Scott Dawson i jego poszukiwania tag-team partnera

W serii “Zakątki wrestlingu” będą poruszane wszelakie zagadnienia, sytuacje i wątki związane ze światem wrestlingu. Zobaczycie tam różne zestawienia, porównania, opowieści, anegdoty czy wspominki historyczne. Seria nie ma limitu artykułów, więc poruszanych tematów będzie co niemiara. Teraz będzie to chwilowa odskocznia od Najgorszych bookingów wrestlingu, ale w przyszłości nastąpi jeszcze powrót do tej serii.

WSTĘP

Scott Dawson znany jest przez fanów wrestlingu głównie z bycia częścią tag-teamu The Revival, który osiągał sukcesy w brandzie NXT oraz obecnie w głównym rosterze. Mniej osób wie jednak, że wiele czasu zajęło Dawsonowi znalezienie partnera do walk drużynowych. Było ich kilku, a połączenia mogą wydawać się dość abstrakcyjne. Zapraszam więc do lektury!

JUDAS DEVLIN – PIERWSZE PODEJŚCIE

Swój telewizyjny debiut Dawson zaliczył podczas tapingu NXT wyemitowanego 7 marca 2013 roku, gdzie w tag-teamie z zawodnikiem, który nie osiągnął sukcesu w WWE i zbyt wiele nawet w FCW nie zwojował, Judasem Devlinem, przegrał 2-on-1 Handicap Match z Adrianem Nevillem. Warto dodać, że Devlin obecnie jest członkiem rosteru All Elite Wrestling jako Luchasaurus. Miesiąc później Dawson w drużynie z Percym Watsonem i Axlem Keeganem uległ w zaledwie dwie minuty The Shield. Percy jeszcze niedawno był komentatorem NXT, Scott byłym mistrzem RAW Tag-Team, a Axl Keegan? Nie zarejestrowano żadnych jego poważnych aktywności wrestlerskich po 2014 roku.

 

STAJNIA LEFORTA

Dawson powrócił do akcji już w maju, jako członek grupy managera Sylvestra Leforta. Tym razem jego tag-team partnerem został również jeden z tych mniej znanych – Garrett Dylan. Szybko wypłynęli oni na głębokie wody, ponieważ dostali No. 1 Contender’s Match o miano pretendenta do pasów drużynowych NXT, przegrali jednak z Corey’em Gravesem i Kassiusem Ohno. Niedługo po fakcie Dylan został zwolniony z WWE, Scott zaś pozostał u boku Leforta. Garretta zastąpił Alexander Rusev. W tym składzie też spróbowali zyskać miano pretendenta do tytułów tag-teamowych, tym razem w Battle Royalu. Znów jednak zakończyło się to niepowodzeniem i znów ich kariera drużynowa nie trwała długo, ponieważ Rusev odwrócił się od Sylvestra na rzecz Lany, która została jego nową menedżerką. Dawson zerwał zaś więzadło krzyżowe przednie, co pozbawiło go akcji w ringu do wiosny 2014 roku.

THE REVIVAL (MECHANICS)

Dawson powrócił do kwadratowego pierścienia NXT TV 31 lipca 2014 roku, znajdując sobie nowego partnera. Był nim Dash Wilder, a drużyna została nazwana “The Mechanics”. W swoim debiucie, jak to Scott miał do tej pory w zwyczaju w walkach drużynowych, przegrali, na rzecz Bulla Dempseya i Mojo Rawleya. Zaliczyli potem jeszcze jedną przegraną, tym razem z Enzo Amore i Colinem Cassadym. 2014 nie był dla Dawsona i Wildera udanym rokiem, w przeciwieństwie do 2015. W jego połowie przechrzcili się na “The Revival” i po powrocie 29 lipca pokonali Amore i Cassa. Do ważniejszych ich osiągnięć w późniejszym czasie można zaliczyć półfinał Dusty Rhodes Tag-Team Classic, występy na wielu galach TakeOver czy dwukrotne posiadanie tytułów NXT Tag-Team. Jednak nie wszystko trwa wiecznie i Vince McMahon w kwietniu 2017 roku postanowił po wielu wspaniałych pojedynkach na żółtym brandzie przenieść ich na RAW.

GALIMATIAS GŁÓWNEGO ROSTERU

Przy dużej owacji fanów duo zadebiutowało na pierwszym RAW po Wrestlemanii 33, pokonując członków The New Day. Mógł to być znak pushu dla The Revival, jednak tak szybko się to nie stało. Wilder doznał kontuzji szczęki, która wyeliminowała go z akcji na 2 miesiące, a niedługo po powrocie to Dawson wypadł z ringu z powodu urazu bicepsa na 5 miesięcy. Po prawdziwym powrocie kręcili się ciągle wokół tytułów tag-teamowych czerwonego brandu, aż w końcu 11 lutego 2019 roku, po rzekomym poproszeniu władz WWE o zwolnienie, Wilder i Dawson zdobyli upgragnione tytuły. Warto dodać, że w styczniu podczas Royal Rumble Scott miał okazję zawalczyć w drużynie z Rezarem z AOP ze stypulacją: jeżeli ta dwójka wygra, to i Revival i AOP otrzyma w przyszłości title shoty na tytuły tag-teamowe. Na Wrestlemanii 35 dawni Mechanics stracili pasy na rzecz Rydera i Hawkinsa, jednak odzyskali je na pierwszym RAW po Super ShowDown.