugiej Toni Storm, która będzie twarzą dywizji kobiet NXT UK. Z tego powodu Australijka może wygrać, aby jeszcze bardziej pod promować brytyjski brand. Ja liczę na wygraną Io, choć Toni także uwielbiam.

Mój typ: Io Shirai


NXT Women’s Championship Match

Kairi Sane vs Shayna Baszler

Będzie to pewnie bardzo dobra walka. Pamiętamy co zrobiły na ostatnim Takeover, tamta walka była super i przerosła wszelkie oczekiwania. Tu nastawiam się na jeszcze lepsze starcie i liczę, że Panie dostaną sporo czasu, bo tego brakowało na TakeOver. Obie mają ze sobą świetną chemię w ringu, co było widać w ich poprzednich potyczkach. Progres jaki przeszła Shayna jest niesamowity od drewnianej wrestlerki do osoby, która w ringu radzi sobie bardzo dobrze. Tu raczej szans za wygraną nie ma, ponieważ jest to walka rewanżowa i nie sądzę, iż WWE zmieni posiadaczkę tytułu. Sane zostanie jeszcze w NXT, a Baszler po odbębnieniu rewanżu przejdzie do głównego rosteru. Moją faworytką jest oczywiście moja ulubienica „The Pirate Princess” Kairi Sane, która jest genialną wrestlerką i bardzo dobrą championką, co pokazuje na każdym kroku.

Mój typ: Kairi Sane


SmackDown Live Women’s Championship Last Women Standing

Match

Becky Lynch vs Charlotte Flair

Becky vs Charlotte w Women’s Last Man Standing? Dobrze, że dodano do tej walki stypulacje, ponieważ to doda jeszcze większej zajebistości temu starciu! Nawet bez gimmnick matchu Lynch i Flair zrobiłyby show, ale tak to mają szansę na stworzenie jednej z lepszych walk kobiet w tym roku. Feud obu Pań jest pięknie prowadzony i podbudowa pod walkę była bardzo dobra. Oczekuje czegoś więcej niż w poprzednich walkach! Ma być to pojedynek 2 znienawidzonych kobiet, które dążą do wygranej i udowodnienia, która z nich jest lepsza. Zastanawia mnie to, kto opuści gale z pasem, bo WWE może dać wygrać Charlotte, aby zdobyła pas kobiet po raz 7 w karierze. Liczę jednak na to, że wygra Becky, która ostatnimi czasy jest na wznoszącej i udowadnia, iż nastał jej czas i ona idealnie go wykorzystuje podnosząc prestiż tytułu.

Mój typ: Becky Lynch


RAW Women’s Championship Match

Ronda Rousey vs Nikki Bella

Main event Evolution będzie słaby, jeśli chodzi o aspekty ringowe to jest raczej wiadome. Zaś liczę, że zostanie on dobrze zabookowany i zobaczymy walkę z dobrym storytellingiem. Feud obu pań wypadł nieźle, a to za sprawą Rondy, która robiła genialną robotę w każdym segmencie podbudowującym walkę. Nie ma jakiś większych oczekiwań, co do tego starcia. Nastawiam się na szybką walkę, którą wygra Ronda, bo inny wynik jest niemożliwy. Mam też taki fantasy booking, w którym to po walce Rowdy atakuje Shayna, która oficjalnie debiutuje w MR i zostaje następna rywalką Rondy! mało możliwe, ale byłoby to coś pięknego. Bella po walce pewnie znowi zniknie z WWE TV, co będzie dla nas zbawieniem. bo ostatnio po prostu nie da się obu Bellasek oglądać.

Mój typ: Ronda Rousey