MZW Project 1: New Beginning już w tę sobotę!

W najbliższą sobotę we wrocławskim Klubie Bakara do akcji powrócą wrestlerzy Maniac Zone Wrestling. Dla niektórych jednak będzie to pierwsza szansa na pokazanie swoich umiejętności szerszej publiczności. W ringu dojdzie bowiem do debiutów nieznanych nam dotąd postaci, takich jak chociażby Rafael Kid czy Axel Fox. Nie zabraknie także gości z Niemiec, ulubieńca publiczności Stanisława Van Dobroniaka oraz czołowych gwiazd MZW takich jak Asmund i obecny mistrz federacji Shadow.

Zazwyczaj przed takimi galami robimy szczegółową zapowiedź wszystkich walk, jednakże tym razem będzie troszeczkę inaczej.

Jeśli przyjrzymy się oficjalnemu plakatowi, zobaczymy na nim cztery twarze. Są to w tej chwili największe gwiazdy Maniac Zone Wrestling i specjalnie dla Was każdy z nich udzielił odpowiedzi na trzy zadane przez nas pytania!

W międzyczasie zobaczcie jak prezentuje się pełna kart walk na te wydarzenie:

Walka kwalifikacyjna do Fatal 4 Way Matchu o pas mistrzowski na MZW Project 2
Madman Charlie vs Matt Buckna

Walka kwalifikacyjna do Fatal 4 Way Matchu o pas mistrzowski na MZW Project 2
Damien Rotschild vs Stanisław Van Dobroniak

Rozmowa z Damienem Rotschildem:

1. Czy MZW Project 1: New Beginning będzie także nowym początkiem dla Damiena Rotschilda?

 • To nie tylko nowy początek dla Damiena Rothschilda, ale dla całego polskiego pro wrestlingu, a ja mam swoje plany na nową lepszą przyszłość.

2. Co powiesz o swoim przeciwniku, Stanisławie Van Dobroniaku?

 • Stanisław to doświadczony zawodnik. Zobaczył kawałek świata, ale czuje się odpowiednio przygotowany i pewny.

3. Miałeś ostatnio okazję zawalczyć w Czechach. Jak wspominasz tamten występ i czeską publiczność?

 • Veni Vidi Vici. Jednak zapamiętam czeską publiczność jako…bardzo głośną.

MZW Tag Team Championship Match
Wataha (Apollo Anderson & Justin Joy) vs Catch Connection (Alexander Reich & Ronny Kessler)

Rozmowa z Justinem Joy’em:

1. Powracasz do MZW, najprawdopodobniej na stałe. Co spowodowało taki ruch i czy Twoja przygoda w UK dobiegła końca?

 • Tak, moje 2 lata w UK były skupione głównie na trenowaniu i uczeniu się od najlepszych. A na pytanie, czy przez te 2 lata dobrze odrabiałem lekcje, to zweryfikuje już przyszłość.

2. Znasz swojego tag team partnera dość dobrze, wspólnie trenowaliście w Polskiej Akademii Wrestlingu. Co, więc możesz o nim powiedzieć? Jak opisałbyś Apollo Andersona?

 • Apollo przypomina mi mojego syna, którego nigdy nie miałem. Dobrze zbudowany, atletyczny, dynamiczny. Nie bez powodu to właśnie Justin i Apollo tworzą WATAHĘ.

3. Nie kusi cię, aby wyzwać Shadowa na pojedynek rewanżowy? Macie za sobą wspaniałą rywalizację, w ostatniej waszej walce to jednak on okazał się zwycięski…

 • Mój rozdział z Shadowem został już zamknięty 2 lata temu, szmat czasu. Może i to on ostatecznie postawił kropkę nad ‚i’, jednak przez serię pojedynków szliśmy łeb w łeb, jak równy z równym. Ale jedyne co przychodzi mi na myśl, to „Nigdy nie mów nigdy”.

Walka kwalifikacyjna do Fatal 4 Way Matchu o pas mistrzowski na MZW Project 2
Jacob Crane vs Rafael Kid

Triple Threat Match
Asmund vs Axel Fox vs Lady Killer

Rozmowa z Asmundem:

1. Jak wspominasz ostatnią galę MZW we Wrocławiu?

 • To była wielka walka i chwalebne wydarzenie. Wielu przybyło, wielu podziwiało, wszyscy wyszli pełni satysfakcji. O takie chwile walczyłem na północy.

2. Jesteś byłym mistrzem Maniac Zone Wrestling, lecz w sobotę nie zawalczysz w walce kwalifikacyjnej o następną szansę. Czy uważasz, że powinieneś ją dostać?

 • Tytuły nic nie znaczą. To tylko łupy, błyskotki, które się nie liczą. Ważna zaś jest droga do ich zdobycia, walka, ból i poświęcenie, a tego mam dokładnie tyle ile chcę. Niepotrzebne mi te dziecinne przepychanki o kawał skóry i blachy.

3. Czy według Ciebie Axel Fox i Lady Killer mogą cię czymś zaskoczyć?

 • Owszem. Mogą przegrać szybciej niż się spodziewam! Ha! Poza tym ostatnio ciągle walczę z dwoma przeciwnikami – i bardzo dobrze. Im większe wyzwanie, tym większa chwała!

Champion vs Champion
Rick Baxxter (Next Step Wrestling) vs Shadow (Maniac Zone Wrestling)

Rozmowa z Shadowem:

1. Ostatnia Twoja walka w ringu MZW miała miejsce w styczniu. Gdzie potem mogli oglądać cię fani?

 • Od ostatniej walki w ringu MZW sporo minęło i bardzo tęsknię za naszą polską atmosferą podczas show. Z wiadomych przyczyn – reorganizacji MZW, nie było to możliwe. W tym czasie można było mnie spotkać i zobaczyć: pięciokrotnie w Niemczech na galach Next Step Wrestling, dwukrotnie na Wegrzech podczas gal PWM oraz we Włoszech na gali organizacji IWE.

2. Jakiego Shadowa zobaczymy w sobotę?

 • Jestem głodny walki i rywalizacji więc postaram się być bardzo trudnym i wymagającym rywalem.

3. Na Project 2 będziesz bronił tytułu w Fatal 4 Way Matchu. Znasz już walki kwalifikacyjne. Masz swoją wymarzoną trójkę z którą chciałbyś się zmierzyć w tej walce?

 • Powiem tylko że moją trójką do tej walki jest Damien Rothschild, Matt Buckna oraz Jacob Crane. Jak będzie? Zobaczymy.

Wiecie już zatem jak przedstawia się karta walk oraz co na ich temat myślą poszczególni zawodnicy. Nie pozostaje nam więc nic innego jak zaprosić wszystkich czytelników MyWrestling do przyjazdu na sobotnią galę i dopingowania polskich gwiazd MZW!

Bilety w cenie od 25 zł możecie zakupić klikając w TEN LINK.

Jeśli zaś nie będzie Was na miejscu, zapraszamy do odwiedzania naszych mediów społecznościowych z nakierowaniem na Instagram i Facebook, gdzie postaramy się przekazywać Wam relacje na żywo.

A, jeśli będziecie, to do zobaczenia! 😀