ROH TV 11.07.15 – Raport

Podwójny champion Jay Lethal stawia dziś na szali jeden ze swoich tytułów ! Ponadto między innymi Adam Page vs Matt Sydal.

 

 

 

 

To już epizod ROH TV numer 199.

 

 

 

Walka nr 1: Adam Page (w/ BJ Whitmer i Colby Corino) vs Matt Sydal
Sydal dzięki swej zwinności nie dawał rywalowi żadnych szans na atak. Gdy Matt zdecydowął się na Baseball Slide poza ring, zamiast Adama, trafił młodego Corino. Page wykorzystał to zamieszanie i z krawędzi ringu wymierzył Shooting Star Press, w dodatku jeszcze Whitmer cisnął Sydala w barierkę dla widzów. Przez kilka następnych minut Adam Page rozdawał karty i popisał się m.in. Pump Handle Fall Away Slamem. Sydal jednak złapał drugi oddech i przystąpił do kontrataku, wymierzając serię kopniaków oraz Double Knee. Adam strącił oponenta z narożnika i wymierzył mocny Backbreaker na kolano. Sydal miał okazję na finisz, jednak Page zdążył się odsunąć, a potem wymierzył swój firmowy Slingshot Clothesline. Matt jednak nie rezygnował i dzięki kopniakom wypracował sobie kolejną okazję na Shooting Star Press, którą udało mu się wykorzystać i zgarnąć tym samym pinfall !

Zwycięzca: Matt Sydal

Po walce Sydal został zaatakowany przez BJ Whitmera. ACH przybiegł na pomoc, ale został powalony krzesłem, które wniósł Colby Corino. Kilka krzeseł zostało ułożonych jedno na drugim i prosto na nie Adam wykonał Mattowi Jig N Tonic.

 

 

 

 

Prześledzenie karty Death Before Dishonor XIII, które już 24 Lipca w iPPV.

 

 

 

 

Przy ringu zjawiła się Veda Scott, twierdząc że Moose’owi nie udało się być futbolistą z sukcesami, tak jako jak próbował być wrestlerem z sukcesami, ale Cedric Alexander troszeczkę zmodyfikował ich plany. 24 Lipca na Death Before Dishonor XIII Cedric Alexander pokaże, ze nie wygrywa się walki przez potencjał i znanych kolegów, lecz agresja, bezwzględność….. i Veda Scott.

 

 

Walka nr 2: Silas Young vs Will Ferrara
Akcja toczona w szybkim tempie i całkiem wyrównana. Ferrara trzymał lewą rękę Silasa w Scissors, a wówczas Silas wykazał się siłą, podnosząc trzymającego go wciąż rywala i wymierzając mu Suplex. Ferrara po Running Dropkicku i DDT zaczął troszeczkę przeważać; udało mu się wykonać Code Red, ale tylko 2 count. Silas odpowiedział przez DDT w dolny narożnik…. a wówczas pojawili się słudzy Daltona Castle. Odwróciło to uwagę Silasa i Ferrara poprzez Schoolboy odliczył go do trzech !

Zwycięzca: Will Ferrara

Silas oczywiście zaatakował sługusów Daltona. Jeden z nich dostał DDT z lin oraz Airplane Spin.

 

 

 

 

W dzisiejszym Inside ROH: feud pomiędzy Cedriciem Alexandrem i Moosem.

 

 

 

 

Roderick Strong dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 3: Jay Lethal © (w/ Truth Martini) vs Mark Briscoe – ROH TV Championship Match
Lethal od pierwszej sekundy ruszył ostro do ataku, jak na mistrza przystało. Po chwili panowie znaleźli się poza ringiem i Lethal przytrzymywał Marka, by Martini trzasnął go swą książką. Jednak wówczas zjawiła się ODB, której obecność zmusiła Jay’a do puszczenia rywala. Briscoe obijał oponenta o barierkę dla widzów, dzięki czemu zyskał nad nim przewagę.
Po przerwie reklamowej starcie stało się mocno wyrównane i obaj panowie atakowali. Nagle na ring wbiegł J Diesel, ale że nie udało mu się pomyślnie zaatakować Marka, nie można było odnotować dyskwalifikacji. Mark bez problemu pozbył się go z ringu, lecz Lethal wykorzystał to, by zyskać kontrolę. Tymczasem fani skandowali „you fucked up” w stronę Martiniego, który podnosząc ręce, upuścił na podłogę swoją książkę 🙂 Briscoe po uniknięciu Suplexu zebrał się na kontratak i wymierzył Clothesline’a na tyle mocnego, że Lethala obróciło o 360 stopni. Dorzucił do tego Fisherman Buster, ale tylko 2 count. Lethal odpowiedział przez Superkick, ale z Lethal Injection mu się nie udało. Jay został wyrzucony na podłogę i otrzymał Cactus Jack Elbow Drop. I znowu reklama ^^
Mark Briscoe zmierzał na górny narożnik. Donovan Dijak zjawił się, by mu przeszkodzić, ale w ślad za nim przybył Jay Briscoe. Jay Briscoe zajmował się Dijakiem i Dieselem, tymczasem markowi udało się wykonać Froggy Bow….. ale tylko 2 count ! Lethal został pchnięty, ale wykorzystał to na Suicide Dive….. na ODB. Wykorzystując nieuwagę sędziego, Diesel wymierzył Markowi Low Blow, a to otworzyło Lethalowi drogę ku Lethal Injection, co ostatecznie dało pinfall.

Zwycięzca: Jay Lethal

Brawl trwał cały czas. Roderick Strong wbił na ring i po przegonieniu Dijaka oraz Diesela, wywalił również Lethala.
Roddy złapał za mikrofon i zasugerował Lethalowi, aby za tydzień w odcinku numer 200 ROH TV, odbył się pojedynek 3 vs 3. ODB przejęła mikrofon i poprawiła Roddy’ego, iż 4 vs 4.

 

 

 

 

 

Dość niezły epizod w tym tygodniu. Page i Sydal wyciągnęli z siebie tyle, ile można było od nich oczekiwać. Silas z Ferrarą mieli niezłe tempo, choć mnie akurat wynik się nie podoba, nawet jeśli to na potrzeby feudu. Zaś ROH TV Championship Match jako pretekst do 4 vs 4 za tydzień akceptuję, bo samo to że Mark Briscoe znowu dostaje title shota (walczył już o pas ROH TV na początku Czerwca) niezbyt mi się podobało.

Za tydzień epizod ROH TV numer 200 ! Czeka nas walka wieczoru 4 vs 4: House of Truth vs The Briscoes, ODB i Strong !

Oglądajcie Ring of Honor !

 

Autor: KL