Podsumowanie tygodnia w świecie wrestlingu 1 – 8 kwietnia 2017

Zapraszamy do czytania podsumowania najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w świecie wrestlingu.

1. Koniec historycznej kariery


Ostatni tydzień na pewno zapisze się w historii wrestlingu, podczas WrestleManii zakończyła się kariera jednego z największych wrestlerów w historii Undertakera. Taker odniósł porażkę z Romanem Reignsem po której zostawił w ringu charakterystyczny dla siebie kapelusz, płaszcz i rękawice, jest to prawdopodobny koniec jego 27 letnią karierę.

2. Wielkie powroty!


Zarówno na WrestleManii jak i RAW byliśmy świadkami dwóch powrotów. Najpierw na PPV ku wielkiemu zaskoczeniu do WWE po około 8 latach powrócili The Hardy Boys, zdobywając pasy RAW Tag team, natomiast dzień potem powrócił Finn Balor, który powrócił po kontuzji odniesionej wskutek walki z Sethem Rollinsem.

3. Debiuty


Nie tylko świadkami powrotów byliśmy w ostatnim tygodniu, mogliśmy również ujrzeć debiuty gwiazd zarówno na RAW jak i na Smackdown. Podczas RAW pojawili się The Revivals którzy pokonali New Day. Smackdown przyniosło nam natomiast debiut Tye Dillingera, który pokonał Curta Hawkinsa, na gali pojawił się również Shinsuke Nakamura, lecz zaprezentował się tylko zgromadzonej publiczności.

4. Superstar shake up


W rym tygodniu prezes WWE miał dla nas ważną wiadomość otóż na poniedziałkowym Monday Night RAW odbędzie się Superstars shake up! Prawdopodobnie będzie to draft odbywający się na RAW i SmackDown. Jak sądzicie kto zmieni Brand?

5. Jonathan Gresham w Ring of Honor!


Federacja Ring of Honor poinformowała o podpisaniu kontraktu z niespełna 30 letnim wrestlerem, który znany jest z występów między innymi dla takich federacji jak: Combat Zone Wrestling, Westside Xtreme Wrestling, czy też Beyond Wrestling.

Jonathan Gresham po raz pierwszy w federacji Ring of Honor pojawił się w 2011 roku, gdzie wystąpił w turnieju Top Prospect jednak nie udało mu się go wygrać. Od tego czasu zawodnik występował w 12 krajach udowadniając, że jest jednym z najlepszych technicznych wrestlerów na świecie.

6. Angel Rose w Impact Wrestling!


Angel Rose oficjalnie podpisała kontrakt z federacją Impact Wrestling. Jej macierzystą federacją jest ICW, gdzie przybyła w 2008 roku i została przeszkolona przez takie osoby jak: Mykal Manix oraz Rusty Brooks. Angel będzie występowała w Impact Wrestling jako Diamante i będzie członkiem drużyny LAX – Latin American Xchande. W związku z podpisaniem kontraktu z Impact zapaśniczka nie weźmie udziału w nadchodzącym wydarzeniu ICW LuchaFest V.

7. Aron Rex odszedł z Impact Wrestling!


Były WWE Superstar Damien Sandow znany z występów w federacji Impact Wrestling jako Aron Rex w wywiadzie udzielonym dla Title Match Wrestling podczas imprezy WrestleCon wyjawił, że nie przedłużył kontraktu z Impact Wrestling:

”Nie wiem, czy to będzie dobre dla mnie, ale muszę wyznać, że nie jestem już w Impact. Zakończenie tej współpracy nie jest niczym złym, ponieważ wciąż istnieje możliwość występu dla IW. To była całkiem fajna przygoda, ale wolałbym, aby ludzie zapamiętali wszystkie dobrze rzeczy z moim udziałem”.

autorzy: Paweł Skowron & Mateusz Polak