NXT jako trzeci walczący brand – czyli jak może wyglądać Survivor Series?

W serii „Zakątki wrestlingu” będą poruszane wszelakie zagadnienia, sytuacje i wątki związane ze światem wrestlingu. Zobaczycie tam różne zestawienia, porównania, opowieści, anegdoty czy wspominki historyczne. Seria nie ma limitu artykułów, więc poruszanych tematów będzie co niemiara.

SURVIVOR SERIES JAKO WALKA BRANDÓW

Pierwszy raz motyw pojedynku RAW i SmackDown na jednej z gal Wielkiej Czwórki zastosowano w 2005 roku. Podczas tej edycji Survivor Series GM RAW Eric Bischoff oraz GM SmackDown Theodore Long walczyli ze sobą w pojedynku 1 na 1, a pięciu przedstawicieli czerwonej tygodniówki podejmowało piątkę z niebieskiej tygodniówki. Do takich międzybrandowych starć w przyszłości służyła gala Bragging Rights. Jej dwie edycje – z 2009 i 2010 roku, oparte były właśnie na pojedynkach RAW ze SmackDown, gdzie zwycięzca otrzymywał trofeum. Od 2016 roku ponownie to Survivor Series kojarzy nam się z bataliami obu tygodniówek, jednak teraz do tej walki dołączy NXT Triple H’a. Zalążek tego, co może stać się na Survivor Series oraz do czego zdolni są zawodnicy żółtego brandu – widzieliśmy na ostatnim SmackDown. W tym artykule przedstawię przewidywane pojedynki na najbliższą galę PPV oraz (jeśli takowa jest) historię pomiędzy tymi zawodnikami.

UNITED STATES CHAMPION AJ STYLES [RAW] VS. NORTH AMERICAN CHAMPION RODERICK STRONG [NXT]

Byłby to bardzo ciekawy pojedynek z bardzo ciekawym podłożem, ponieważ The Phenomenal One reprezentowałby The OC, a Roddy Strong The Undisputed Era. Oprócz tego obaj panowie posiadają „amerykańskie” mistrzostwa, więc taki pojedynek ma bardzo duże prawdopodobieństwo swojego zdarzenia. W WWE ci zawodnicy nie zmierzyli się jeszcze ze sobą w pojedynku 1 na 1, lecz taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie w Ring of Honor oraz po jednym razie w Pro Wrestling Guerilla i TNA. W trzech pojedynkach zwyciężył AJ Styles, a w jednym The Messiah of the Backbreaker pokonał AJ’a przez DQ. Gdyby taka walka zdarzyła się na najbliższym Survivor Series, stawiałbym na Stylesa. W WWE zdobył on sobie jednak większą renomę niż Strong – w końcu to dwukrotny WWE Champion.

MÓJ TYP: AJ STYLES – PUNKT DLA RAW

TOMMASO CIAMPA [NXT] VS. DREW MCINTYRE [RAW]

Psychopata, który nie potrafi się rozstać ze swoim dawnym tytułem NXT kontra szkocki psychopata, również były NXT Champion – to starcie, które wiele osób na pewno chce zobaczyć. Psycho Killer vs. The Scottish Psychopath. Obaj zawodnicy są zdolni do wszystkiego i mają za sobą pokonanych wielu bardzo poważnych oponentów. Jak do tej pory Ciampa i McIntyre (wtedy jeszcze Galloway) zmierzyli się ze sobą jeden raz – na evencie federacji IWF w styczniu 2015 roku. Zwycięzcą okazał się wtedy Szkot. Tym razem sytuacja jest inna – obaj zawodnicy są świeżo po swoich powrotach po kontuzjach, więc ciężko któregokolwiek obdarzyć w takim momencie sromotną porażką. Taki pojedynek powinien moim zdaniem zakończyć się podwójną dyskwalifikacją, lub jeśli WWE postanowi wprowadzić ograniczenia czasowe (w co wątpię) remisem. Żaden brand nie dostaje w takiej sytuacji punktu.

MÓJ TYP: BRAK ZWYCIĘZCY – BRAK PUNKTÓW

RAW TAG-TEAM CHAMPIONS THE VIKING RAIDERS VS. SMACKDOWN TAG-TEAM CHAMPIONS THE REVIVAL VS. NXT TAG-TEAM CHAMPIONS BOBBY FISH & KYLE O’REILLY

Jest to bardzo ciekawy Triple Threat Tag-Team Match, gdzie każda drużyna posiada inny styl walki. Wikingowie stawiają na siłę oraz akrobatyczne spoty, The Revival będzie szukać odpowiedniego momentu na osłabianie części ciała swoich przeciwników, a członkowie The Undisputed Era za wszelką cenę będą szukać zwycięstwa wszelkimi taktykami i zagraniami. The Viking Raiders (jeszcze jako War Raiders) wygrali NXT Tag-Team Championsips właśnie od UE na NXT TakeOver: Phoenix, co podsycałoby ten pojedynek. The Revival również nie są w tej kwestii zieloni – także byli posiadaczami tytułów drużynowych żółto-czarnego brandu. Wydaje mi się jednak, że punkt dla NXT zdobędzie w tym pojedynku The Undisputed Era – wykorzysta chaos panujący w ringu i poza nim i wygra.

MÓJ TYP: BOBBY FISH & KYLE O’REILLY – PUNKT DLA NXT

INTERCONTINENTAL CHAMPION SHINSUKE NAKAMURA [SMACKDOWN] VS. KUSHIDA [NXT]

Mieliśmy dwa pojedynki RAW vs. NXT, to teraz czas na SmackDown vs. NXT. Dwójka Japończyków ani razu do tej pory nie zmierzyła się ze sobą w pojedynku 1 na 1 nawet w NJPW, więc ten pojedynek mógłby przez to stać się bardzo interesujący. Kushida nie miał jeszcze poważnej okazji na zabłyśnięcie w NXT, więc taki pojedynek z Intercontinental Championem Nakamurą na pewno pomógłby jego obecnej pozycji w WWE. Myślę, że po ingerencji Samiego Zayna walkę tą wygrałby i tak The King of Strong Style, więc mamy punkt dla SmackDown. Jak narazie każdy z brandów ma po jednym punkcie.

MÓJ TYP: SHINSUKE NAKAMURA – PUNKT DLA SMACKDOWN

TRIPLE THREAT WOMEN’S TAG-TEAM CHAMPIONSHIP MATCH – JESSAMYN DUKE & MARINA SHAFIR [NXT] VS. THE KABUKI WARRIORS [RAW] VS. ALEXA BLISS & NIKKI CROSS [SMACKDOWN]

Myślę, że rozsądną decyzją byłoby postawienie podczas Survivor Series na szali tytułów drużynowych kobiet. Na ostatnim NXT pokazano, że mogą one być bronione również na tym brandzie – The Kabuki Warriors pokonał Dakotę Kai i Tegan Nox. Tym razem Japonki zmierzyłyby się z wyzwaniem w postaci dwóch drużyn. Jessamyn Duke i Marina Shafir były tymi paniami, które przegrały w No. 1 Contender’s Matchu o miano pretendentek do Women’s Tag-Team Championships właśnie przeciwko Nox i Kai, zaś Alexa Bliss i Nikki Cross szukają rewanżu po utracie tych pasów na rzecz Asuki i Kairi Sane. Wydaje mi się, że w takim pojedynku to Japonki obroniłyby tytuł.

MÓJ TYP: THE KABUKI WARRIORS – PUNKT DLA RAW

BRAUN STROWMAN [SMACKDOWN] VS. KEITH LEE [NXT]

Starcie dwóch gigantów, którzy są zdolni do naprawdę wielkich rzeczy. Przy staraniach obu zawodników, pojedynek ten wypadłby bardzo dobrze i ma on potencjał do wielu ciekawych spotów. Po ostatnich zdarzeniach z Tysonem Furym, wielu z nas mogło zapomnieć, że Braun Strowman po drafcie jest tak naprawdę członkiem rosteru SmackDown, więc ten pojedynek pomógłby odświeżyć pamięć fanów. Keith Lee zaś jest po kilku genialnych pojedynkach z również dużym gabarytowo zawodnikiem, Dominikiem Dijakoviciem, więc swojego stylu walki Lee zmieniać by nie musiał. Mimo tego, że jestem fanem byłego zawodnika PWG, to Braunowi potrzebna jest duża wygrana.

MÓJ TYP: BRAUN STROWMAN – PUNKT DLA SMACKDOWN

15-MAN CROSS-BRANDED ROYAL RUMBLE MATCH

Podczas pre-show gali zawodnicy wylosowaliby numery, z jakimi wejdą do ringu. Pozostałe zasady byłyby identyczne, jak w styczniowym Royal Rumble Matchu. W walce znajdowałoby się po pięciu zawodników z każdego z trzech brandów, dając każdej tygodniówce taką samą szansę dla zwycięstwo. Dla przypomnienia i utrwalenia, oto lista zawodników:

MONDAY NIGHT RAW

 • Aleister Black
 • Erick Rowan
 • Kevin Owens
 • Randy Orton
 • Rusev

FRIDAY NIGHT SMACKDOWN

 • Daniel Bryan
 • Dolph Ziggler
 • King Corbin
 • Kofi Kingston
 • The Miz

WEDNESDAY NIGHT NXT

 • Dominik Dijakovic
 • Johnny Gargano
 • Killian Dain
 • Matt Riddle
 • Velveteen Dream

Zwycięzcą walki i zdobywcą punktu dla NXT okazałby się Johnny Gargano, po walce zaatakowałby go Finn Balor i mamy kilka minut czasu poświęconego wyłącznie żółto-czarnemu brandowi.

MÓJ TYP: JOHNNY GARGANO – PUNKT DLA NXT

RICOCHET [RAW] VS. MUSTAFA ALI [SMACKDOWN]

Czas na pierwszy pojedynek z serii RAW vs. SmackDown. Wcześniej mieliśmy dwóch gigantów, to teraz czas na dwóch highflyerów. Ricochet oraz Ali ze swoimi umiejętnościami, gibkością oraz skocznością mogliby dać nam widowisko niezapomniane na długi czas. Obaj zawodnicy plączą się w swoich rosterach po mid-cardzie, więc takie zestawienie byłoby dosyć sensowne. Moim zdaniem z tego starcia górą wyszedłby Ricochet, jako że w przeszłości zdobywał on już tytuły w WWE (United States Championship, North American Championship), oraz ma bogate osiągnięcia w innych federacjach.

MÓJ TYP: RICOCHET – PUNKT DLA RAW

RAW WOMEN’S CHAMPION BECKY LYNCH VS. NXT WOMEN’S CHAMPION SHAYNA BASZLER VS. SMACKDOWN WOMEN’S CHAMPION BAYLEY

Trójka agresywnych, chcących wygrać za wszelką cenę kobiet w Triple Threat Matchu. Brzmi ciekawie. Shayna nie miała okazji zmierzyć się jeszcze z żadną z tych pań, a Becky i Bayley mierzyły się ze sobą na galach SmackDown czy NXT. Obecna SmackDown Women’s Champion właśnie na Lynch przeszła swój heel turn. Rudowłosa pani w tym roku zrobiła w WWE bardzo wiele, a jej reign z pasem kobiet czerwonej tygodniówki trwa od kwietnia. Becky brakuje powoli wiarygodnych przeciwniczek na RAW, a jedną z nich mogłaby być Baszler. Rozsądnym więc posunięciem wydaje się wygrana Baszler przez przypięcie lub poddanie Lynch i późniejsze przejście na czerwoną tygodniówkę mistrzyni NXT.

MÓJ TYP: SHAYNA BASZLER – PUNKT DLA NXT

ROMAN REIGNS [SMACKDOWN] VS. SETH ROLLINS [RAW]

Pojedynek dawnych braci z The Shield mieliśmy okazję zobaczyć całkiem niedawno, bo na SmackDown otwierającym tegoroczny Draft. Wtedy jednak pojedynek został przerwany przez ingerencję „The Fienda” Braya Wyatta. Tym razem mogłaby to być okazja na pełnoprawny rewanż. Rollins przechodzi ciężkie czasy po utracie Universal Championship na rzecz wspomnianego wcześniej Fienda, Roman Reigns zaś nie ma poważnych storyline’ów. Żeby pogrążyć Rollinsa w złej passie i rozwinąć ten wątek w postaci np. heel turnu, postawiłbym na Romana Reignsa. Po walce The Architect mógłby zaatakować nawet samego Big Doga, dając upust złym czasom w swojej karierze nie tylko w ringu, ale patrząc na jego odbiór przez publiczność i poza nim.

MÓJ TYP: ROMAN REIGNS – PUNKT DLA SMACKDOWN

NXT CHAMPION ADAM COLE VS. UNIVERSAL CHAMPION „THE FIEND” BRAY WYATT [SMACKDOWN] VS. WWE CHAMPION BROCK LESNAR [RAW]

Po zdarzeniach z ostatniego SmackDown Brock Lesnar jest już pełnoprawnym członkiem czerwonej tygodniówki, a jego tytuł przetransportowany został właśnie na RAW. Nowym Universal Championem został zaś „The Fiend” z brandu SmackDown. Oprócz tego w starciu tym mamy jeszcze Adama Cole’a – niesamowitego oportunistę. Trudno powiedzieć, jaki byłby przebieg tego starcia. Brock Lesnar zawsze był lansowany przez WWE i pokazywany jako totalny potwór nie do powstrzymania. Bardzo podobnie ostatnimi czasy federacja kreuje Braya Wyatta. Adama Cole’a nie mogą powstrzymać zaś Johnny Gargano czy Matt Riddle, a poza tym jest liderem gotowej na każdą sytuację Undisputed Ery. Mimo bardzo ciężkich do rozdzielenia szans, na zwycięzcę tego pojedynku typowałbym „The Fienda” Braya Wyatta.

MÓJ TYP: „THE FIEND” BRAY WYATT – PUNKT DLA SMACKDOWN

WYNIK KOŃCOWY

Po zliczeniu punktów mamy następujące wyniki:

SMACKDOWN – 4 PUNKTY – ZWYCIĘZCA WOJNY BRANDÓW!
RAW – 3 PUNKTY
NXT – 3 PUNKTY

Co sądzicie o takiej przewidywanej karcie walk? Wyraźcie swoje zdanie w komentarzu!