Oficjalnie: Tygodniówka WWE NXT przenosi się na wtorki! Koniec rywalizacji z AEW!

WWE na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosiło, że ich tygodniówka NXT od 13 kwietnia przenosi się ze środy na wtorki.

Dodatkowo, stacja USA Network podpisała nowy, wieloletni kontrakt na mocy którego, NXT ma zapewnioną stałą pozycję w ich ramówce.

Informacje o przeniesieniu złoto-czarnego brandu WWE pojawiały się już od kilkunastu tygodni. Zgodnie z oczekiwaniami, dniem od którego zacznie się ta zmiana, będzie wtorek 13 kwietnia. To pierwsze show po zaplanowanym 2-dniowym Takeover: Stand and Deliver.

“Cieszymy się, że możemy kontynuować wieloletnią współpracę WWE i NBCUniversal z rozszerzeniem NXT na USA Network.” – powiedział Triple H. “Przeprowadzka na wtorek, daje nam nową okazję do rozwoju marki NXT i umożliwia naszemu partnerowi, USA Network, dalsze budowanie silnego portfolio programów sportowych i rozrywkowych.”

Taka decyzja kończy rywalizację NXT z AEW Dynamite nadawanym dotychczas w tym samym czasie na TNT. Tak zwane “Wednesday Night Wars” rozpoczęło się 2 października 2019 roku. Przez ten czas NXT bezpośrednią rywalizację udało wygrać się zaledwie 9 razy.

Jak się okazuje, NXT nie będzie rywalizowało także z IMPACT Wrestling, gdyż Ci od kwietnia swoją tygodniówkę przenoszą na czwartki, o czym informowaliśmy już kilka dni temu.