ROH TV 09.09.15 – Raport

Dziś epizod w stylu mistrzowskim. Dwie walki, dwa title matche ! Young Bucksi walczą o pasy tag teamowe z The Addiction. Ponadto główny tytłu na szali w rewanżowym starciu Jay’a Lethala i Rodericka Stronga.

Najpierw wypowiedzi za kulisami.
Truth Martini mówi, że niekwestionowany mistrz Jay Lethal jest tak unikalny, że da Strongowi kilka opcji do wyboru, w jaki sposób go pokonać: a) punchem w twarz, b) chopem w klatkę piersiową, c) kolanem w jelita…. czy może odpowiedź d) wszystko razem ?
Jay Lethal dodał, że Roddy powinien ustawić się grzecznie na końcu kolejki. Miał swoją szansę na Death Before Dishonor XIII i jej nie wykorzystał. Cheeseburger bardziej zasługuje na title shota, niż on i pewnie też wypadłby lepiej. Dziś Roddy zostanie zniszczony i lepiej dla niego, aby nie prosił o kolejną szansę.

Roderick Strong mówił, że nie proklamuje siebie Mr. ROH wyłącznie dla własnego ego. Za każdym razem gdy wchodzi do ringu, walczy całym swoim sercem, duszą i dumą. Lethal jest dobry, ale on jest jeszcze lepszy. Tym razem będzie wyłoniony zwycięzca i będzie nim Roderick Strong – od tego momentu dwukrotny ROH World Champion.

Walka nr 1: The Addiction © (w/ Chris Sabin) vs The Young Bucks – ROH World Tag Team Championship Match
Jeszcze przed gongiem, w trakcie przedstawiania wrestlerów przez Bobby Cruise’a, Young Bucksi rozpoczęli atak od podwójnego Superkicku dla Danielsa. YB wspólnymi siłami atakowali obu rywali. Sabin pomógł Kazarianowi wydostać się z ringu, a za chwilę dołączył do nich Daniels, lecz Nick tylko na to czekał i z krawędzi ringu wykonał Danielsowi Moonsault. Kazarian przytrzymał Nicka, lecz Sabin niechcący trafił Superkickiem swego kompana. Jakby tego było mało, arbiter nakazał Sabinowi opuścić arenę. Chris nie chciał się dostosować…. wiec dostał podwójny Superkick od Bucksów. Potem sytuacja uległa zmianie, gdyż Nick został strącony z górnego narożnika na podłogę przez Kazariana, zaś Matt również dał się wyrzucić z ringu. Christopher wykorzystał okazję i wymierzył swój Moonsault. Kazarian dorzucił od tego Slingshot DDT dla Matta.
Po przerwie reklamowej Daniels i Kazarian na przemian rozpracowywali Matta Jacksona. Trwało to jakiś czas, aż w końcu Matt dzięki Corkscrew Stunner uwolnił się od Danielsa i dokonał zmiany. Nick ze świeżymi siłami atakował zarówno jednego, jak i drugiego rywala. Tym sposobem Daniels mimo że grzecznie stał przy narożniku, został strącony na podłogę i dostał Tornado DDT. Nick powrócił na ring poprzez Springboard X Factor dla Kazariana, co dało mu 2 count. Obaj Jacksonowie zabrali się za Kazariana, wykonując m.in. kombinację Cannonball & Enzuigiri. The Addiction odpowiedzieli kombinacją Neckbreaker & Powerbomb dla Matta. Matt dzięki wystawionej nodze uniknął Best Moonsault Ever, Kazarian wymierzył Slingshot Cutter Nickowi, lecz pół sekundy później dostał Superkick od Matta. Tym sposobem cała czwórka leżała na macie.
The Addiction zdobyli przewagę; Daniels popisał się Suicide Divem dla Nicka, zaś Kazarian Leaping Flatline, po którym założył Arm Bar. Tymczasem, czego sędzia nie zauważył, na arenie zjawili się The Kingdom, atakując Christophera Danielsa. Kaz specjalnie przerwał swój submission, by powiedzieć o tym arbitrowi. Young Bucksi namierzali się na IndyTaker…… ale zamiast tego Nick wykonał Asai Moonsault na Tavena i Bennetta !
Co się odwlecze, to nie uciecze – Kazarian otrzymał Indytaker, ale nie wyszedł z tego pinfall, gdyż Daniels wyciągnął sędziego z ringu i zwalił winę na Marie. Arbiter zagadany był z Marią, co wykorzystał Daniels i wlazł na ring ze swoim pasem, uderzając nim Nicka. Chciał to samo zrobić z Mattem, ale ten zrobił unik, po Superkicku przejął pas i uderzył Danielsa. Na uderzenie pasem załapał się tez Taven. Maria przejęła pas od Matta, ten się namierzał na Superkick dla „First lady of ROH”, ale Kazarian wykorzystał zamieszanie i poprzez roll up odliczył Matta do trzech !

Zwycięzcy: The Addiction

Po walce zjawił się Nigel McGuinness, mówiąc że tak to nie będzie. Zwrócił się do Christophera Danielsa iż kiedy on zaczynał w ROH w czasach początku istnienia federacji, liczyły się dwie rzeczy: najlepsi zawodnicy oraz czysty zwycięzca lub przegrany. Daniels wtedy w to wierzył, dziś niektórzy nadal w to wierzą. Nigel chce mieć czysty title match, a przez to, że ci idioci (The Kingdom) to zrujnowali, Young Bucksi powinni otrzymać kolejną szansę. Pytanie tylko kiedy ?
Nigel z chęcią oddałby title shota The Kingdom na gali All Star Extravaganza VII na rzecz Young Bucksów, ale ci mieli gwarantowanego title shota i nie zamierza im tego zabierać. Zamiast tego, może dać Young Bucksom własną szansę. Tak więc na All Star Extravaganza VII Young Bucksi zostają dodani do pojedynku The Addiction i The Kingdom o pasy tag teamowe ROH. Teraz jest to triple threat tag team title match !

W dzisiejszym Inside ROH mowa jest o feudzie Daltona Castle z Silasem Youngiem.

Walka nr 2: Jay Lethal © (w/ The House of Truth) vs Roderick Strong – ROH World Championship Match
Fani mocno przekrzykiwali się w skandowaniu „let’s go Roddy” oraz „let’s go Lethal”. Panowie od samego początku ostro ruszyli na siebie. Jeden i drugi atakował energicznie. Strong wyleciał z ringu i dostał Suicide Dive, zaś gdy Lethal chciał to powtórzyć…. Strong zdążył wrócić do ringu i odpowiedzieć Dropkickiem. Było to tak mocne, że Lethal aż wyleciał z ringu.
Po przerwie reklamowej Strong wbił rywala w barierkę dla widzów, dzięki czemu zyskał przewagę. Nie pomogła nawet ingerencja trutha Martiniego. Gdy Jay był za ringiem, Strong próbował Baseball Slide, ale zastopowali go Dijak i diesel. Z zamieszania skorzystał Lethal, wykonując Superkick. Strong poleciał w barierkę dla widzów i po powrocie do ringu był w tarapatach. Atak Lethala był na tyle mocny, że na głowie Stronga pojawiła się krew.
Znowu reklama, a po reklamie Strong skontrował Lethal Injection na Backbreaker, po którym obaj panowie leżeli na macie. Strong przystąpił do sporej serii chopów, po czym naprzemiennie atakował rywala raz jednym, raz drugim łokciem; zwieńczone to zostało belly to back Suplexem, ale starczyło na 2 count. Jay skontrował Gibson Driver na Back Body Drop, po czym dorzucił Superkick oraz Lethal Combination, 2 count. Jay namierzał się na Superplex, ale nic z tego; zamiast tego Strong wykonał Elbow Drop w stylu….. Lethala. Po długiej wymianie ciosów Strong wykonał Jumping Knee, Running Knee w rogu, Superplex……. i gdy chciał jeszcze dołożyć zwykły Suplex, Lethal złapał go na Inside Cradle i prawie mu się udało zakończyć to. Roddy powtórzył Jumping Knee, ale Jay odpowiedział Superkickiem. Próba Lethal Injection, jednak Roderick wykonuje Sick Kick, lecz tylko 2 count !
Kolejny raz przerwa reklamowa. Z jakiegoś powodu w ringu znalazła się książka Martiniego, więc postanowił ją stąd usunąć. Lethal chciał to wykorzystać uderzeniem pasem mistrzowskim, ale Roddy przechytrzył go poprzez Jumping Knee, po czym to samo zaserwował Dieselowi kręcącemu się przy krawędzi ringu; z kolei Dijak załapał się na Baseball Slide. Lethal uwolnił się z barków oponenta i dwukrotnie wymierzył Superkick. Jay zdjął taśmę ze swojego nadgarstka i zaczął nią dusić Stronga. sędzia oczywiście na to nie pozwolił i zabrał taśmę. W czasie gdy był odwrócony, Lethal złapał swój pas i uderzył nim Roddy’ego ! Mamy Lethal Injection i…. 2 count ! Lethal wykonuje Superkick, kolejny Lethal Injection i tym razem jest już pinfall !

Zwycięzca: Jay Lethal

Na rampie zjawili się Kyle O’Reilly i Bobby Fish, aby Lethal o nich nie zapomniał. All Star Extravaganza VII coraz bliżej.

Dwie mistrzowskie walki prezentowały się w sposób mistrzowski. Zarówno jedne, jak i drugie starcie jest naprawdę warte zobaczenia. Trochę dziwne jednak były poboczne sprawy: Nigel mówi do Danielsa o tym co się liczyło na początku istnienia federacji ? Czyżby w przypadku Danielsa zapomniał o The Prophecy ? Ponadto troszkę dziwnie też wyszło, że po tag team title matchu Nigel mówił o tym, że wynik ma być czysty, a po main evencie nie ma ani słowa z jego strony :P Mimo tych niedociągnięć, epizod naprawdę warty zobaczenia.

Za tydzień w akcji ujrzymy tag teamy. The Kingdom walczą z War Machine, natomiast reDRagon podejmują House of Truth.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL