NJPW Wrestle Kingdom 12 – Zapowiedź

Już jutro w Tokyo Dome w Tokio odbędzie się największa gala federacji New Japan Pro Wrestling czyli Wrestle Kingdom 12 . Zapraszam wszystkich do krótkiej zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie poszczególnych pojedynków.


1. Roppongi 3K Vs The Young Bucks IWGP Junior Heavyweight Championship Match

Starcie o mistrzostwo Jr.Tag Team zapowiada się obiecująco. Z jednej strony mamy byłych mistrzów Jr.Heavyweight czyli braci Jackson z kolei po drugiej stronie mamy świetnie spisujących się w roli mistrzów Sho i Yoh czyli Roppongi 3K. Walka według mnie będzie stała na bardzo wysokim poziomie ringowym i możemy spodziewać się także wielu ciekawych spotów zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Według mnie Sho i Yoh nie obronią tytułów i to Young Bucksi wyjdą zwycięsko z tego starcia.

Mój typ – The Young Bucks 


2. Bullet Club (Bad Luck Fale & Tama Tonga & Tanga Loa) Vs Ryusuke Taguchi & Juice Robinson & Togi Makabe Vs Beretta & Toru Yano & Tomohiro Ishii Vs War Machine (Raymond Rowe & Hanson) & Michael Elgin Vs Suzuki Gun (Taichi & Takashi Iizuka & Zack Sabre Jr. Never Openweight 6 Man Tag Team Championship (Gauntlet Match)

Na te starcie czekam chyba najmniej. Osobiście zbytnio nie lubię wieloosobowych walk w New Japan Pro Wrestling. Bullet Club nie tak dawno zdobyli tytuły trójek więc w tym starciu są zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa i myślę, że to właśnie oni opuszczą WK12 jako mistrzowie Never Openweight 6 Man Tag Team Championship.

Mój typ – Bullet Club (Bad Luck Fale & Tama Tonga & Tanga Loa)


3. Killer Elite Squad (Lance Archer & Davey Boy Smith Jr.) Vs Evil & Sanada

Kolejna tag teamowa walka w karcie tegorocznego WK, trzecia i zarazem ostatnia. Killer Elite Squad jako mistrzowie się już znudzili, czas na odświeżenie dywziji tag teamowej a takim odświeżeniem są zwycięzcy World Tag League 2017 czyli członkowie Los Ingobernables De Japon Evil i Sanada. Reign Archera i Smitha trwa zdecydowanie za długo i jestem niemal pewny, że na dwunastej edycji Wrestle Kingdom Sanada i ”King of Darkness” zostaną nowymi mistrzami IWGP Tag Team.

Mój typ – Evil & Sanada


4. Minoru Suzuki Vs Hirooki Goto Never Openweight Championship (Hair Vs Hair\Nobody at Ringside Deathmatch

Dodanie stypulacji do tego pojedynku było bardzo dobrym rozwiązaniem. Będzie to zapewne bardzo stiffowa walka po której możemy tak naprawdę spodziewać się wszystkiego. Prawie każde walki Suzukiego wyglądają tak samo m.in ingerencje Suzuki Gun i walka w publiczności czy nieczyste zwycięstwa. Minoru jako wrestler strasznie mnie nudzi i zdecydowanie jestem zwolennikiem tego, aby to Goto opuścił Tokio jako nowy mistrz Never Openweight. Jednak jest jedno “ale” walka jest hair vs hair matchem a patrząc na fryzury obu panów to oczywiście Goto ma tych włosów, więcej może to lekko wskazywać na zwycięstwo Minoru, ale może to tylko moje wyobrażenia.

Mój typ – Hirooki Goto 


5. Marty Scurll Vs Will Ospreay Vs Kushida Vs Hiromu Takahashi IWGP Junior Heavyweight Fatal Four Way Match

Wiele miesięcy czekałem na to starcie i już po jego ogłoszeniu byłem pewny, że to będzie show stealer. W jednym ringu zobaczymy 4 niesamowitych wrestlerów którzy w ringu potrafią czynić cuda. Na Power Struggle Marty odebrał Willowi mistrzostwo dość niespodziewanie i nie wykluczam, że i podczas tego starcia możemy poznać kolejnego nowego mistrza. Moim zdaniem panowie mogą dać nam niezapomniane show, które zapamiętamy na długo. Trudno wytypować tutaj zwycięzcę bo tak naprawdę każdy tu ma równe szanse na zwycięstwo. Według mnie walkę wygra mój “ulubieniec” Hiromu Takahashi i potem rozpocznie dłuższy feud z Willem Ospreayem.

Mój typ – Hiromu Takahashi


6. Cody Vs Kota Ibushi Singles Match

Ta walka miała być starciem o mistrzostwo ROH World Championship, ale na wskutek utraty tytułu przez Codego na rzecz Daltona Castle podczas  Final Battle walka zamieniła się w zwykły singles match. Co do samego starcia myślę, że jeśli Cody podejdzie do walki z pełnym zaangażowaniem to zobaczymy bardzo dobrą walkę na wysokim poziomie. Ostatnie walki ex Rhodesa są na średnim poziomie,ale znając potencjał Codego myślę, że ta walka będzie możne i nawet najlepszą walką ”American Nightmare’a” w japońskiej federacji.

Mój typ – Cody


7. Hiroshi Tanahashi Vs Jay White IWGP Intercontinental Championship Match

Hiroshi Tanahashi Vs ”Switchblade” Jay White  to według mnie walka której nikt wcześniej się nie spodziewał. Jako rywala ”Tany” na Wrestle Kingdom obstawiałem Ishiiego, ale takie zestawienie możne wyjść jeszcze lepiej. Panowie mogą dać nam wspaniałe widowisko bo zarówno jeden i drugi w ringu są genialni co daje nam gwarancję, że zobaczymy wyjatkową walkę. Przez cały feud ,który według mnie był bardzo dobry dominował Jay tak więc wszystko wskazuje na triumf Japończyka sporym zaskoczniem było by napewno zwycięstwo White’a ,ale jednak ja stawiam w 100% na obecnego mistrza IWGP Intercontinental.

Mój typ – Hiroshi Tanahashi


8. Kenny Omega Vs Chris Jericho IWGP United States Championship (No DQ Match)

Wszystko zaczęło się od wymiany tweetów pomiędzy Kennym a Chrisem a doprowadziło to do najbardziej wyczekiwanego starcia ostatniej dekady. Już na papierze wygląda to obiecująco a co dopiero będzie jeśli, panowie wejdą z sobą do kwadratowego pierścienia zapewne będziemy łapali się za głowy podczas ich pojedynku. Kenny to obecnie jeden z najlepszych wrestlerów jak nie najlepszy, ”Y2J” to ikona WWE i człowiek jak to mówi najlepszy w tym co robi. Feud obu panów to było arcydzieło w czystej postaci Chris brutalnie zaatakował Omegę po, jego walce doprowadzając go do krwawienia to oczywiście nie wszystko bo między nimi doszło jeszcze do kofrontacji podczas konferencji prasowej NJPW. Sama walka będzie zapewne bardzo brutalna, ale i świetna ringowo. Dużo także będzie opierało się na psychologii ringowej. Łącząc te wszystkie aspekty można być pewnym, że Alpha Vs Omega będzie czymś niesamowitym.

Mój typ – Kenny Omega


9. Kazuchika Okada Vs Tetsuya Naito IWGP Heavyweight Championship Match

Main event tegorocznego Wrestle Kingdom jest powtórką main eventu z WK8. Wtedy to obaj panowie spotkali się w walce o to samo złoto. Okada ma niesamowity reign z tytułem IWGP Heavyweight, który według niektórych jest jednym z najlepszych runów w historii pro wrestlingu. ”Kazu” trzyma już pas ponad pół roku i chyba idealny moment na utratę tytułu jest właśnie na Wrestle Kingdom 12. Walka sama w sobie będzie genialna i zapewne będzie najlepszą walką podczas tegorocznego WK liczę na dobre 30 minut świetnego wrestlingu i zwycięstwo lidera Los Ingobernables De Japon cóż mogę jeszcze dodać Naito Vs Okada to gwarancja genialnego show.

Mój typ – Tetsuya Naito