Śmierć dwóch wrestlerów sceny niezależnej!

13 stycznia świat obiegła informacja o śmierci dwóch byłych zawodników scen indie. Są nimi Meksykanin Ismael Ramirez Cruz i Japończyk Shozo Kobayashi, znany jako Strong Kobayashi.

Ismael Ramirez Cruz w trakcie swojej kariery zyskał sobie przydomek “Mexican Charles Bronson” z racji na jego podobieństwo do amerykańskiego aktora. Cruz całą swoją karierę walczył w Meksyku i nie zdobył międzynarodowej sławy, lecz dzięki swojemu podobieństwu do Bronsona, Cruz był jego dublerem w aż dziewięciu produkcjach. Wrestler zmarł w wieku 88 lat.

 

Shozo Kobayashi (Strong Kobayashi) zaczynał swoją przygodę z wrestlingiem w 1967 roku, w rodzimej federacji IWE. W 1971 roku udał się do Stanów Zjednoczonych, aby występować w federacji AWA, która miała bardzo bliskie stosunki z IWE. Kobayashi został mistrzem wagi ciężkiej IWE i trzymał tytuł aż do listopada 1973 roku. Następnie odszedł do nowopowstałej federacji NJPW. Był również mistrzem NWA. Pod koniec 1974 roku, wrestler walczył nawet w WWWF (obecne WWE). Mierzył się w Pedro Moralesem w Madison Square Garden. Stawiał też czoła m.in Bruno Sammartino i Larry’emu Zbyszko. Do federacji powrócił w 1978 i 1981 roku, walcząc z m.in. Andre The Giant’em. Shozo Kobayashi odszedł mając 81 lat.