Stevie James: Wywiad dla MyWrestling

“The Outlaw” Stevie James to szkocki wrestler, który regularnie występuje u boku Krobara tworząc wspaniały tag team – “The Purge”. Choć sam Stevie nie jest może aż tak doświadczony, może pochwalić się występami w takich federacjach jak Insane Championship Wrestling, czy British Championship Wrestling. Jak nie ukrywa, chciałby zawalczyć także w Polsce… Czy są na to szanse? Zobaczcie sami!

Poniżej wywiad w polskiej i angielskiej wersji językowej:
The following interview in Polish and English language versions:

1. Jak narodziła się twoja pasja do wrestlingu?

– Moja pasja do wrestlingu przyszła w bardzo młodym wieku , miałem 4 albo 5 lat i pamiętam jak siedziałem z mamą i natrafiliśmy akurat na wrestlingowe show, to mogło być WWE bądź też nie, jednak uzależniłem się od tego, gdyż to było coś większego niż tylko atleci z kolorowymi strojami i badassowymi wejściami rozliczający się ze sobą w ringu by udowodnić światu który jest najlepszy. Każdą okazję wykorzystałem na oglądanie wrestlingu, skakałem naśladując moje ulubione gwiazdy, marzyłem że pewnego dnia będę mógł przejść przez te liny, kochałem takich jak Bret ‘the Hitman’ Hart, ‘The Heartbreak’ Kid Shawn Michaels, ‘The Bad Guy’ Razor Ramon, a kiedy stałem się starszy moim ulubionym wrestlerem został Stone Cold Steve Austin pełen attitude ery.

2. W którym roku i w jakiej federacji miejsce miał twój debiut?

– Mój debiut miał miejsce 26 września 2015 roku na gali Glasgow Pro Wrestling Asylum w Dennistoun. Odbyła się wtedy walka pomiędzy mną The Outlaw Stevie Jamesem, a Austinem Osirisem, walka była trudna, ale udało mi się nim rzucić i sięgnąć po wygraną.

3. Gdzie obecnie najczęściej występujesz?

– Najczęściej występuję na galach Glasgow Pro Wrestling Asylum, pojawiam się również w Insane Championship Wrestling oraz Pro Wrestling Elite. Miałem okazję zawalczyć również dla British Championship Wrestling (19 listopada reprezentanci ICW w Garage Glasgow, The Purge stanęli twarzą w twarz z Bird and Boar oraz TJ Ragem i Kriegerem w Tag Team Triple Threat Matchu), Exposure Entertainment oraz 10 grudnia byłem na Wrestling For Rock N Wrestle w Inverness (The Purge vs Just Uz).

4. W jaki sposób powstał twój tag team z Krobarem – “The Purge”?

– Ja i Krobar stworzyliśmy drużynę po gali GPWA: Night At The Asylum 4 (która jest dostępna na YouTube po wpisaniu “Glasgow Pro Wrestling Asylum”). Wtedy to razem z The Rich Kids – Austinem Osirisem i Kyle Khaosem zmierzyliśmy się z Krobarem, Soldato i Josephem Vainem. Po tym jak odnieśliśmy zwycięstwo, The Rich Kids odwrócili się ode mnie, ale na pomóc przybiegł Krobar. Następnie razem z nim przedyskutowaliśmy pewne sprawy i zdaliśmy sobie sprawę z tego, iż mamy wiele wspólnego i, że możemy być bardzo wyróżniającą się siłą, jeśli będziemy działać wspólnie.

5. Co możesz powiedzieć o twoim tag team partnerze?

– Oprócz mnie, Krobar to najbardziej wytrzymały S.O.B. na którego tylko można natknąć, ma pasję którą co chwilę napędza co sprawia, że nic nie stanie na jego drodze do osiągnięcia sukcesu.

6. Wiedziałeś, że ma on polskie korzenie? Co możesz powiedzieć o Polsce? 🙂

– Wiedziałem o polskich korzeniach Krobara, owszem. Krobar jest wielkim pasjonatą jeśli chodzi o Polskę, a ja miałem okazję wiele razy dowiedzieć się czegoś o tym kraju i jednocześnie pogłębić swoją wiedzę popijając z Krobarem drinki. W Szkocji istnieje coś takiego jak Polish Community, dzięki któremu przez te wszystkie lata do dziś dnia Szkocja i Polska ma ze sobą dobre stosunki.

7. Jest szansa, że kiedyś zobaczymy Ciebie i Krobara w polskim wrestlingowym ringu?

– Absolutnie, The Outlaw Stevie James i Krobar rozglądają się wszędzie, by przyjąć władzę nad światem. Nie jesteśmy tu po to, aby tylko gadać, ale by ostro działać i dawać z siebie wszystko pokazując wszystkim, że mamy to co najlepsze i jesteśmy najbardziej wyróżniającym się tag teamem, którego jeszcze nigdy nie było.

8. Powróćmy do twojej osoby. Jaki reprezentujesz styl walki?

– Muszę stwierdzić, że mój wrestlingowy styl często ulega zmianom. Nie jestem tylko brawlerem, choć owszem, często używam strategicznych akcji oraz wykonuję mocne ciosy, uderzenia i kopnięcia, gdyż wywodzę się z kickboxingu. Mimo to jestem również bardzo szybki i nie mam problemu z podejmowaniem ryzyka. Jestem bardzo techniczym zawodnikiem i nie minie moment, kiedy odchylę twoją głowę w powietrzu, aby następnie spadła prosto na matę z The Deadshot DDT.

9. Jaki swój pojedynek wspominasz najlepiej?

– Moja najbardziej pamiętna walki do tej pory odbyła się na GPWA: Night At The Asylum 6, gdzie The Purge zawalczyli z New Age Kliq (BT Gunnem i Chrisem Renfredem). Była to walka o pasy mistrzowskie Pro Wrestling Elite Tag Team i jest ona dostępna do obejrzenia na YouTube wchodząc w oficjalny kanał Glasgow Pro Wrestling Asylum. To było najtrudniejsze wyzwanie jakie do tej pory miałem. Walka zawierała mocne uderzenia i chociaż w rezultacie nie zdobyliśmy tytułów, możemy powiedzieć, że tej nocy stanęliśmy w ringu z jednym z najlepszych i najtrudniejszych teamów na świecie. Rewanż jest już zapowiedziany i odbędzie się on na GPWA: Night at the Asylum 7, 9 grudnia. Bilety dostępne pod adresem www.glasgowprowrestlingasylum.co.uk

10. Czy jest ktoś z kim bardzo chciałbyś się zmierzyć?

– Jest wielu takich, jednak wymienię kilku. Obecne Tag Teamy – 1. The Briscoes, 2. Young Bucks, 3. Polo Promotions. Tag Teamy przeszłości – 1. New Age Outlaws, 2. Heart Foundation, 3. Brainbusters, 4. Rockers, 5. Demolition. Obecni wrestlerzy – 1. Drew Galloway, 2. Wolfgang, 3. Jack Jester, 4. BT Gunn, 5. Tommy End, 6. AJ Styles, 7. Seth Rollins. Wrestlerzy przeszłości – 1. Stone Cold, 2. Shawn Michaels, 3. Bret Hart, 4. Razor Ramon, 5. Undertaker, 6. CM Punk… Ta lista jest o wiele dłuższa.

11. Insane Championship Wrestling to federacja znana praktycznie na całym świecie… Jak mógłbyś ją opisać?

– Insane Championship Wrestling chciałbym opisać jako czystą pasję i ciężką pracę. Właściciel Mark Dallas włożył w tą firmę swoją krew, pot i łzy, podobnie jak jej zawodnicy i ludzie za kulisami. Gale ICW to jedyne w swoim rodzaje doświadczenie. Czujesz miłość do tego co robisz, która przepływa przez całą arenę i która sprawia, że każda gala ICW jest szczególna.

12. Ostatnio popularny jest także temat TNA… Co sądzisz o ich obecnej sytuacji?

– Czuję, że TNA ma jedne z największych talentów w obecnym czasie, jednak nie śledzę ich produktu zbyt ściśle. Czytałem o ich kłopotach finansowych itp. Mam nadzieję, że uporządkują wszystkie rzeczy, gdyż będzie to wtedy niesamowita okazja dla każdego z zawodników, a także większa konkurencja dla WWE, co zresztą powinno wyjść na dobre.

13. Czym interesujesz się poza wrestlingiem?

– Większość swojego czasu oglądam wrestling, ale poza tym kocham muzykę. Kocham metal oraz trash metal, zwłaszcza, że mam szeroki wachlarz wykonawców od Pink Floyd przez Slayera do Johnny’ego Casha, czy Pantery. Jedną z moich ulubionych rzeczy jest mój gramofon i płyty winylowe. Uwielbiam także komiksy, jestem fanem Batmana. Nie ma większego badassa od Jokera. Kocham również mojego xboxa oraz filmy i programy telewizyjne.

14. W takim razie powodzenia w dalszej karierze! Dzięki za wywiad! 🙂

– Bardzo dziękuję

 

ENGLISH VERSION:

1. How was born your passion for pro wrestling?

– My passion for Pro Wrestling came at a very young age , i was 4 or 5 and i remember sitting with my mum and on came this wrestling show, it may have been wwe it may not have been but i was hooked , these larger than life athletes with colourful outfits and bad ass entrances settling their differences in the ring beating the crap out each other to show the world who was the best. Every chance i got i was watching wrestling jumping around copying my favorite superstars dreaming of one day being able to step through those ropes, I loved the likes of Bret ‘the Hitman’ Hart , ‘The Heartbreak’ Kid Shawn Michaels, ‘The Bad Guy’ Razor Ramon as i got older my favorite wrestler became Stone Cold Steve Austin full of attitude and captivating.

2. In what year and in what place held your debut?

– I made my Pro Wrestling Debut 26 September 2015 at Glasgow Pro Wrestling Asylum in dennistoun . It was myself The Outlaw Stevie James Vs Austin Osiris it was tough but i dropped Osiris and picked up the win.

3. Where now you are most appear?

– I appear mostly on Glasgow Pro Wrestling Asylum Shows , I also appear on Insane Championship Wrestling , Pro Wrestling Elite. I have also Wrestled for British Championship Wrestling (November 19th ICW at the Garage Glasgow the purge shall be facing of against Bird and Boar , TJ Rage and Krieger in a Tag Team Triple Threat), Exposure Entertainment and in December 10th i will be Wrestling For Rock N Wrestle in Inverness(The Purge v Just Uz).

4. How was created your tag team with Krobar – “The Purge”?

– Me and Krobar came together as a team after Glasgow Pro Wrestling Asylum Night At The Asylum 4 (available to watch on youtube search : Glasgow Pro Wrestling Asylum) i was teaming with The Rich Kids Austin Osiris and Kyle Khaos against Krobar , Soldato and Joseph vain . After i gained the victory in that match the Rich Kids ran their mouth and krobar had my back.n After me and Krobar got to talking over a few cold ones and realised that we had lots in common and that we could be a very dominating force if we joined together.

5. What can you say about Krobar?

– Apart from Myself Krobar is the Toughest S.O.B you will come across , he is passionate and driven and nothing will stand in his way of achieving his goals.

6. Did you know that he has Polish roots? What can you say about Poland? 🙂

– I known about Krobar’s Polish Roots yes . Krobar is very passionate about his polish roots and i’ve had many good times sharing a good few drinks with Krobar sharing his knowledge of poland. There is a thriving Polish community in Scotland today and that for years there has been ties between Scotland and Poland.

7. There is a chance that one day we will see you and Krobar in Polish wrestling ring?

– Absolutely , The Outlaw stevie james and a Krobar are looking to take over the world. We are not here to just run our mouth we are here to back it up and drop bodies on our way to showing everyone that we are the very best and most dominating tag team there has ever been.

8. Let’s go back to your person. What is your wrestling style?

– I would have to say my wrestling style varies i’m not just a brawler yes i use alot of strategic well placed hard strikes , punches and kicks as i come from a kickboxing background. But im not limited there as i am also very fast paced and have no problem taking risks . Im very technical and at a moments notice i can easily swing you through the air and drop you on your head with The Deadshot DDT.

9. What your match do you remember the best?

– My most memorable match to date was at Glasgow Pro Wrestling Asylums Night At The Asylum 6 (stevie james & Krobar )The Purge vs New Age Kliq(BT Gunn & Chris Renfrew for the Pro Wrestling Elite Tag Team Championships(Match is available to watch on youtube enter Glasgow Pro Wrestling Asylum). It was our toughest challenge to date. It was fast paced and hard hitting and although we did not walk away with the titles on that night we stood toe toe with one of the best and toughest teams in the world. The Rematch is set for Glasgow Pro Wrestling Night at the Asylum 7 on december 9th at teh Asylum Glasgow tickets available from www.glasgowprowrestlingasylum.co.uk

10. Is there anyone who you would really like to face?

– There is lots , but i’ll just mention a few or i would be here for a while. Tag Teams – Present- 1.The Briscoes 2.Young Bucks 3.Polo Promotions.
Past- 1.New Age Outlaws 2.Heart Foundation 3.Brainbusters 4.Rockers 5.Demolition
Singles- Present- 1.Drew Galloway 2.Wolfgang 3. Jack Jester 4. BT Gunn 5.Tommy End 6.Aj Styles 7.Seth Rollins Past- 1.Stone cold 2.shawn michaels 3.Bret Hart 4.Razor Ramon 5.Undertaker 6.CM Punk the list could go on and on.

11. Insane Championship Wrestling is a federation known practically all over the world… How would you describe it?

– Insane Championship Wrestling is a I would describe ICW as Pure Passion and Hardwork . Owner Mark Dallas has put his Blood Sweat And Tears into that company as has every single one of the talent and people behind the scenes. An ICW show is a one of a kind Experience. You feel the love for what they do flow through the entire arena which makes every ICW show off the charts.

12. Recently popular is also TNA… What do you think about their the current situation?

– I feel that TNA has some of the greatest talents in the world today but i don’t really follow the product too closely . I’ve read they have had financial troubles etc. I just hope they sort stuff out as working there would be an amazing opportunity for anyone and the more competition for wwe the better.

13. What are your hobbies outside of wrestling?

– I watch wrestling most of the time but apart from that i love my music. I love metal , thrash metal especially but i have a wide range of music Pink floyd to slayer, Johnny cash to pantera . One of my favorite things is my Turntable and my vinyl. I also love comics , massive Batman Fan. Nothing more badass than the joker . I love my xbox and my films and tv shows also.

14. So, good luck in your future career! Thanks for the interview! 🙂

– Thank you very much

https://www.facebook.com/steviejameswrestler/

Wywiad przeprowadził Patryk Dereszyński