ROH TV 16.09.15 – Raport

Ostatni przystanek przed all Star Extravaganza VII. Będzie to jednak średniawy przystanek, bo tak naprawdę nic super hiper ultra mega unga bunga się nie zapowiada. No ale może jednak nas zaskoczą ;)
Dziś dwa tag team matche, a także w akcji niepowtarzalny Dalton Castle !

Walka nr 1: Donovan Dijak i J Diesel (w/ Truth Martini i Jay Lethal) vs reDRagon
Diesel i O’Reilly toczyli wyrównany bój, zaś potem Kyle upokorzył rywala spoliczkowaniem. reDRagoni zdobyli lekką przewagę, lecz po ingerencji Dijaka zmieniło się to. reDRagoni dzięki współpracy uratowali sytuację i zagonili Dijaka poza ringi, gdzie nadział się na Running Knee z krawędzi ringu od Kyle’a, ale chwilę potem rywale się odpłacili; Diesel odwrócił uwagę Kyle’a i Dijak po złapaniu go….. wyrzucił poza górną linę na podłogę.
Po przerwie reklamowej reprezentanci Martiniego kontrolowali starcie. Dijak nie tylko po raz kolejny popisał się Suplex Throw….. ale też ten dwumetrowy gość wykonał Springboard Elbow Drop. Kyle uwolnił się spod Suplexu Donovana i po serii kopniaków dokonał upragnionej zmiany. Bobby ze świeżymi siłami ruszył na Diesela i wymierzył m.in. Exploder Suplex w róg. Dijak ingerował, więc reDRagoni atakowali go kopniakami…. których potrzebowali ze 20, by Donovan w końcu padł na kolana. Kyle i Bobby zajęli się Diesel, po czym Kyle Divem skoczył poza ring na Dijaka….. i spudłował ^^ Bobby założył Dieselowi Ankle Lock i pomimo że Dijak atakował go Forearmami, nie puszczał Kyle wrócił do ringu i założył Dijakowi Sleeper Hold. Fish przemienił swój submission na Heel Hook, zaś O’Reilly na Cross Armbreaker. Znikąd pomocy i po chwili Diesel poddał się.

Zwycięzcy: reDRagon

U Diesela widać było krew. Fish i O’Reilly wymienili kilka słów z Lethalem.

Do stolika komentatorskiego na następną walkę dołączył Silas Young.

Walka nr 2: Cedric Alexander (w/ Veda Scott) vs Dalton Castle (w/ The Boys)
Jeden i drugi starał się atakować, ale też jeden i drugi skutecznie się bronił. Jednak potem Castle próbując uniknąć szarzy w rogu rywala….. nadział się między nogami o linę ^^ Choć co jeszcze dziwniejsze, wcale nie oznaczało to, że Cedric ma teraz przewagę. Obie strony przy ringu interweniowały, co sprawiło że Cedric po mocarnym kopniaku zyskał kontrolę. Alexander podczas swej przewagi kpił sobie ze stylu oponenta. Dalton po mocnym Forearmie oraz Clotheslinie, który sprawił że Cedric wyleciał z ringu, wyrównał szanse. Dalton poszedł za nim, ale Veda zasłoniła swym ciałem Cedrica, co pozwoliło jemu znienacka powalić Castle’a Punchem. W odpowiedzi Cedric poleciał w stalowy narożnik, a także otrzymał Hurricanranę.
Po powrocie do ringu Castle kontynuował atak. Cedric skontrował deadlift German suplex i odpowiedział przez Enzuigiri. Przy kolejnym jednak chybił i Daltonowi już z tym Suplexem się udało. Chłopcy Daltona wskoczyli na krawędź ringu, by swoim machaniem dodać sił Daltonowi. Wówczas Silas Young wstał ze stołu komentatorskiego i ściągnął ich na podłogę. Zdekoncentrowało to Daltona na tyle, że Cedric zaskoczył go roll upem i uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Cedric Alexander

Po walce zjawił się Stokely Hathaway z kluczem, którego wcześniej Cedric używał. Veda i Cedric obrócili się…. i Moose wymierzył Cedricowi Spear.

W dzisiejszym Inside ROH mowa jest o tym, jakie walki czekają nas na All Star Extravaganza VII.


Walka nr 3: The Kingdom (w/ Maria Kanellis) vs War Machine

Bennett i Taven znienacka wykonali rywalom Bicycle kick… ale na War Machine nie zrobiło to wrażenia. Przez jakiś czas Hanson i Rowe robili z Tavenem co tylko chcieli, zarówno osobno, jak i wspólnie. Tavenowi udało się dokonać zmiany z Bennettem…. który był w tak samo beznadziejnej sytuacji. Maria poczuła,ze trzeba interweniować, więc wlazła do ringu i złapała Hansona za włosy. Hanson położył ją na Bennecie w górnym narożniku, planując serię punchy dla obojga, jednak Taven wyciągnął oponenta poza ring. Odbijając się od barierki dla widzów, Matt trafił Hansona kopniakiem; Michael z krawędzi ringu dorzucił do tego Senton.
Po przerwie reklamowej oglądaliśmy The Kingdom w kontroli nad Hansonem, ale rzecz jasna tylko do pewnego czasu. Hanson po Spinning Powerslam dla Bennetta dokonał zmiany i zaczęło się nie ma mocnych na Rowe’a. War Machine przymierzali się już na Fallout na Tavenie, ale Bennett w tym przeszkodził. Hanson i Rowe dali się wyrzucić z ringu (przy czym widać, że ten drugi musiał przy tym sam podskoczyć :P ), ale bez problemu złapali Tavena przy jego Planchy oraz Benneta przy jego divie. Co więcej, Bennett poprzez Powerbomb poleciał prosto na Tavena.
Hanson uniknął ataku Tavena dzięki Carthwheel…. więc Taven pokazał że też tak potrafi zrobić. Potem obaj razem zrobili Carthwheel i Taven wymierzył Enzuigiri, zaś Bennett Spearem na krawędzi ringu załatwił Rowe’a. Michael i Matt razem atakowali Hansona, by wyszedł z tego pinfall. co więcej, War Machine odpłaciło się kombinacją Death Valley Driver & Backbreaker dla Tavena. Rowe od razu też dorzucił dla rywala Gutbuster i Powerbomb. Hanson wskoczył na narożnik, jednak Maria go złapała na nogę, przez co Bennett pchnął Rowe’a prosto na swego tag team partnera.
Tymczasem na arenę wkroczyli The Young Bucks, którzy zajęli się Marią. Bennett był zajęty obserwowaniem na to, co się dzieje z jego żoną, przez co załapał się na podwójny Chokeslam od War Machine. Z kolei taven otrzymał Fallout i został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: War Machine

Po walce Young Bucksi weszli na ring i ofiarowali Bennettowi podwójnego Superkicka. Jednakże na ring wbiegli również The Addiction, uderzając Jacksonów swymi pasami.

Na sam koniec jeszcze kilka słów od paru wrestlerów, którzy będą walczyć na All Star Extravaganza VII.

Średniawo się zapowiadało i średniawo było. Czyli bez fajerwerków, ale też nie była to godzina stracona. Ot, raz obejrzeć i tyle. się troszkę podpromowało kilka walk na All Star Extravaganza VII, więc to jak najbardziej cieszy. Przy okazji – cały czas czekam, aby Dijak był egzekutorem wykopania Diesela z House of Truth.

Za tydzień w ROH TV gościć będą gwiazdy NJPW ! W walce wieczoru 6-man tag team match: ekipa ChAOS, czyli Roppongi Vice i Kazuchika Okada podejmują The Briscoes oraz Hirooki Goto.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL