Stardom Yokohama Cinderella 2020 – Zapowiedź

3 października w słynnej arenie Budokan odbędzie się gala Yokohama Cinderella 2020. Będzie to pierwsza duża gala Stardom od czasu zakończonego niedawno 5 Star Grand Prix. W międzyczasie ruszyła promocja tego eventu i Stardom zapowiedziało walki, które odbędą się na Cinderelli. Momo Watanabe zmierzy się z powracającą do Japonii Bea Priestley – stawką będzie zwakantowane mistrzostwo SWA. AZM stanie w obronie pasa High Speed, a jej rywalką będzie Starlight Kid.

Mistrzynie Goddess of Stardom, Utami Hayashishita i Saya Kamitani powalczą z reprezentantkami Donna del Mondo – Himeką i Maiką. Giulia i Tam Nakano zmierzą się ze sobą po raz trzeci w historii – TRYLOGIA zamknie nam długą rywalizacje obu pań. Na szali znajdzie się oczywiście tytuł Wonder of Stardom. W walce wieczoru, Mayu Iwatani będzie bronić World of Stardom Championship w starciu z Syuri – dla młodej wrestlerki będzie to życiowa szansa na odniesienie największego sukcesu w karierze.

Singles Match

Hanan vs ?

Pojedynek zapowiada się interesująco. Przede wszystkim ze względu na tajemniczość wrestlerki, która stanie do walki z Hanan. Najprawdopodobniej będzie to wrestlerka z federacji DDT, aczkolwiek nie jest to w stu procentach pewne. Będzie to jedna z dwóch walk, w których pojawi się tajemnicza zawodniczka.

Mój typ: ?

Tag Team Match

Riho & Saya Iida vs Natsu Sumire & Yuna Manase

Była mistrzyni kobiet AEW, Riho połączy siły z Sayą Iidą – rywalkami obu pań będą doświadczona Yuna Manase i Natsu Sumire. Jest to walka, która ma za zadanie uzupełnić kartę gali. Raczej zbyt dużo czasu na swój mecz nie dostaną i zobaczymy kilkuminutowy pojedynek. Większe szanse na zwycięstwo ma drużyna Riho i uczestniczki 5 Star GP Sayi Iidy, aczkolwiek może być na odwrót.

Mój typ: Riho & Saya Iida

SWA World Championship Match

Bea Priestley vs Momo Watanabe

Tytuł SWA został zwakantowany z powodu nieobecności Jamie Hayter w Japonii – spowodowaną restrykcjami względem lotów z UK do kraju kwitnącej wiśni. Bea Priestley powróciła podczas finałowego dnia 5 Star GP i z miejsca obrała sobie za cel Momo Watanabe. Wyzwała ją do starcia o wyżej wspomniany pas, a Momo oczywiście to wyzwanie przyjęła i dziewczyny spotkają się w Yokohamie. Nie pierwszy raz będzie im dane ze sobą walczyć, bo w przeszłości stoczyły już pojedynek. 20-letnia Watanabe ma za sobą niezbyt udane 5 Star Grand Prix, więc możliwe, że walkę z byłą mistrzynią World of Stardom wygra. Z drugiej strony, Bea Priestley powraca do federacji po dość długiej przerwie, więc jej zwycięstwo będzie w pełni zrozumiałe.

Mój typ: Bea Priestley

Singles Match

DEATH Yama-san vs ?

Już wiemy, że rywalką DEATH Yamy-san będzie nowa członkini Donna del Mondo. Od czasu ogłoszenia Giulii zastanawia mnie fakt, kto zostanie nową członkinią DDM. Ostatnio rozmyślając na ten temat, pomyślałem o Kairi Hojo, która przecież odeszła z WWE i zapowiadała, że kiedyś będzie chciała wrócić do Japonii. Powrót Kairi byłby dużym wydarzeniem, a zasilenie stajni Giulii bardzo mocnym wzmocnieniem tejże frakcji.

Mój typ: ?

No Rules Match 

Tokyo Cyber Squad (Jungle Kyona & Konami) vs Oedo Tai (Natsuko Tora & Saki Kashima)

Rywalizacja na linii Oedo Tai – Tokyo Cyber Squad trwa w najlepsze. W Yokohamie dojdzie do ostatecznego starcia tych stajni. Jungle Kyona wyzywała Natsuko Torę do walki na zasadach No Rules, czyli odpowiedniku Extreme Rules Matchu. Zamieniło się to w Tag Team Match, w którym wezmą też udział Konami i Saki Kashima. Kyona zapowiedziała, że chce zakończyć dominację Oedo Tai i pokonanie Tory oraz Kashimy ma być ich końcem. Natsuko i jej koleżanki mają inne plany – chcą nadal utrzymywać się na szycie federacji i zadaniem Tory i Saki będzie upokorzenie liderek Tokyo Cyber Squad na Cinderelli. Na szali znajdzie się przyszłość i los obu stajni – przegrana frakcja zakończy swój byt w federacji. 

Mój typ: Tokyo Cyber Squad (Jungle Kyona & Konami)

High Speed Championship Match

AZM vs Starlight Kid

Wydaje mi się, że czas Azumi jako mistrzyni High Speed dobiega już końca. Po całkiem niezłym występie w 5 Star GP powinna wskoczyć nieco wyżej w hierarchii – ma predyspozycje, aby walczyć o główne mistrzostwa i być w jedną z głównych gwiazd Stardom. Ma dopiero 17 lat, więc ma jeszcze sporo czasu, aczkolwiek można już teasować pewne warianty z jej udziałem. Starlight Kid to równie młoda zawodniczka, niezwykle filigranowa, ale bardzo utalentowana. W pojedynku z AZM na pewno zobaczymy mnóstwo dynamicznego wrestlingu, bo obie dziewczyny są z takiego stylu bardzo znane. Chciałbym, aby przerzucono tytuł na Starlight, by AZM weszła poziom wyżej – biorąc sobie za cel np. pas Wonder of Stardom.

Mój typ: Starlight Kid

Goddess of Stardom Championship Match

Donna del Mondo (Himeka & Maika) vs Queen’s Quest (Utami Hayashishita & Saya Kamitani)

W ringu spotkają się dwie finalistki turnieju 5 Star Grand Prix 2020. W finale, Utami Hayashishita pokonała Himekę i zagwarantowała sobie title shota na tytuł World of Stardom. Tutaj będziemy mieć zgoła odwrotną sytuacje, ponieważ to Himeka będzie w natarciu, oczywiście wsparta przez Maikę – Utami i Saya będą zaś bronić tytułów Goddess. Jeśli plan – DOMINACJA Donna del Mondo w Stardom będzie nadal realizowany, to członkinie Stars utracą pasy na rzecz Himeki i Maiki. Należy dodać, że dziewczyny wraz z Giulią są w posiadaniu Artist of Stardom Championship, więc zgarnięcie kolejnego złota może nie być takie pewne. Sądzę, iż Utami ponownie stanie na wysokości zadania i razem z Sayą obronią tytuły, a Himeka oraz Maika pozostaną mistrzyniami Artist.

Mój typ: Utami Hayashishita & Saya Kamitani

Wonder of Stardom Championship Match

Giulia vs Tam Nakano

Z własnych wrażeń mogę stwierdzić, że rywalizacja Giulii z Tam Nakano, to najlepsze co spotkało Stardom w tym roku. Dziewczyny przechodzą same siebie dostarczając fanom najwyższej jakości produkt – storyline trwa od dłuższego już czasu, lecz nadal jest spore pole do popisu i one robią wszystko, aby wycisnąć z tego jak najwięcej. Genialna walka o pas Wonder of Stardom w lipcu – od tego czasu feud przybrał na intensywności. Zaczepki na Twitterze, świetne segmenty i konfrontacje – ta ostatnia z konferencji, podczas której doszło do zabawnego zajścia z proszkiem. Trzynaście dni temu stoczyły pojedynek w ramach 5 Star GP – Tam Nakano pokonała Giulię po bardzo dobrej walce. Na Cinderelli dojdzie do trzeciego starcia – TRYLOGIA stanie się faktem, a storyline zostanie domknięty. Pytanie, która z pań wygra? Uważam, że są w stanie stworzyć wyjątkowy pojedynek, jeszcze lepszy niż ten lipcowy. Giulia nienajlepiej wypadła w 5 Starze i w dodatku uległa Tamu nie tak dawno, więc sądzę, że to właśnie ona zwycięży.

Mój typ: Giulia

World of Stardom Championship Match

Mayu Iwatani vs Syuri

Syuri jest na fali wznoszącej – ma za sobą bardzo udany występ w 5 Star Grand Prix. W nim zaliczyła kilka świetnych walk i zajęła wysokie miejsce w Blue Stars bloku.  W międzyczasie zyskała miano pretendentki do tytułu World of Stardom, który jest w posiadaniu Mayu Iwatani. “Icon of Stardom” trzyma mistrzostwo od bardzo dawna – nic jednak nie zapowiada tego, aby miała utracić pas w najbliższym czasie. Wydaje mi się, że Syuri jest przejściową rywalką i to dopiero Utami Hayashishita odbierze tytuł Mayu. Ciężko sobie wyobrazić rezultat, w którym członkini Donna del Mondo odbiera tytuł głównej gwieździe Stardom. Dużym zaskoczeniem byłaby porażka Iwatani, lecz taki scenariusz jest mało prawdopodobny. 

Mój typ: Mayu Iwatani