ROH TV 13.06.15 – Raport

Dziś dwóch mistrzów Jay’ów podpisze kontrakt na walkę title vs title na Best in the World. Ponadto Tanahashi i Naito w tag teamie przeciwko ACH’owi i Sydalowi.

 

 

 

 

The Decade przybyli do ringu na walkę z War Machine, ale BJ Whitmer wziął mikrofon i zaprosił do ringu ich protegowanego, Colby Corino. Fani skandowali „shut up, Whitmer”, na co ten im odpowiedział że jego mikrofon jest głośniejszy 🙂 BJ oświadczył, że choć Colby był o włos od pokonania Moose’a, to jednak jego ojciec nie rozumie tego, jakiego mężczyznę pokazał sobą Colby. Powinien to zobaczyć jeszcze raz…. więc Colby wskoczy na jego, Whitmera, miejsce w walce.

 

Walka nr 1: Colby Corino i Adam Page (w/ BJ Whitmer) vs War Machine
Rowe chciał przemówić Colby’emu do rozsądku, iż ten nie jest jeszcze gotowy. Młody Corino palił się jednak do walki, więc aby sprowokować rywala, spoliczkował go. Raymond popisał się imponującą kombinacją: Backbreaker, Gutbuster i Powerbomb. Colby zmierzał do swego narożnika, ale Page odmówił tagu, zeskakując na podłogę. Hanson i Rowe zakończyli walkę po elevated leg drop Doomsday Device.

Zwycięzcy: War Machine

 

 

 

 

W ringu Cedric Alexander, który wspomniał, że w 2014 roku był wschodzącą gwiazdą, zaś dzisiaj jest od tego daleko. Dla niego to wóz albo przewóz. Musi wreszcie zgarniać zwycięstwa, by pokazać swej rodzinie, że jego marzenie o byciu pro wrestlerem nie było stratą czasu. Dlatego też wyzywa do walki niepokonanego Moose’a.

 

Walka nr 2: Cedric Alexander vs Moose (w/ Veda Scott i Stokely Hathaway)
Cedric toczył z Moosem wyrównany bój i nieraz skutecznie unikał jego ataków. Moose dał się wyrzucić z ringu i w dodatku został pchnięty na stalowy narożnik. Po powrocie do ringu Cedricowi nie udała się akcja Springboard i w dodatku z narożnika Dropkickiem został zesłany na podłogę.
Po przerwie reklamowej Cedric popisał się Springboard Forearmem oraz Flip Divem. Do tego jeszcze doszło Tornado DDT, ale starczyło ledwie na 2 count. Moose wymierzył rywalowi potężnego Clothesline’a, ale Cedric nie dał się odliczyć do trzech. Cios za ciosem, żaden nie odpuszczał. Alexander wymierzył Ruuning Dropkick w rogu…… cztery razy. Moose upadł na kolana, a Cedric dorzucił jeszcze dwa. Następnie…. Moose wykonuje Spear ! Obaj panowie leżą na macie.
Veda Scott podała Moose’owi spod ringu rodzaj klucza, podczas gdy Stokely zagadywał sędziego. Moose nie zgadzał się jednak na postępowanie w ten sposób. Cedric przejął od niego klucz i uderzył go nim ! To też sprawiło, że Cedric uzyskał pinfall i jako pierwszy pokonał Moose’a !!

Zwycięzca: Cedric Alexander

 

 

 

 

W dzisiejszym Inside ROH mowa jest o sytaucji z pasami tag teamowymi i walką reDRagon z The Addiction na zasadach No DQ na Best in the World.
Adam Cole wkroczył i poradził Mandy Leon przejść się. widzom zwrócił uwagę, że Best in the World będzie piękne z tego powodu, że on będzie na tym PPV w 6-man tag team matchu The Kingdom vs Bullet Club.

 

 

 

 

Walka nr 3: Hiroshi Tanahashi i Tetsuya Naito vs ACH i Matt Sydal
Tanahashi i Sydal toczyli wyrównany i efektowny bój. Hiroshi chybił z Dropkickiem i otrzymał Standing Moonsault, po czym uznał że lepiej zebrać siły i wpuścić Naito. Po drugiej stronie wszedł ACH. Panowie z początku poszli w technikę, potem zaś po serii efektownych uników ACH trafił rywala Dropkickiem. Gdy ACH chciał odbić się od lin, został wyciągnięty z ringu przez Tanahasiego i poleciał w barierkę dla widzów.
Po przerwie reklamowej Japońcy rozpracowywali ACH’a, ale oczywiście nie mogło to tak trwać bez końca. ACH zablokował próbę Superplexu od Naito i Double Stompem trafił go w tył głowy. To pozwoliło na dokonanie upragnionej zmiany i wkroczył Sydal z Seated Splashem i Hurricanraną. Tanahashi dostał imponujący Jumping spinning heel Kick. Naito wskoczył na narożnik, skąd przez Matta został strącony Hurricanraną, ale nie dał się odliczyć do trzech. Sydal namierzał się jeszcze na Standing Moonsault, ale w locie Tanahashi złapał go na German Suplex ! Matt odpowiedział przez Step Over Leg Drop i wpuścił ACH’a. Ten po serii kopniaków i Clotheslinie, z pomocą Jumping Knee od Sydala wymierzył German Suplex Tanahasiemu.
Hiroshi złapał ACH’a na Cloverleaf, lecz z pomocą przybył Sydal ze swoim Jumping Knee. Z problemami, ale jednak Sydal wyrzucił też z ringu Naito i namierzał się na Asai Moonsault, jednakże Japońcy stracili go. nie zauważyli oni jednak, że był jeszcze ACH, który zaskoczył ich poprzez Air Jordan. Wrzucony do ringu Tanahashi dostał Shooting Star Press od Sydala, ale Naito w ostatniej chwili przerywa pin. Naito załatwił Sydala przez Torado DDT, ale zaraz potem sam dostał Enzuigiri od ACH’a. ACH zmierzał do 450 Splash na Tanahashim, ale Japończyk w odpowiedniej chwili wystawił kolana. Tanahashi wymierzył Slingblade oraz High Fly Flow i odliczył ACH’a do trzech

Zwycięzcy: Hiroshi Tanahashi i Tetsuya Naito

 

 

 

 

Nadszedł czas na podpisanie kontraktu !
W ringu obecny Nigel McGuinness; przygotowany jest stół i kontrakt. Pierwszy zjawił się Jay Lethal w towarzystwie Trutha Martiniego, a zaraz po nim przybył Jay Briscoe oraz jego brat Mark.
Nigel oświadczył, że wszelkie warunki zostały uzgodnione i jedyną brakującą rzeczą są podpisy obu wrestlerów przy umowie. W walce mającej limit 60-ciu minut oba pasy ROH World Champion i ROH TV Champion będą na szali.
Kiedy obaj wrestlerzy złożyli swe podpisy, Nigel rzekł że ten pojedynek będzie największym starciem w historii Ring of Honor nie tylko ze względu na oba pasy znajdujące się na szali, ale tez ze względu na to, jak obaj panowie się zapisali w federacji jako mistrzowie. Następnie Nigel powiedział, że jeżeli chcą, mogą coś powiedzieć w ostatnim słowie przed PPV.
Lethal powiedział, że jest tylko jeden powód, dla którego ni zniszczy Jay’a Briscoe już teraz: chce, żeby był on w najlepszej formie na PPV. Wówczas nie będzie żadnych wątpliwości, że gdy na Best in the World Lethal zwycięży, przypieczętuje to to, iż jest absolutnym numerem jeden w federacji. Podpisując ten kontrakt, Jay Briscoe popełnił największy błąd swojego życia, tak jak jego rodzice 31 lat temu.
Jay Briscoe stwierdził, że powie to krótko: kiedy już skopie Lethalowi dupsko, byłemu ROH TV Champowi pozostanie już tylko powrót do Black Machismo.
Lethal przewrócił stół i stanął przed Briscoe twarzą w twarz. Obaj panowie wznieśli w górę swe pasy. Jeden i drugi krzyczał do rywala.

I w tej oto atmosferze kończy się kolejny epizod ROH TV.

 

 

 

 

Szczerze mówiąc, więcej spodziewałem się po segmencie z podpisaniem kontraktu; jak i w ogóle z tej największej walki w historii Ring of Honor odczuwam, że nie wyciągnięto z tego tyle, ile jest w tym potencjału. Porażka Moose’a to niezły shocker i jednocześnie oficjalna nowa ścieżka dla Cedrica Alexandra, który zapewne skumpluje się teraz z Vedą Scott. Nie wykluczam powrotu C & C, ale sądzę że może to być jednorazowy powrót spowodowany tym, że Cedric odwróci się od Caprice’a. Ale nie wybiegajmy za bardzo z tym gdybaniem. Ten epizod TV jest warty obejrzenia.


Za tydzień bardzo ciekawie zapowiadające się starcie Rodericka Stronga z Shinsuke Nakamurą ! Ponadto Bullet Club podejmą Chaos w 6-man tag team matchu.

Oglądajcie Ring of Honor !

 

Autor: KL