Kontuzjowani i wycofani z TV w rosterze WWE – lista, powody, oczekiwane daty powrotów

Czy też, tak jak ja, przestaliście reagować na kolejne doniesienia dotyczące urazów coraz to nowszych gwiazd WWE? Czy zastanawiacie się, dlaczego Wasi ulubieńcy z głównego rosteru największej federacji wrestlingu na świecie nie pojawiają się w telewizji? Natknąłem się ostatnio na zbiorczą listę kontuzjowanych i wycofanych z akcji przygotowaną przez jednego z redaktorów portalu Ringsidenews i wręcz nie mogę się nią z Wami nie podzielić!

1. Alexa Bliss – wstrząśnienia mózgu.
Alexa wyłączona jest z akcji z powodu serii przebytych wstrząśnień mózgu. Tak jak sama była mistrzyni kobiet NXT i WWE wyraża gotowość do powrotu, tak nie pozwala jej na to ekipa medyczna. Bliss jednakże pozostaje w charakterze postaci telewizyjnej i będzie tę rolę pełniła do momentu otrzymania zielonego światła od medyków.

2. Becky Lynch – złamany nos, wstrząśnienia mózgu.
Becky pauzuje od momentu inwazji kobiecego rosteru SmackDown na ostatnim RAW przed niedawnym Survivor Series. Podczas ataku na żeński roster RAW Lynch otrzymała serię stiffowych ciosów od Nii Jax skutkujących złamanym nosem i wstrząsem mózgu. WWE ma wciąż w stosunku do niej wielkie plany, a sama Lass Kickerka odbywa kurację mającą doprowadzić ją do stanu fizycznego sprzed starcia się z Jax.

3. Braun Strowman – ostrogi kości w łokciu.
Braun wycofany z telewizji został w czasie poniedziałkowego RAW po ataku ze strony Barona Corbina, Bobbiego Lashleya i Drew McIntyre’a. WWE zapowiedziało już walkę Strowmana z Corbinem na TLC, ale wszystko wskazuje na to, że do niej nie dojdzie. Jednakowoż walka byłego strongmana z Brockiem Lesnarem o pas Universal na Royal Rumble ciągle pozostaje w zasięgu.

4. Dolph Ziggler – kontuzja stopy.
Ziggler walczył kontuzjowany jeszcze na Survivor Series. Zmieniło się to na RAW, kiedy to został odesłany do szatni. Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest uraz Dolpha. Na zapleczu mówi się jednak, że ShowOff nie straci zbyt wiele czasu poza ringiem i do chwili wyleczenia będzie podróżował wraz z rosterem WWE.

5. Erick Rowan – zerwany biceps.
Rowan kontuzji doznał w sierpniu, gdy razem z Lukiem Harperem trzymał pasy tag teamowe SmackDown. Bludgeon Brothers musieli zrzec się wówczas tytułów. Obecnie Erick wzmacnia swój prawy biceps, żeby kontuzja się nie odnowiła, i do czasu pełnego wyleczenia nie pojawia się przed kamerami

6. Fandango – zerwany obrąbek stawowy.
Fandango nie walczy w ringu od lipca. Od tego momentu pozostaje aktywny w mediach społecznościowych, dzieli się ze światem szczegółami z rehabilitacji, cieszy się życiem i wyczekuje momentu dopuszczenia go do akcji w ringu. Ma nawet kilka pomysłów dotyczących jego telewizyjnej postaci, którymi dzieli się na bieżąco z ekipą kreatywnych.

7. Jason Jordan– kontuzja karku.
Jordan na liście kontuzjowanych widnieje od około roku. Mimo że przeszedł operację szyi już jakiś czas temu i od wtedy poprawia stan uszkodzonej części ciała, do dnia dzisiejszego ma problemy z chwytaniem. WWE przygotowało jednak dla niego plan B – jeśli nie wróci do ringu, to będzie pracował na zapleczu w roli producenta.

8. Kevin Owens – uraz stawów kolanowych.
Owens jest już po operacji rekonstrukcji stawów i przechodzi rehabilitację. Według ostatnich doniesień dopuszczony do akcji w ringu może zostać w okolicach grudnia i stycznia. Możliwe jest także przetrzymywanie Kevina przez oficjeli z dala od ringu aż do WrestleManii. Kanadyjczyk miałby powrócić jako face i otrzymać pop, na jaki bez wątpienia zasługuje.

9. Luke Harper – kontuzja nadgarstka.
O dolegliwości Harpera dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. Luke przy okazji wieści na temat Ericka Rowana wytłumaczył, dlaczego nie pojawia się na house showach. Tak jak w poprzednich przypadkach, i Harper potrzebował leczenia inwazyjnego. Obecnie kuruje się, czekając na powrót Ericka i szarżę Bludgeon Brothersów w kierunku pasów tag teamowych SmackDown.

10. Matt Hardy – liczne kontuzje związane z wieloletnią karierą w ringu.
Starszy z braci Hardych zmaga się ze skutkami przyjmowania konkretnych bumpów na przestrzeni ponad połowy swojego życia. Kilka miesięcy temu wstawił tweeta, w którym wyjawił, że jego krzyż i miednica zaczęły się łączyć. Dzisiaj pracuje na zapleczu WWE, po tym jak stoczył swój ostatni pojedynek w ringu. Nie można jednak wyrokować końca kariery Matta, który może, ale nie musi mieć na zawsze zawieszonych butów na kołku.

11. Paige – zwężenie kanału kręgowego.
Paige musiała zakończyć karierę z powodu kontuzji, przez którą karierę zakończył także Edge. Brytyjka pozostaje postacią telewizyjną na SmackDown Live, gdzie pełni rolę Generalnego Menadżera, oraz w Total Divas. Nie walczy w związku z ryzykiem pogorszenia stanu stanu zdrowia, a nawet śmierci.

12. Roman Reings – białaczka.
22 października Reings poinformował fanów o nawrocie nowotworu, z którym walczył przez ostatnie 11 lat i którego pokonał. Choroba wróciła, a Roman musiał zrzec się pasa Universal i rozpocząć terapię, włącznie z chemią. Nie wiadomo zatem nie tyle kiedy, a czy Samoańczyk kiedykolwiek zawalczy ponownie w ringu.

13. Sami Zayn – uszkodzenie pierścienia rotatorów.
Sami przed wycofaniem z telewizji razem z Kevinem Owensem pełnił rolę heela. Kanadyjczycy prowadzili Yep Movement przeciwko Shane’owi McMahonowi. Tak jak Owens, tak i Zayn musiał poddać się dwóm zabiegom. Powrót Zayna przewidywany jest na luty następnego roku.

14. Triple H – zerwany mięsień piersiowy.
Hunter kontuzji doznał w walce wieczoru Crown Jewel. Przeleciał nad linami, co robił wcześniej setki razy, z tym że tym razem zerwał mięsień piersiowy. Dokończył pojedynek w Arabii Saudyjskiej, ale bezpośrednio po nim przetransportowany został do Birmingham w Alabiamie, gdzie przeszedł operację. Na zapleczu głośno mówi się o powrocie HHH-a podczas kwietniowej WrestleManii. Nie wiadomo jednak, czy COO federacji zdąży przez ten czas w pełni dojść do siebie.