New Japan Cup 2020 – Przewidywania

Japonia wraca do świata żywych po kilku miesiącach przerwy, która spowodowana była pandemią koronawirusa. Już w poniedziałek rozpocznie się New Japan Cup, który wyłoni pretendenta do tytułów IWGP Heavyweight i IWGP Intercontinental i zarazem rywala Tetsuyi Naito na Dominion. Zapraszamy Was do przewidywań 1 rundy turnieju i typowania zwycięzców całego New Japan Cup. Dziś nie jestem sam, bo wszystko przygotowałem razem z Frankiem Pirkiem.

PRZEWIDYWANIA FRANKA

Togi Makabe vs Yota Tsuji

Będzie to jeden z licznych pojedynków, który powstał tylko z wyniku pandemii. Tsuji jest zawodnikiem, który nie walczy zbyt długo w NJPW, a to, że jest on w Dojo automatycznie eliminuje go z szans nawet na 2 rundę. Makabe natomiast jest już prawie legendą i mimo tego, że faworytem do zwycięstwa całego turnieju już nigdy nie będzie, to z pewnością poradzi sobie w matchu otwarcia.

Mój typ: Togi Makabe


Tomohiro Ishii vs El Desperado

W tym pojedynku będziemy mieli starcie zawodnika CHAOS’U oraz Suzuki-Gun.  Będzie to z pewnością najlepszy pojedynek gali z 16 czerwca, ale Zwycięzca jest oczywisty. Desperado nic to zwycięstwo nie da, gdyż jest on w innej dywizji i naprawdę wątpię, żeby był plan przenoszenia go do wagi ciężkiej. Tomohiro jest jednym z faworytów tej części drabinki i z pewnością nie pozwoli sobie na wpadkę w pierwszej rundzie.

Mój typ: Tomohiro Ishii


Jado vs Toru Yano

Jeśli macie jakiegoś znajomego, który nie ogląda New Japan, na pewno nie pozwólcie mu obejrzeć tego pojedynku jako pierwszego. Jado ma już swoje lata, a Yano nigdy nie był technicznym zawodnikiem. Pojedynek zapewne będzie krótki, a Toru zgarnie zwycięstwo.

Mój typ: Toru Yano


Tomoaki Honma vs Hiromu Takahashi

Będzie to pojedynek z który zakończy nam otwarcie NJC. Pomimo braku gwiazd takich jak: Jay White, Will Ospreay lub Juice Robinson to wstawienie Hiromu jest na pewno gigantycznym plusem. Hiromu z pewnością pokaże, że w porównaniu do WWE, pas dla wagi lekkiej może Main Eventować gale.

Mój typ: Hiromu Takahashi


Kazuchika Okada vs Gedo

Jest to chyba pojedynek na który każdy czeka z niecierpliwością. Bardzo trudno wyobrazić sobie inny scenariusz niż Okadę, który wykonuje Rainmakera na swoim ex-menagerze i przypina go do 3. Ten pojedynek byłby wymarzoną walką 1,5 roku temu, ale teraz też nie będę narzekał. Gedo może próbować oszukiwać w tej walce, ale ma on maksymalnie 1%, żeby wygrać ten pojedynek.

Mój typ: Kazuchika Okada


Yuiji Nagata vs Minoru Suzuki

Jest to jeden z niewielu pojedynków, który nie został ruszony. Najprawdopodobniej Zwycięzcą będzie lider Suzuki-Gun, gdyż potrzebuje on wygran, a w tym turnieju i tak będzie mu bardzo trudno o to. Pragnę przypomnieć, że w 2 rundzie na zwycięzcę czeka najprawdopodobniej Kazuchika Okada, który zmiesza z pyłem Suzuki’ego.

Mój typ: Minoru Suzuki


Hiroshi Tanahashi Vs Taichi

W tym momencie doszliśmy do najciekawszej części drabinki, a mianowicie do mistrza drużynowego i słynnego śpiewaka.  Gdyby drabinka turniejowa ułożyła by się inaczej Taichi i ,,Ace” zaszli by przynajmniej do ćwierćfinału. Jednak NJPW miało inne plany, a zapewne jest to spowodowane ich rywalizacją na tle mistrzostw drużynowych. Postawię tutaj jednak na Hiroshi’ego, gdyż byłoby to moim zdaniem dziwne, gdyby przegrał już w pierwszej rundzie.

Mój typ: Hiroshi Tanahashi


Kota Ibushi vs Zack Sabre Jr.

Jest to jeden z pojedynków, którego nie chciałbym oglądać. Powód? Jeżeli Tanahashi wygra pojedynek tego samego dnia szanse Ibushi’ego zdecydowanie spadną. Kota ma mistrzostwo drużynowe i to wyklucza go z wygrania turnieju. Niestety, ale najprawdopodobniej Zack pokona Ibushi’ego udowadniając, że jest on wiarygodnym pretendentem do mistrzostwa drużynowego.

Mój typ: Zack Sabre Jr


Ryusuke Taguchi vs SANADA

Jest to jeden z bardziej interesujących spotkań. Sanadzie ostatnio w NJC idzie zbyt dobrze, a Taguchi jest zawodnikiem, który potrafi wykorzystać sytuację. Mimo wszystko nie widzę przyszłości w wygranej lidera piłki nożnej, a maksymalnie może on dojść do ćwierćfinału. Mimo wszystko wydaje mi się, że SANADA z łatwością poradzi sobie w 1 rundzie.

Mój typ: SANADA


Shingo Takagi vs Sho

Jest to następny pojedynek, który istnieje tylko dzięki pandemii. Walka najprawdopodobniej będzie main event’em całego show więc NJPW szukało kogoś kto może wykręcić świetny pojedynek z mistrzem NEVER. SHO ma swój pas i nie widzę dla niego opcji, żeby chociaż pomyślał o pasie NEVER, a co dopiero pokonał Shingo.

Mój typ: Shingo Takagi


Hiroyoshi Tenzan vs Yoshi-Hashi

Wydaje mi się, że przeszliśmy do najciekawszej części drabinki, nie ze względu na zawodników, ale na podobny poziom ich. Tenzan jest już legendą i wątpię, że zawalczy kilka przynajmniej 15 minutowych pojedynków. Najprawdopodobniej ,,Head Hunter” zgarnie zwycięstwo, żeby pokazać, że może się on pojawić w G1 CLIMAX (odpukać).

Mój typ: Yoshi-Hashi


Yoh vs Bushi

Nadszedł czas na najtrudniejszy pojedynek do obstawienia. Obaj zawodnicy pojawili się znikąd i trudno powiedzieć co wygrana przyniesie zwycięzcy. Zawodnicy mimo tego, że oboje są w Junior Heavyweight’ach Dawno nie widziałem połączenia pomiędzy nimi. Obstawiam, że wygra członek LIJ, gdyż BUSHI chyba bardziej potrzebuje wygranej.

Mój typ: BUSHI


Satoshi Kojima vs EVIL

Pojedynek 2 zawodników, którzy nie mogą nazywać się amatorami. Kojima tak jak w przypadku Tenzan’a, nie zawalczy kilku pojedynek powyżej 15 minut, a EVIL Ostatnio zniknął nam gdzieś z pola widzenia i myślę, że przed G1 będzie on potrzebował dużej podbudowy.

Mój typ: EVIL


Yujiro Takahashi Vs Hirooki Goto

Nadszedł czas na ostatni pojedynek 1 rundy. Będzie to swojego rodzaju klasyk, który niczym walki w WWE będą nam kończyć tydzień. Oczekuje od tego pojedynku walki na poziomie (3 1/4*), ale wiem, że nie będzie to nic specjalnego. Goto wygra po około 17 minutach i wejdzie do następnej rundy.

Mój typ: Hirooki Goto


PRZEWIDYWANIA SZYMONA

Togi Makabe vs Yota Tsuji

W tym pojedynku zwycięzcą powinien być Yota. Jest to młody wrestler, który co dopiero rozpoczyna swoją karierę w New Japan Pro Wrestling, natomiast Togi Makabe to weteran i osoba, która swoje już w NJPW zdobyła. Obstawiam, że będzie to próba wypromowania Yoty i dostanie on szansę na pokonanie Makabe w pierwszej rundzie.

Mój typ: Yota Tsuji


Tomohiro Ishii vs El Desperado

Tutaj nie mam problemu z wytypowaniem zwycięzcy. Uwielbiam Tomohiro i uważam, że zasługuje on na o wiele więcej, niż dostaje. Jest w NJPW bardzo długo, a do tej pory nie powąchał IWGP Heavyweight Title. Chciałbym, aby tegoroczny NJC padł jego łupem, choć zapewne tak się nie stanie. Jego rywalem w 1 rundzie jest członek Suzuki-Gun, El Desperado, który zazwyczaj występuje w tag teamie z Kanemaru. Dlatego też sądzę, iż polegnie i to Ishii awansuje do kolejnej rundy.

Mój typ: Tomohiro Ishii


Jado vs Toru Yano

Powinniśmy nastawić się na kawał dobrej komedii. Yano to naczelny komediant w federacji i każde jego starcia są bookowane w podobny, komediowy sposób, gdzie Toru wykorzystuje brudne, czasami wręcz komiczne zagrywki, aby wygrać pojedynek. Jado walczy rzadko, lecz jest członkiem najpopularniejszej stajni w NJPW i jego zwycięstwo wcale nie jest wykluczone. Uważam jednak, że wygra Yano, bo Yano to gwarant dobrej zabawy i sumie niczego więcej, ale w tym starciu wygra i przejdzie dalej.

Mój typ: Toru Yano


Tomoaki Honma vs Hiromu Takahashi

Łatwy do przewidzenia pojedynek. Mamy Honmę, który kluczową postacią w New Japan nie jest, a po drugie swoje lata już ma i znalazł się  tutaj z zasady, aby Takahashi miał godnego rywala na rozpoczęcie. Hiromu posiada pas IWGP Jr. Heavyweight, ale jest także jedną z czołowych gwiazd NJPW oraz twarzą dywizji junior, więc nie widzę sensu, aby przegrywał tę walkę. Jestem zdania, że pan Takahashi może nawet dotrzeć do wielkiego finału lub nawet zwyciężyć New Japan Cup.

Mój typ: Hiromu Takahashi


Kazuchika Okada vs Gedo

Nadchodzi moment, kiedy to Gedo dostanie srogie lanie za wszystko, czego dopuszczał się w ostatnim czasie. Ingerencje, ataki i zdrada Okady prawie dwa lata temu – obaj panowie mają ze sobą wiele wspólnego i liczę, że starcie pod względem historii będzie stało na wysokim poziomie. Rezultat walki jest oczywisty i Kazuchika na 100% pokona swojego byłego managera, lecz na pewno nie przyjdzie mu to łatwo. Zapewne pojawiają się niektórzy członkowie BC, którzy będą mieszać i przeszkadzać Okadzie w odniesieniu wygranej, aczkolwiek on sobie poradzi i wygra.

Mój typ: Kazuchika Okada


Minoru Suzuki vs Yuiji Nagata

Obaj panowie walczyli ze sobą już wielokrotnie i za każdym razem serwowali pokaz stiffowego wrestlingu na najwyższym poziomie. Uwielbiam Suzukiego, jak i Nagatę, którzy mimo swojego wieku nadal potrafią wykręcać świetne walki i dostarczyć fanom rozrywki. W tej walce moim faworytem jest lider Suzuki-gun, który wraca do akcji po porażce z Moxem na New Beginning, więc potrzebuje mocnego zwycięstwa na start.

Mój typ: Minoru Suzuki


Yuya Uemura vs Yoshinobu Kanemaru

Kolejne starcie typu – młody vs weteran. Uemura to kolejny młody i perspektywiczny wrestler, który rozpoczyna swoją karierę w Japonii. Kanemaru jest pijakiem (żarcik) i tag partnerem Desprado, z którym już nie raz dzierżył mistrzostwo Jr. Tag Team. Akurat w tym przypadku ciężko wywnioskować kto wygra, bo z jednej strony mamy young liona zaś z drugiej doświadczonego zawodnika. Mój pick to Yuya, niech dają szansę młodym!

Mój typ: Yuya Uemura


Gabriel Kidd vs Taiji Ishimori

Przyznam się, że nie bardzo kojarzę Gabriela i nie widziałem żadnej jego walki. Ale z tego co czytałem, jest to młody 23-letni wrestler, który dostaje okazję pokazania się fanom NJPW. Występ w turnieju będzie dla niego dużym przeżyciem, lecz pewnie zakończy swój udział już w pierwszej rundzie. Taiji Ishimori jest faworytem, ale nie zaskoczy mnie ewentualna wiktoria Kidda.

Mój typ: Taiji Ishimori


Hiroshi Tanahashi vs Taichi

Z racji tego, że Pan Tanahashi jest mistrzem IWGP Tag Team z Kotą Ibushim, to biorę pod uwagę scenariusz, w którym to Taichi jakimś kantem pokonuje Ace’a. Z drugiej strony ktoś taki, jak Hiroshi powinien odcisnąć swoje piętno w tym turnieju i sądzę, iż tak właśnie będzie. Zapowiada nam się bardzo wyrównana walka, której wynik dosyć ciężko przewidzieć, aczkolwiek większe szanse daję legendzie NJPW.

Mój typ: Hiroshi Tanahashi


Kota Ibushi vs Zack Sabre Jr.

Ibushi musi to po prostu wygrać i nie widzę innego rozwiązania. Po porażkach na Wrestle Kingdom odbił sobie niepowodzenia, zdobywając pasy tagowe z Tanahashim, lecz była to tylko mała nagroda pocieszenia. Zack Sabre Jr. już w swojej karierze wygrał owy turniej, więc na jego końcowy triumf nie ma raczej co liczyć. Czy ma szansę na pokonanie Koty? Uważam, że ma i to całkiem spore. Zanim wybuchła pandemia miał rozpoczął feud z Moxem i to może tutaj zaważyć o jego zwycięstwie. Ja jednak nadal stawiam na wygraną Golden Stara, który jest moim faworytem do zwycięstwa w całym New Japan Cup.

Mój typ: Kota Ibushi


Ryusuke Taguchi vs SANADA

Ach ten SANADA – człowiek wielu szans i niepowodzeń. Bardzo lubię ”Cold Skull’a” i uważam go za świetego wrestlera, ale niestety NJPW chyba nigdy nie zdecyduje się na niego w pełni postawić i na zawsze zostanie gościem, który bije się w tagach + występuje w turniejach i czasami otrzyma shota na pas. Taguchi nie będzie tutaj problemem i SANADA na spokojnie odprawi go z NJC, choć w dalszej perspektywie nie widzę członka LIJ na liście osób, które zajdą daleko w turnieju. Dajcie mu wygrać, dajcie mu w końcu tytuł – tak chciałoby się wykrzyczeć, ale i tak nikt mnie nie usłyszy.

Mój typ: SANADA


Shingo Takagi vs Sho

Prosty strzał – Shingo. Dlaczego tak uważam? Bo Takagi w ostatnim czasie jest budowany na gościa, który obok Naito stanie się czołową postacią z Los Ingobernables de Japon, która wskoczy nawet do main eventu. Shingo jest mistrzem NEVER Openweight, ale nie powinno mu to przeszkodzić w ewentualnej wygranej całego NJC. Odważna teza co nie? Wizja tego, że Shingo wygra New Japan Cup, wcale nie jest nierealna. Taki scenariusz powinno się brać pod uwagę. Walka z Sho może wypaść kapitalnie, choć lepiej będzie zbudować Takakiego poprzez szybkie i pewne zwycięstwo.

Mój typ: Shingo Takagi


Hiroyoshi Tenzan vs Yoshi-Hashi

Tenzan trafił do NJC z zasady, jak ja to mawiam. Ktoś musi przegrać we wczesnym etapie i Tenzan jest idealnym kandytatem. Yoshi to taki typowy low-carder w fedracji i osoba, która się zwyczajnie sprawdza, robi dobrą robotę i tyle. Obstawiam, że to właśnie Hashi odniesie zwycięstwo i trafi do 2 rundy Cup’u.

Mój typ: Yoshi-Hashi


Yoh vs Bushi

Walka wyjęta rodem z Best of Super Juniors. Naprzeciw siebie stają reprezentanci dywizji junior, więc możemy się spodziewać akcji wysokich lotów i szybkiego tempa walki. Bushi jest na tyle ciekawym wrestlerem, jeśli chodzi o charakter, że na miejscu NJPW dałbym mu szanse na wykazanie się w tegorocznym NJC. Wygrana z Yoh i dajmy na to awans do ćwierćfinału. Obawiam się jednak, że polegnie już w 1 rundzie i tyle z tego będzie.

Mój typ: Bushi


Satoshi Kojima vs EVIL

Wygrana EVILA w tym przypadku jest koniecznością. Podobnie jak SANADA w swojej karierze miał wiele okazji na zdobycie głównych mistrzostw, lecz zawsze musiał obejść się smakiem. Turniej ten mógłby być jedną z kolejnych takich okazji, ale raczej jego przygoda w NJC zakończy się dosyć szybko i pokonanie Koijmy będzie jednym sukcesem króla ciemności.

Mój typ: EVIL


Yuijro Takahashi vs Hirooki Goto

Gdyby NJPW chciało nas czymś zaskoczyć, to Yuijiro odprawiłby Goto z kwitkiem z NJC. Takiego bookingu jednak nie należy się spodziewać, bo Hirooki to gość, który ma szanse zajść naprawdę daleko, a kto wie, czy nawet nie dotrzeć do wielkiego finału. Gładka wygrana Goto, po solidnej walce – tak to widzę.

Mój typ: Hirooki Goto

TOP 5 faworytów Franka do wygrania całego turnieju

5. Hiroshi Tanahashi

Tanahashi jest z gatunku tych zawodników, który nie musi być bardzo na fali, żeby wygrać G1 lub NJC. Jest on po prostu żywą legendą i w prawie każdej sytuacji może on ,, pobujać się” w Main Eventach. Jednak szanse Ace’a drastycznie spadają ze względu na to, że jest on mistrzem drużynowym i nie potrzebuje on wielu zwycięstw w tym turnieju.

4. Zack Sabre Jr.

Po tym jak Zack stracił mistrzostwo British Heavyweight, od razu spekulowało się, że jest to idealna okazja, aby Zack wygrał NJC. Jednak Zack zaatakował Jon’a Moxley’a, a potem zaatakował mistrzów drużynowych. O ile rywalizacja z Mox’em chwilowo pójdzie w zapomnienie to rywalizacja ze ,,Złotymi asami” pewnie rozstrzygnie się na Dominion. Gdyby nie ta rywalizacja Zack byłby idealnym kandydatem na wygranie NJC.

3. Hiromu Takahashi

Jest to jeden z najbardziej ryzykownych ruchów. Hiromu jest zawodnikiem w dywizji Junior więc nie powienien mieszać się w NJC. Hiromu nie miał się pojawić w oryginalnym NJC. Jednak Hiromu ma zaległą walkę z Naito i Dominion będzie perfekcyjną okazją, żeby panowie zawalczyli ze sobą.

2. Kazuchika Okada

Jakikolwiek turniej dla wagi ciężkiej odbywa się w New Japan, kiedykolwiek się on odbywa, zawsze jednym z faworytów jest Kazuchika Okada. Okada będzie miał bardzo łatwą drabinkę pucharową ( wątpię, że Minoru Suzuki będzie dla niego dużym wyzwaniem) i prawdziwego przeciwnika Okada znajdzie dopiero w półfinale. Będzie nim najprawdopodobniej Hiromu Takahashi ( ewentualnie Tomohiro Ishii). Jak dla mnie Okada dojdzie do finału i tam przegra z zawodnikiem, którego umieściłem na pierwszym miejscu.

1. SANADA

SANADA jest moim faworytem i w marcu i w czerwcu. SANADZIE z roku na rok idzie co raz lepiej w NJC i w tym roku powinien sięgnąć po zwycięstwo. Mimo tego, że jest on moim faworytem, nie będzie on miał łatwego zadania, gdyż w zasadzie w każdej rundzie czeka na niego godny przeciwnik. Na początku będzie to Taguchi, potem zapewne Takagi i Sabre Jr. Na sam koniec będzie to chyba Goto, a w finale SANADA zmierzy się ze swoim największym rywalem Kazuchika Okadą. Według mnie SANADA wygra NJC w tym roku, ale nic nie jest pewne.

TOP 5 faworytów Szymona do wygrania całego turnieju

5. Hiroshi Tanahashi

Tana jest żywą legendą NJPW i nadal wrestlerem na topie, więc uważam, że ma spore szanse na zwycięstwo w New Japan Cup. Jasne, ma za sobą masę sukcesów i bogatą karierę, ale nie zaszkodzi dołożyć do tego kolejnego osiągnięcia, jakim byłaby ewentualna wygrana w turnieju. Umieszczam go na mojej liście ze względu na wyżej wspomniane kwestie, aczkolwiek jestem świadomy tego, że może wylecieć z NJC już w następnej rundzie.

4. SANADA

Na 4 miejsce w moim zestawieniu trafia król straconych szans i człowiek niepowodzenie w kwestii walk o tytuły mistrzowskie. ”Cold Skull” wielokrotnie w swojej karierze stawał przed szansą na zdobycie IWGP Heavyweight Championship, lecz zawsze wygrana wymykała mu się z rąk. Tym razem może być inaczej i ten turniej będzie dla niego zwycięski. Bardzo chciałbym, aby SANADA w końcu trafił do ścisłego main eventu, a także wygrał tegoroczny NJC, co byłoby dla niego największym osiągnięciem w karierze.

3. Hiromu Takahashi

Na trzeciej pozycji umieszczam obecnego IWGP Jr. Heavyweight Championa, który, mimo że jest twarzą dywizji junior, to na spokojnie może namieszać w New Japan Cup, a nawet go wygrać. Jak wiemy, Hiromu miał zawalczyć z Naito w marcu na Anniversary Show. Do walki nie doszło z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Teraz ”Time Bomb“ staje przed szansą na uzyskanie title shota na pojedynek z Tetsuyą i coś mi się wydaje, że federacja pójdzie takim tropem, aby na Dominion doszło do pojedynku dwóch czempionów.

2. Kazuchika Okada

Ach ten Okada, ciagle go wciskają do gardeł fanów Nowej Japonii i wiecznie musi być w centum uwagi – takich głosów oczywiście nigdzie nie słychać, więc Kazu bez problemu może sobie wygrać NJC, a następnie powalczyć z Naito i nikt nie będzie oburzony. Wiemy kim jest Okada i jak wielką gwiazdą jest, co z miejsca robi go głównym faworytem do zwycięstwa w tym turnieju. Jestem niemalże pewny, że ujrzymy go w finale, lecz uważam też, że ciężej będzie z wygraną. Rok temu już to zrobił i moim zdaniem nie potrzebuje kolejnego wygranego turnieju. Jednak nadal ma duży procent szans na odniesienie końcowego sukcesu i wygrana ”Rainmakera” mnie nie zdziwi.

1. Kota Ibushi

Może jest to lekko przesadne stwierdzenie, ale uważam, iż NJPW zepsuło drogę Koty na szczyt – dwie porażki na Wrestle Kingdom całkowicie wybiły go z main eventowego obrazka. Zdobył  pasy tag teamowe z Tanahashim, ale nadal nie zamazało to wtopy jaką zaliczył na WK. Można to jednak zmienić i zwycięstwo w New Japan Cup mogłoby być powrotem Ibushi’ego na main eventową scenę, na co osobiście bardzo czekam.