ROH TV 23.09.15 – Raport

Dziś w ROH gwiazdy New Japan Pro Wrestling ! The Briscoes i Hirooki Goto przeciwko reprezentantom CHAOS: Okada i Roppongi Vice. Ponadto Michael Elgin vs Silas Young, a Caprice Coleman powie nam, co było w kopercie, którą dostał od Prince Nany.

Walka nr 1: Silas Young vs Michael Elgin
Silas miał problem z silnym rywalem i załapał się od niego na Delayed Vertical Suplex. Na krawędzi ringu Silas odpłacił się poprzez DDT, po czym dodał jeszcze Slingshot Double Stomp. Silas chciał wykonac swą kombinację Backbreaker plus Clothesline, jednak Elgin źle trafił w kolano rywala, przez co od razu padł na mate, bez Clothesline’a. Michael wymierzył German Suplex, po czym myślał o Superplexie i choć to mu się nie udało, zadowolił się Side Effectem. Young wciąż się jednak nie poddawał i nadział rywala na swój poprzedni finiszer, Headstand Moonsault, ale tylko 2 count. Silas po otrzymaniu potężnego Lariata wyleciał na krawędź ringu, lecz w rogu Elgin go złapał i wymierzył Deadlift Falcon Arrow, 2 count. Elgin myślał już o końcowej akcji, ale Young nie pozwolił mu na to. Silasowi udało się wykonać Misery, ale Elgin sprytnie wyturlał się na podłogę. Silas wyciągnął materac i chciał Suplexem nadziać rywala na gołą podłogę. Michael jednak zablokował tą próbę i co więcej, Powerbombem nadział oponenta w barierkę dla widzów. Potem jeszcze Elgin Bomb w ringu i po sprawie.

Zwycięzca: Michael Elgin

Po walce Elgin oferował Silasowi uścisk dłoni, ale ten odmówił i opuścił ring.

Walka nr 2: Caprice Coleman vs ACH
W pierwszych minutach to Coleman lepiej sobie radził, spychając rywala do całkowitej defensywy. ACH’owi udało się Dropkickiem skontrować akcję Springboard rywala, lecz wciąż sytuacja nie była dla niego łatwa. ACH wykonał swój Running Kick na krawędzi ringu, a także nadział rywala w barierkę dla widzów. Coleman skontrował Suplex, jak również i Get Over Here i sam nadział rywala na matę oraz wymierzył trzy Northern Lights suplexy, co dało mu 2 count. Caprice wykonał one inch punch i dopiero po chwili ACH poczuł tego efekt, gdy chciał wykonać Dive. Coleman wszedł na górny narożnik i udało mu się wykonać Skysplitter, ale tylko 2 count ! Caprice posadził rywala w narożniku i wykonał Leaping Hurricanranę, jednak ACH utrzymał równowagę i odpowiedział kopniakiem i Brainbusterem. Po chwili jeszcze Midnight Star i mamy pinfall.

Zwycięzca: ACH

Po walce Steve Corino zapytał Colemana, co dostał w kopercie od Prince Nany. Caprice rzekł, że były tam pieniądze oraz list, którego z początku nie rozumiał, ale po kilkukrotnym przeczytaniu oraz po dzisiejszej walce doszło to do niego. Dla Colemana sprawa jest jasna: Prince Nana ma rację.

W dzisiejszym Inside ROH mowa o współpracy ROH i NJPW, w tym zapowiedź dwudniowej gali ROH w Japonii, a także obecność wrestlerów NJPW na 14th Anniversary show w Lutym plus oczywiście ROH & NJPW w Maju.

Walka nr 3: Kazuchika Okada, Trent Baretta i Rocky Romero vs Hirooki Goto, Mark Briscoe i Jay Briscoe
Okada miał ogromny pop od widzów, więc to on zaczął walkę z Jay’em. Potem co chwilę ktoś inny z obu stron wchodził do ringu. Mark znalazł się w posiadaniu opaski na głowę Trenta, więc sobie ją założył i przystąpił do Redneck Kung Fu. Barretta po wymierzeniu Double Stomp odzyskał swoją opaskę, w dodatku Mark był teraz w defensywie. Co ciekawe, Okada wykonał Slingshot Stomp dokładnie tak samo, jak przed nim w swoim firmowym stylu Barretta. Mark wymierzył Okadzie Death Valley Drivey i udało mu się dokonać zmiany. Goto wkroczył do gry i wymierzył Okadzie Running Spin Kick w rogu oraz Saito suplex. Okada jednak znalazł odpowiedź w postaci Flapjacka i DDT. Dorzucił jeszcze do tego Powerslam i Elbow Drop z narożnika. Okada sygnalizował Rainmaker, ale Goto odparł próbę poprzez Neckbreaker.
Po przerwie reklamowej cała trójka reprezentantów CHAOS zajęła się Jay’em Briscoe. Udało mu się jednak szybko uwolnić z tej niekomfortowej sytuacji. Romero dostał od The Briscoes kombinację Powerbomb & Neckbreaker, ale nie wystarczyło to na pinfall. Każdy przystąpił do akcji i jeden atakował drugiego; w rezultacie wszyscy leżeli w ringu lub poza nim, a fani skandowali „this is awesome”.
Barretta poza ringiem dostał Doomsday Device od The Briscoes, Mark jeszcze dorzucił Froggy Bow…. ale tylko 2 count ! Jay szykował się na Jay driller ale od tyłu dostał Dropkicka od Rocky’ego. Mark wymierzył mu Fisherman Buster, jednak sam dostał od Okady Tombstone Piledriver. Goto załapał się na Dropkicka, jednakże Headbuttem skontrował próbę Rainmaker. Jay i Barretta byli legalni do walki; po wymianie ciosów Barretta wykonał Enzuigiri, Running Back Elbow w rogu, lecz Jay odpowiedział przez Running Forearm, po którym udało mu się wykonać Jay Driller i odliczyć rywala do trzech.

Zwycięzcy: Hirooki Goto, Mark Briscoe i Jay Briscoe


Na bardzo przyzwoitym poziomie ROH TV dziś stało. Dzisiejszych walk nie określiłbym jako rewelacyjnych, lecz każdy z tych trzech pojedynków wyglądał solidnie. Zdaje się, że Coleman na jakiś konkretny plan się załapie w niedługim i czasie i jest to opcja, która mi odpowiada. Chłop zawsze coś pokaże w ringu, a i tak ostatecznie uwali (jak dzisiaj choćby :D ), to może teraz jakiś progres dla niego będzie. Jeszcze się okaże, że to on był tym zamaskowanym na All Star Extravaganza
:D

Za tydzień pojedynek, który dla wielu fanów to wielki dream match: Adam Cole vs Shinsuke Nakamura !! Ponadto Matt Sydal podejmuje Kushidę.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL