NJPW King Of Pro Wrestling 2017 – Zapowiedź

Już niedługo bo 9 października odbędzie się przedostania gala NJPW przed Wrestle Kingdom 12 czyli King Of Pro Wrestling 2017 na której Kazuchika Okada będzie bronił swojego tytułu IWGP HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP a Tetsuya Naito spróbuje obronić swój title shot z G1 Climax, tak więc zapraszam na krótką zapowiedź

 

1. Bullet Club ( Bad Luck Fale, Yujiro Takahashi, Leo Tonga)  Vs Los Ingobernables de Japon (Bushi, Sanada, Hiromu Takahashi)

Nastawiam się na szybki i dobry tag team match. Patrząc na składy obu drużyn myślę że zwycięsko z tego starcia wyjdą członkowie Los Ingobernables de Japon.

Mój Typ: Los Ingobernables de Japon (Bushi, Sanada, Hiromu Takahashi)

2. Chaos ( Hirooki Goto, Toru Yano)  Vs Suzuki Gun ( Minoru Suzuki, Zack Sabre Jr)

Co do tego starcia to liczę na szybkie zwycięstwo członków Suzuki Gun, patrząc na to że Hirooki Goto ma za tag team partnera hmm prześmiesznego Toru Yano to nie daje żadnych szans… no może 2%, bo czasami Yano odwala jakąś komedię i wygrywa więc tu też tak może być, jednak zwycięstwo raczej odniosą Suzuki i Sabre.

Mój Typ: Suzuki Gun( Minoru Suzuki, Zack Sabre Jr)

3. IWGP JUNIOR HEAVYWEIGHT TAG TEAM CHAMPIONSHIP MATCH :

Taguchi Japan ( Ricochet, Ryusuke Taguchi) Vs?

Ricochet i Taguchi zmierzą się z tajemniczymi przeciwnikami którymi według mnie będą Matt i Nick Jacksonowie czyli The Young Bucks którym należy się walka rewanżowa o pasy. Chyba że NJPW czymś zaskoczy i kto inny powalczy o tytuły.

Mój Typ: jako tajemniczy przeciwnicy The Young Bucks

4. IWGP TAG TEAM CHAMPIONSHIP TRIPLE THREAT ELIMINATION TAG TEAM MATCH :

Killer Elite Squad ( Davey Boy Smith Jr, Lance Archer) Vs Guerrillas of Destiny ( Tama Tonga, Tanga Loa) Vs War Machine ( Raymond Rose, Hanson)

Kolejne starcie wykonaniu wymienionych tag teamów. Tym razem będzie to tag team elimination match. Poprzednio doszło do zmiany mistrzów którymi zostali po raz 3 Killer Elite Squad, którzy pokonali GOD i War Machine w tornado tag team matchu podczas Destruction In Kobe. Co do tej walki to myślę, że zwycięsko z niej wyjdą Killer Elite Squad ponieważ dopiero kilka dni temu zdobyli tytuły, więc zmiana mistrzów jest mało prawdopodobna (to nie WWE). Walka zapewne będzie stała na wysokim poziomie patrząc na ich ostatnie potyczki.

Mój Typ: Killer Elite Squad

5. Chaos ( Yoshi-Hashi, Beretta, Jado) Vs Bullet Club (Kenny Omega, Marty Scurll, Cody)

Zapowiada się bardzo przyjemny tag team match… W końcu mój ulubieniec Kenny Omega jest w tej walce. Raczej zwycięsko ze starcia wyjdą członkowie Bullet Club którzy są nakręceni po inwazji na Raw ? Starcie zapewne będzie miało na celu trochę podpromować zbliżającą się walkę Omegi z Hashim o IWGP UNITED STATES CHAMPIONSHIP podczas najbliższej gali ROH Global Wars.

Mój Typ: Bullet Club ( Kenny Omega,Marty Scurll, Cody)

6. Tag Team Match :

Hiroshi Tanahashi, Togi Makabe Vs Kota Ibushi, Juice Robinson

Z przyjemnością obejrzę to starcie. Zapowiada się interesująco, także to starcie będzie miało na celu podpromować zbliżającą się walkę Tanahashiego z Ibushim która na 100% się odbędzie. Liczę, że w tej walce dobrze zabookują Juice’a bo ostatnimi czasy jestem pod ogromnym wrażeniem jego osoby, trudno mi wytypować tutaj zwycięzców ale mimo to myślę że zwycięsko wyjdą Juice i Ibushi.

Mój Typ: Kota Ibushi i Juice Robinson

7. IWGP JUNIOR CHAMPIONSHIP  MATCH :

Kushida Vs Will Ospearey

To będzie show stealer. Jestem tego pewien. Ostania walka Willa z Kushidą podczas WCPW World Cup była fenomenalna, tak więc ta nie możne wyjść inaczej. Chciałbym aby w tej walce zaingerował Hiromu Takahashi i poprzeszkadzał trochę obu panom. Myślę, że zwycięstwo tu odniesienie Kushida który miał wspaniały rok za sobą i raczej utrzyma tytuł do WK12 gdzie chciałbym żeby doszło do Triple Threat Matchu o IWGP JUNIOR CHAMPIONSHIP pomiędzy Kushidą a Ospeareyem a Takahashim.

Mój Typ: Kushida

8. Singles Match for the Tokyo Dome IWGP HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP challenge rights certificate :

Tetsuya Naito Vs Tomohiro Ishii

Cóż to będzie za pojedynek. Zapewne 5*. Ostatnie potyczki obu panów kończyły się triumfami Stone Pitbulla, zarówno podczas G1 Special in USA a także na G1 Climax 27, ale tutaj raczej będzie inaczej i to Naito odniesie zwycięstwo. Naito broni swojego title shoota na walkę o IWGP HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP na WK12 więc raczej nie straci tej szansy. Jako fan Naito liczę na jego zwycięstwo i utrzymanie title shota do WK12.

Mój Typ: Tetsuya Naito

9. IWGP HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP MATCH :

Kazuchika Okada Vs Evil

Starcie które już na papierze przysparza mnie o ciarki, podczas G1 Climaxa 27 Evil sensacyjne pokonał mistrza czym zaskoczył wszystkich fanów. Raczej tym razem Evil nie wygra  i nie zakończy historycznego runu Okady z pasem IWGP HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP, podczas Climaxa panowie wykręcili świetną walkę która dla mnie była jedną z najlepszych walk podczas całego Climaxa. Według mnie run Okady może zakończyć się jedynie na WK12 i osobą która może mu jedynie odebrać tytuł jest Tetsuya Naito. Podczas Climaxa Evil mi bardzo zaimponował i sercem będę za nim ale według mnie walkę wygra Okada.

Mój Typ: Kazuchika Okada