Szymon “SIWY” Siwiec: wywiad dla MyWrestling

Szymon “SIWY” Siwiec to polski wrestler młodego pokolenia, którego poczynania możemy śledzić w Maniac Zone Wrestling. Poniżej zawodnik ten opowiada m.in. o tym jak zaczęła się jego przygoda z wrestlingiem i odpowiada na pytanie dlaczego w pewnym momencie postanowił zmienić swój wrestlingowy image.

———————————————————————————————————————–

1. Witaj, Szymon! Dzięki, że zgodziłeś się na rozmowę. Jak się masz? 🙂

– Cześć, a bardzo dobrze. Początek roku szkolnego bardzo motywuje do działania.

2. Na początek – tradycyjne pytanie o które pytamy większość wrestlerów. Jak zaczęła się twoja przygoda z wrestlingiem? Pamiętasz ile miałeś lat, kiedy po raz pierwszy zobaczyłeś wrestlingowy pojedynek?

– Gdy przyjechał do mnie kuzyn pewnego wieczoru bardzo nam się nudziło, więc skakaliśmy sobie po kanałach szukając czegoś fajnego. Takim sposobem trafiliśmy na WWE i po pewnym czasie zacząłem się tym bardziej interesować, filmy na youtube a potem całe gale. Co do roku był to 2009 rok.

3. Wszyscy doskonale wiemy, że jesteś zawodnikiem Maniac Zone Wrestling. Za nim jednak dotarłeś do pro wrestlingu, niektórzy polscy fani, którzy śledzili też poczynania rodzimych backyardowców, mogli poznać Cię z jednej amatorskiej grupy działającej w województwie opolskim. Jak wspominasz te czasy, kiedy jeszcze wrestling był dla Ciebie tylko i wyłącznie dobrą zabawą?

– Cóż mogę powiedzieć, najlepsi kumple, masa wspomnień i setki godzin wspaniale spędzonego czasu.

4. Nastał jednak ten czas, kiedy powiedziałeś: „Chcę być profesjonalnym wrestlerem”. Jak do tego doszło i w jaki sposób rozpoczęła się twoja przygoda z MZW?

– O projekcie Shadowa i Jędrusia wiedziałem już wcześniej, lecz ze względów finansowych nie uczęszczałem na treningi. Gdy tylko miałem możliwości, żeby dołączyć, pojechałem na kurs letni i tak to się zaczęło.

5. Jak oceniasz treningi w szkółce Maniac Zone Wrestling?

– Treningi są ciężkie, ale dużo z nich można wyciągnąć a atmosfera jest świetna!

6. Twój debiut nastąpił na pokazie w Opawie 30 sierpnia 2014r. Jeszcze jako adept wygrałeś wtedy Battle Royal. Co możesz powiedzieć o tym występie?

– Pamiętam do dzisiaj, że miałem taki stres, że się trząsłem na backstage, lecz tylko gdy uchyliłem kurtynę i wyszedłem do ludzi cały stres zniknął! Od tego dnia uzależniłem się od tego.

7. W pewnym momencie postanowiłeś zmienić swój fitnessowy image na „typowego cwaniaka z osiedla” (tak przedstawiła Cię wtedy federacja). Co było tego powodem i czy była to twoja decyzja, czy może pomysł podsunęli promotorzy MZW?

– Niezbyt dobrze czułem się w takim fitnessowym image, a bliżej mi do cwaniaczka jak do pana od fitnessu. Stąd taka decyzja.

8. Myślę, że dość duży krok w swojej karierze uczyniłeś na gali MZW w Głuchołazach z okazji kolejnej edycji WOŚP. Nie ma co ukrywać, że w znacznym stopniu pomogli ci przy nim fani. Na twoje pojawienie się, publiczność oszalała! Głuchołazy cię wręcz uwielbiają! Zgodzisz się z tym? 🙂

– Nigdy bym się nie spodziewał, że dostanę aż tak duży pop. To niesamowite, musiałbyś sam to poczuć, tego się nie da opisać.

9. Po ostatnim incydencie, nie wiadomo czy MZW zdecyduje się na powrót do Głuchołaz… Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale nie boisz się, że inna publiczność nie będzie na Ciebie już tak reagowała?

– Czas pokaże.

10. Wracając jednak do „ostatniego incydentu”… Byłoby to nie fair, gdyby pamięć o Akirze została wymazana. Miałem przyjemność być na gali „Champions War” i zawodniczka ta zrobiła na mnie duże wrażenie. Jak ty wspominasz Kingę?

– Nie znałem osoby bardziej zdeterminowanej od Kingi, była strasznie ambitna i charyzmatyczna. Zawszę będę ją bardzo dobrze wspominał.

11. Nie przedłużając… twoja ulubiona walka w swojej dotychczasowej karierze to… ? 🙂

– Zdecydowanie Fatal 4 Way o pretendenta do pasa MZW. To była dobra walka!

12. Jakie plany na przyszłość?

– Więcej treningów!

13. Już 5 września MZW powróci do Opawy, aby zorganizować swoje kolejne show. Czego oczekujesz i czy jesteś odpowiednio na nie przygotowany?

– Oczekuję odrobinę lepszej reakcji ze strony publiki, rok temu tego trochę brakowało.

14. Ok, dzięki za wywiad! Coś na koniec specjalnie dla czytelników MyWrestling? 😉

– Ja również dziękuję. Pozdrawiam wszystkich czytelników i zapraszam na gale MZW! 🙂

 

Wywiad przeprowadził Patryk Dereszyński

 

Zachęcamy do “polubienia” fan page’a SIWEGO oraz Maniac Zone Wrestling na Facebooku:

FP Szymona “SIWEGO” Siwca: https://www.facebook.com/SiwiecSIWY/

FP Maniac Zone Wrestling: https://www.facebook.com/ManiacZoneWrestling/