Stardom Sendai Cinderella 2020 – Zapowiedź

15 listopada odbędzie się kolejna w tym roku gala pay-per-view od Stardom. Po sukcesie związanym z październikową Cinderellą w Budokan Hall – federacja ogłosiła następne show. Tym razem gala odbędzie się mieście Sendai – w dobrze znanej fanom arenie Sendai Sun Plaza. Podczas konferencji na oficjalnym kanale Stardom na YouTube, zatwierdzono pojedynki, które odbędą się podczas gali. 

Karta prezentuje się bardzo ciekawie i możemy spodziewać się wielu świetnych walk. Czy dojdzie do kolejnych w tym roku zaskakujących zdarzeń w Stardom? Myślę, że Rossy Ogawa przygotuje coś specjalnego i ponownie będzie chciał zaskoczyć fanów. Możliwe, że historia zapisze się na naszych oczach i będziemy świadkami początku nowej ery w federacji. W main evencie dojdzie do pojedynku Mayu Iwatani z Utami Hayashishitą, a stawką będzie mistrzostwo World of Stardom. Wiele wskazuje na to, że Utami pokona Mayu i zostanie nową mistrzynią.

Six Woman Tag Team Match

Tam Nakano & Mina Shirakawa & ZZ vs Natsuko Tora & Saki Kashima & Rina

Oczy fanów Stardom będą zwrócone na Rinę, która podczas ostatniej gali w Korakuen Hall przeszła na ciemną stronę mocy i dołączyła do Oedo Tai. Dla młodej zawodniczki jest to pewien przeskok w hierarchii i szansa na rozwój. U boku Natsuko Tory i Saki Kashimy zmierzy się z drużyną Tam Nakano oraz Miny Shirakawy, która zostanie wsparta przez tajemniczą wrestlerkę. Podobny zabieg stosowano podczas Cinderelli, gdy także zapowiadano debiuty pod postacią ZZ czy XXXX.

Mój typ: Natsuko Tora & Saki Kashima & Rina

Six Woman Tag Team Match

Starlight Kid & Riho & Hanan vs Saya Kamitani & Hina & Lady C

Saya Kamitani bierze pod swoje skrzydła młodą Hinę i debiutującą Lady C, która zaliczy swój pierwszy występ w Stardom. Naprzeciw nich stanie drużyna Starlight Kid, Riho i Hanan, które wydają się być faworytkami tego pojedynku. Jednak ze względu na promowanie Kamitani w ostatnim czasie – jestem zdania, że zostanie zastosowany scenariusz, w którym Saya zapewni wygraną swojej drużynie. Jest w świetnej dyspozycji i zaliczyła ogromny progres, Rossy Ogawa to dostrzega, więc stawia na 23-letnią Japonkę. W tej walce każdy wynik jest możliwy, aczkolwiek bardziej stawiam na team Kamitani.

Mój typ: Saya Kamitani & Hina & Lady C

Future of Stardom Championship Match

Maika vs Saya Iida

Saya Iida nie ma zbyt dużych szans na zwycięstwo w starciu z Maiką. Dostała title shota z tego względu, że dla Maiki potrzebna była przejściowa rywalka, a Macho Gori-Chan do tej roli nadaje się idealnie. Maika powinna bez problemu obronić tytuł i kontynuować swój title reign. W ostatnich miesiącach Donna del Mondo otrzymuje spory push i każda z członkiń stajni jest ważnym graczem w federacji. Wszystko przemawia za Maiką i jej wygrana jest praktycznie w 100% pewna – scenariusz, w którym Iida przejmuje złoto byłby zwyczajnie pozbawiony sensu.

Mój typ: Maika

High Speed Championship Match

AZM vs Gokigen Death

Postać Death Yama-san przeszła już do historii i od niedawna Kaori Yoneyama występuje w gimmicku Gokigen Death. Czym się on różni od poprzedniego? A tym, że postać Gokigen przypomina klauna i jest bardzo kolorowa. Po zakończeniu bytu Tokyo Cyber Squad, Gokigen Death skupiła się na występach w tag teamie z Riho i panie rywalizują obecnie w Goddess Tag League. W Sendai, Gokigen zmierzy się z AZM, a stawką walki będzie tytuł High Speed. Zapowiada się całkiem ciekawy pojedynek, w którym na pewno nie zabraknie dobrej rozrywki. Na poprzedniej Cinderelli AZM pokonała Starlight Kid i była to jej pierwsza obrona pasa. W tym przypadku młoda Japonka jest skazana na zwycięstwo i kontynuowanie runu z High Speed Championship.

Mój typ: AZM

Special Singles Match

Momo Watanabe vs Himeka

Himeka zaliczyła w tym roku wielki progres, za co została kilka razy nagrodzona. Świetne występy w 5 Star GP i dojście do finału najbardziej prestiżowego turnieju w kobiecym wrestlingu – to spory sukces dla 23-latki. Kilka dni temu powalczyła z Giulią o tytuł Wonder of Stardom – przegrała, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo Jumbo Princess pnie się w górę mimo porażek. Rossy Ogawa stawia na Himekę i zamierza zrobić z niej topową gwiazdę Stardom. W tej walce dziewczyny mają równe szanse na zwycięstwo i ciężko przewidzieć jej wynik. Momo w ostatnich tygodniach doznała wielu porażek m.in. na październikowej Cinderelli w starciu z Bea Priestley. Rozsądnym rozwiązaniem byłoby postawienie na Watanabe, aczkolwiek są na to małe szanse, bo Himeka musi sobie odbić ostatnią porażkę z Giulią i idealną okazję będzie mieć 15 listopada w Sendai Sun Plaza. 

Mój typ: Himeka

SWA Championship Match

Bea Priestley vs Syuri

Po powrocie do Stardom, Bea Priestley jest na fali wznoszącej i na Cinderelli w październiku pokonała Momo Watanabe, zdobywając zwakowane mistrzostwo SWA. Poza tym niedawno zaczęła występować u boku Willa Ospreay’a w New Japan Pro Wrestling, więc jak widać, kariera Bea nabiera rozpędu. Jej rywalką w Sendai będzie Syuri, która również w ostatnim czasie ma się dobrze i w Yokohamie walczyła z Mayu Iwatani, gdzie stawką był tytuł World of Stardom. Brytyjka stanie w obronie pasa SWA po raz pierwszy, co oznacza, że jej szanse momentalnie wzrastają i to ona jest faworytką. Nie wydaje mi się, żeby Syuri dostała tytuł, który przeważnie trzymają wrestlerki spoza Japonii. Top Gaijin powinna zachować mistrzostwo, ale niewykluczone, że dostaniemy jakiś zaskakujący finisz.

Mój typ: Bea Priestley

Wonder of Stardom Championship Match

Giulia vs Konami

Giulia wyznaczyła Konami jako swoją następną rywalkę i wcale nie był to przypadek, bo podczas jednego z dni 5 Star Grand Prix, Konami w bardzo szybki sposób pokonała liderkę Donna del Mondo. Dobrze wiemy, co wydarzyło się w Yokohamie i jakie były skutki odwrócenia się Konami od Jungle Kyony. 24-latka szybko znalazła nowe koleżanki i dołączyła do Oedo Tai, przy okazji zmieniając swój wygląd i ring gear. Title run Giulii trwa od czasu gali Summer in Tokyo – tam pokonała Tam Nakano i zdobyła pas Wonder of Stardom. Pierwszą obronę zaliczyła na Cinderelli, gdzie ponownie zmierzyła się z Nakano, a kilka dni temu broniła tytułu w starciu z Himeką. Mam przeczucie, że to właśnie Konami zakończy jej panowanie, choć równie dobrze Giulia może się zrewanżować za ostatnią porażkę w turnieju 5 Star GP i zachować tytuł. Postawiłbym jednak na Konami i ruszył na dobre z rywalizacją Donna del Mondo z Oedo Tai, co już pomału jest teasowane.

Mój typ: Konami

World of Stardom Championship Match

Mayu Iwatani vs Utami Hayashishita

W main evencie czeka nas historyczny pojedynek, który może zmienić diametralnie krajobraz Stardom. Ikona federacji, Mayu Iwatani stanie w obronie World of Stardom Championship, a jej rywalką będzie zwyciężczyni tegorocznego 5 Star Grand Prix, Utami Hayashishita. Czy nadszedł już ten czas, aby kilkumiesięczne panowanie Iwatani dobiegło końca? Według mnie jest to bardziej zagwostkowa sprawa. Wcale nie będę zdziwiony, gdy 15 listopada Mayu obroni tytuł i odeśle Utami na koniec kolejki do pasa. Iwatani jest największą gwiazdą w organizacji Rossy’ego Ogawy, więc przedłużenie jej title runu jest bardzo prawdopodobne. Hayashishita ma zaledwie 22 lata i dopiero wchodzi na przysłowiowy “szczyt”, ale już wyrobiła sobie na tyle mocną pozycję w federacji, że odebranie Red Belt z rąk Mayu nikogo nie zaskoczy. Utami stanie przed szansą na największy sukces w swojej karierze i może go osiągnąć w tym samym roku, co zwycięstwo w 5 Star GP. Nowa era nadchodzi – pozostaje jedynie pytanie, czy jej początek nastąpi na Cinderelli? Według mnie, Utami Hayashishita jest już gotowa na kolejny krok w swojej karierze i zdobycie głównego mistrzostwa w Stardom. Biorę jednak pod uwagę scenariusz, w którym Mayu broni tytułu i kontynuuje mistrzowskie panowanie.

Mój typ: Utami Hayashishita