MZW zapowiada Project Basement | Wywiad z Shadowem!

Okres pandemii koronawirusa nie jest łatwym czasem dla polskich organizacji wrestlingu, głównie z powodu niemożności organizacji gal z publicznością. Maniac Zone Wrestling postanowiło jednak sprostać oczekiwaniom swoich fanów tworząc nowy, internetowy program – Project Basement. Premierowy odcinek będzie dostępny już 19 marca na YouTube.

Poniżej możecie obejrzeć zapowiedź nowego formatu:

Korzystając z okazji, postanowiliśmy porozmawiać z 2-krotnym mistrzem MZW oraz trenerem Polskiej Akademii Wrestlingu, Shadowem.

Zachęcamy zatem do przeczytania poniższego, krótkiego wywiadu, z którego możecie dowiedzieć się nieco więcej szczegółów na temat Project Basement i nie tylko:

1. W zeszłym roku świat ogarnęła pandemia koronawirusa, która niestety nie odpuszcza po dziś dzień. Może to bardzo ogólne pytanie, ale jak radzi sobie w tym okresie MZW? Wasza ostatnia gala odbyła się 18 stycznia 2020.

– Ten okres z pewnością był trudny dla nas wszystkich, ale mimo to staramy się szukać rozwiązań i nie dajemy za wygraną. Wiele zaplanowanych treningów musieliśmy odwołać z powodu pandemii. Na szczęście udało nam się zorganizować kilka treningów w okresie częściowo zniesionych obostrzeń, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Od ostatniego show minął już ponad rok… i chcieliśmy w jakimś stopniu wypełnić panującą pustkę. Stąd pomysł na MZW Project Basement.

2. Porozmawiajmy zatem o koncepcji Waszego nowego programu. Rozumiem, że pierwszy odcinek pojawi się 19 marca, jednak fani są ciekawi szczegółów. Przede wszystkim, ile czasu będzie trwał dany epizod, ile walk zmieści się na jedno show oraz jaka będzie regularność publikowania MZW Project Basement na YouTube?

– Tak, pierwszy odcinek ukaże się już 19 marca. Długość odcinków planowana jest w granicy 30min. Można się spodziewać od trzech do czterech pojedynków na odcinek. W tym zawartych również będzie kilka segmentów. Na ten moment publikacje będą miały miejsce, co trzy tygodnie.

3. Istotną kwestią jest także pytanie, jak trwały będzie to program. Macie określony termin zakończenia publikacji odcinków Project Basement? lub innymi słowy, traktujecie to jako coś krótkotrwałego, czy może wręcz przeciwnie i nie wykluczacie opcji w której odcinki Basement byłyby wypuszczane przez okrągły rok?

– Przede wszystkim Project Basement jest programem stworzonym specjalnie na czas pandemii. Jednak nie mogę wykluczyć jego kontynuacji po jej zakończeniu. To projekt bardzo elastyczny i będziemy starali się reagować na wydarzenia. Jeśli chodzi o dotychczasowy turniej o pas Maniac Zone Wrestling to jest on zawieszony, ale to nie oznacza, że zawodnicy nie będą mieli o co walczyć w trakcie programu. Wszystko zostanie wyjaśnione w odpowiednim czasie. Na tę chwilę jedno jest pewne, póki trwa pandemia planujemy publikować MZW Project Basement. Co przyniesie czas? Zobaczymy.

4. A teraz trochę z innej beczki. Nie wiem czy to zauważyłeś, ale patrząc na roster MZW z czasu kiedy zaczynaliście, tylko Ty zostałeś na polu bitwy. Nie ma już w MZW Justina Joy’a, który postanowił zrezygnować z wrestlingu, nie ma również dwóch filarów z ostatnich lat – Asmunda i Damiena Rothschilda. Jak mógłbyś to skomentować?

– To może być trochę przygnębiające, ale tak już jest. Każdy wybiera jakąś drogę, ale Ty musisz dążyć do własnego celu. Jest u nas pełno ludzi, którzy mają potencjał i jeszcze się pokażą, a może nawet będą lepsi od nas wszystkich. Niestety z tamtego rosteru o którym mówisz pozostałem już tylko ja… jeszcze chwila i 30 będzie na karku. Cieszę się, że ciągle mogę występować, choć ostatnio miałem rzucane same kłody pod nogi. Problemy z biodrem, utrata wagi, a na koniec wszystko przypieczętował koronawirus, którego musiałem zwalczyć. Nie było lekko. Na szczęście ten etap mam już za sobą i aktualnie ładuje baterie, by wrócić w pełni sił.

https://www.facebook.com/Shadowsmoonlight/

5. Kto spośród młodych zawodników aktualnego rosteru, według Ciebie wyróżnia się najbardziej? Kto w przyszłości może stanowić o sile Maniac Zone Wrestling?

– Myślę, że są to Rafael Kid, Jacob Crane i Aron Wake. Pierwszy z nich miał to coś już od samego początku i jeśli będzie wystarczająco dużo pracować to za jakiś czas stanie się główną twarzą MZW. Z kolei Crane jest bez wątpienia jednym z najlepiej wyszkolonych technicznie wrestlerów w naszej grupie. Potrzebuje jedynie nabrać dużo pokory. Jeśli chodzi o Arona to jest to bardzo młody, energiczny i ambitny człowiek. Wie czego chce i na pewno w przyszłości będzie się liczył w stawce o największe tytuły. Oczywiście są to tylko przykłady i na pewno należy zwrócić uwagę na cały roster. Nigdy nie wiadomo kto i kiedy „zaskoczy”.

6. Ostatnie pytanie. Czy zobaczymy Shadowa w MZW Project Basement? 😉

– Cień jest wszędzie. Więc myślę, że i tam się pojawi.

Wielkie dzięki za rozmowę. Pozdrawiam wszystkich obserwujących poczynania MZW, jak i tych, którzy zawsze za mną podążają.


MZW Facebook: https://www.facebook.com/ManiacZoneWrestling

SHADOW Facebook: https://www.facebook.com/SHADOWmaniac

SHADOW Instagram: https://www.instagram.com/shadowiseverywhere/