La Sombra w WWE, Kick-Off Survivor Series, Tapingi NXT, John Cena prowadzącym “American Grit” na FOX, NJPW Wrestle Kingdom 10 i wiele więcej!

» World Wrestling Entertainment poinformowało wczoraj, iż podpisali oni kontrakt z La Sombrą – meksykańskim luchadorem występującym dotychczas w CMLL. Jest to zapaśnik, którego dziadek, ojciec oraz kuzyni również uprawiali lucha libre. Obecnie Sombra będzie skupiał się na treningach w Performance Center, aby jak najszybciej dotrzeć do NXT.

» Wielkimi krokami zbliża się gala WWE Survivor Series, która odbędzie się już w tą niedzielę. Federacja nie zapowiedziała jeszcze żadnego Kick-Off Matchu, ale dużo mówi się o walce Sashy Banks z Natalyą.

» Na wczorajszych tapingach NXT swoje walki odbyli James Storm i powracająca Blue Pants. Zostaną one wyemitowane już 2 grudnia. Nie doszło natomiast do debiutu Austina Ariesa i Gunnera, którzy jak już informowaliśmy na Facebooku, byli obecni na backstage’u.

» John Cena oficjalnie ogłosił, że jego wolne od WWE jest związane z tym, że będzie prowadził program TV “American Grit” dla stacji FOX. Potwierdziły się zatem wcześniejsze plotki… Powrót Ceny do federacji nastąpi w końcówce grudnia.

» Podczas treningów w Performance Center, Cameron doznała rozcięcia w okolicach prawej brwi, które wymagało kilku szwów.

» Jak można wyczytać z zagranicznych portali o tematyce wrestlingu, spekuluje się, że zwolnienie Billy’ego Gunna z WWE zrobione zostało jedynie “pod publiczkę” i zawodnik ten, a ostatnio trener prędzej czy później powróci do pracy. Tymczasem sytuację tą wykorzystują natomiast federacje niezależne, które bookują Gunna na ich gale.

» Poniżej highlightsy z tegorocznych gal WWE w Niemczech:

» Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, najprawdopodobniej New Japan Pro Wrestling podobnie jak rok temu zorganizuje PPV z gali Wrestle Kingdom na terenie Stanów Zjednoczonych. Będzie to już 10, jubileuszowa edycja show, a karta walk prezentuje się następująco:

IWGP Heavyweight Championship
Okada (c) vs. Hiroshi Tanahashi

IWGP Intercontinental Championship
Shinsuke Nakamura (c) vs. AJ Styles

IWGP Junior Heavyweight Championship
Kenny Omega (c) vs. KUSHIDA

IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship
reDRagon (c) vs. Matt Sydal & Ricochet vs. Roppongi Vice vs. Young Bucks

Jak widać szykuje się naprawdę niezwykła gala, która tym razem nie będzie wspierana przez Global Force Wrestling, tak jak to było rok temu. Jeff Jarret już oficjalnie ogłosił, że nie zamierza promować Wrestle Kingdom 10. Jeśli zaś chodzi o komentatorów to najprawdopodobniej będą to Matt Striker i Kevin Kelly.

 

Newsy przygotowali: Patryk Dereszyński i Adrian Wesołowski