Rick Knox: Wywiad dla MyWrestling

Rick Knox to amerykański sędzia pracujący głównie w federacjach Pro Wrestling Guerrilla (PWG) oraz Lucha Underground. Przez wielu fanów uznawany jest za najlepszego sędziego na świecie. Poniżej możecie przeczytać z nim wywiad, którego udzielił specjalnie dla MyWrestling!

1. Kiedy i w jaki sposób zainteresowałeś się wrestlingiem?

– Oglądałem wrestling jako małe dziecko, właściwie przez całe moje życie… Stałem się wielkim fanem w latach 80., kiedy byłem nastolatkiem… Sędziować zacząłem zaś w późnych latach 90.

2. Masz swojego ulubionego wrestlera? Jeśli tak, to dlaczego akurat on?

– Moim ulubionym wrestlerem na przestrzenii lat jest Ric Flair. Podobał mi się jego charakter, jego styl, jego osobowość… Chciałbym wrócić do tamtych dni…

3. Co się skłoniło do wrestlingu?

– To samo co każdego innego fana… W 1996 roku znalazłem lokalną szkółkę wrestlingu – the School of Hard Knocks w San Bernardino, w stanie Kalifornia i tam rozpoczynałem… Nie chciałem być wrestlerem, a zająć się czymś innym, tak więc zostałem sędzią.

4. Co należy zrobić, aby zostać sędzią w pro wrestlingu?

– Trzeba przejść specjalne praktyki i znać ogólne zasady i funkcjonowanie wrestlingu. Są u ciebie jakieś szkoły wrestlingu?

5. Mamy w Polsce dwie szkoły pro wrestlingu, nie są zbyt daleko ode mnie. Co oznacza dla ciebie wrestling? Słyszałem wiele opinii, niektórzy ludzie uważają to za teatr, inni zaś za udawanie. Co sądzisz o tym wszystkim?

– Teatr w ringu to dobra analogia. Udawane to mocne słowo… Wrestling to wrestling.

6. W jakich federacjach pracujesz najwięcej? Czy mógłbyś je wymienić?

– Pracuję głównie dla dwóch organizacji – Lucha Underground i Pro Wrestling Guerrilla (PWG)… LU jest fenomenalne i dobrze płaci, a PWG to najlepszy wrestling i mnóstwo zabawy.

7. Szkoda, że PWG nie jest emitowane w naszej telewizji 😀 Odwiedzisz kiedyś Polskę? Mamy sporo fanów 😀

– Bardzo chciałbym odwiedzić Polskę..! PWG nie posiada kontraktu z telewizją, gale wychodzą tylko na DVD… Lucha Underground można jednak oglądać online.

8. Czekamy na Ciebie z niecierpliwością, możesz być pewny, że usłyszysz u nas klasyczny “This is awesome!” 🙂 Ok, następne pytanie… Jakie są twoje najbliższe cele?

– W tym momencie moim celem jest pozostanie sędzią tak długo, dopóki cały czas będę miał z tego frajdę oraz nie odniosę żadnej kontuzji… Chciałbym przylecieć do Japonii, ale jest to bardziej marzenie, niż cel.

9. Dlaczego jest to tylko marzenie? Jesteś prawdziwą ikoną sędziowania!

– Cóż, w tym sensie, że nie jestem póki co chętny na wylot do Japonii w celu sędziowania walk w jakichś japońskich organizacjach… Po prostu myślę, że sam wylot do Japonii byłby super i niesawowite byłoby, gdyby udało mi się tego dokonać.

10. Rozumiem. Powiedz mi, czy robisz coś poza wrestlingiem? Jaka jest twoja pasja nr. 2?

– Pracuję aktualnie jako projektant kuchni… Jest to tylko praca, nie pasja… Lubię rysować i słuchać punkowej muzyki.

11. Wspaniałe jest to, że masz tyle pasji… Życzę ci przy tym wielu sukcesów!

– Dzięki bracie 🙂

Wywiad przeprowadził: Dominik Barnowski