Podsumowanie tygodnia w świecie wrestlingu 27 lutego – 5 marca 2017

Zapraszamy do czytania podsumowania najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w świecie wrestlingu.

#1 Jack Swagger odszedł z WWE!

Były WWE World Heavyweight Champion Jack Swagger wystąpił w podcaście prowadzonym przez Chaela Sonnena, w którym oznajmił, że poprosił oficjeli WWE o natychmiastowe zwolnienie, a Ci przystali na jego propozycję. Jack również dodał, że od dłuższego czasu czuł się niepotrzebny w firmie i bardzo chce pracować na scenie niezależnej w Meksyku, Japonii oraz Wielkiej Brytanii.

#2 Powroty gwiazd do Impact Wrestling!

Podczas marcowych tapingów Impact Wrestling do federacji powróciły takie gwiazdy jak:
ODB, Matt Morgan, Jeff Jarrett, Karen Jarrett oraz były TNA World Heavyweight Champion Magnus, którego żona Mickie James występuje w WWE na SmackDown.

#3 Alberto El Patron w Impact Wrestling!

3 marca były WWE World Heavyweight Champion zadebiutował w federacji Impact Wrestling. Tej samej nocy Alberto wyzwał ówczesnego mistrza Impact Wrestling Bobby’ego Lashleya i w walce wieczoru pokonał go oraz odebrał mu tytuł.

#4 Tomoaki Honma poważnie kontuzjowany!

Za pośrednictwem grupy The Definitive Puroresu Discussion dowiedzieliśmy się, że podczas sobotniej gali New Japan Pro Wrestling w Okinawie doszło do przykrego incydentu. Jedna z gwiazd NJPW Tomoaki Honma został zniesiony na noszach przez służby medyczne, a następnie przewieziony do pobliskiego szpitala. Urazu nabawił się w wyniku zainkasowania DDT z drugiej liny od Jado.

#5 Lita powraca do ringu!

Podczas sobotniego eventu MCW odbył się ośmioosobowy tag team match z udziałem WWE Hall of Famer Lity, której drużyna złożona z takich gwiazd jak: The Bruiser, The HellCats pokonała Winnersa Circle, Jeremiaha Rayo, Big Sean Studdyego oraz Andy’ego Vineberga.

#6 The Hardy Boyz w Ring of Honor!

Podczas gali ROH Manhattan Mayhem VI, The Hardy Boyz pokonali ówczesnych mistrzów tag teamowych The Young Bucks, a następnie ogłosili, że podpisali kontrakt z federacją co oznacza iż Jeff i Matt w najbliższym czasie nie powrócą do WWE. Jednym z głównych powodów decyzji jaką podjęli bracia Hardy była swoboda twórcza jaka panuje w ROH oraz możliwość występowania dla innych niezależnych federacji.

#7 Beth Phoenix w Hall of Fame!

Jakiś czas temu na naszym fan page’u podaliśmy informację dotyczącą Beth Phoenix, która w tym roku zostanie wprowadzona do WWE Hall of Fame. Na oficjalnej stronie wwe.com pojawił się komunikat w tej sprawie:

”Beth Phoenix to jedna z najbardziej dominujących zawodniczek w sporcie rozrywkowym, która zostanie wprowadzona w tym roku do WWE Hall of Fame. Wiadomość ta pojawiła się także w USA Today. The Glamazon przybyła do WWE w 2006 roku niszcząc Mickie James, ale w wyniku niefortunnego urazu musiała zrobić sobie długą przerwę. Wróciła po ponad roku, lecz i tak była w stanie zdominować swoje rywalki”.