ROH TV 18.11.15 – Raport

Co z zawieszonym Stevem Corino ? Tego dowiemy się już dziś. Ponadto The Addiction walczą o odzyskanie pasów tag teamowych.

Na początek obserwujemy proces robienia The Boys na prawdziwych mężczyzn. Silas Young zagonił ich do wymiany koła i na każdym kroku im pokazywał, jak postępuje mężczyzna.

Walka nr 1: Silas Young i Beer City Bruiser (w/ The Boys) vs War Machine
Zarówno Bruiser, jak i Young nie radzili sobie z rywalami i nawet próby nieczystych ataków nie pomagały. The Boys z ogromnym trudem wnieśli na ring Bruisera, podczas gdy Rowe wykonywał na Youngu swe combo: Backbreaker i Gutbuster. Z Doctor Bomb Silas się uwolnił, ale przed Superman Punchem się nie uchronił. Bruiser za pomocą szarzy zatrzymał Raymonda przed dalszym atakiem i w efekcie tego panowie mężczyźni mieli możliwość przejść do ofensywy. Tak jak Silas zazwyczaj wykonywał kombinację Backbreaker i Clothesline, teraz wykonał tylko to pierwsze, a Clothesline dołożył Bruiser. Beer City Bruiser zdecydował się na Frog Splash, ale nie starczyło to na pinfall.
Po przerwie reklamowej Rowe po Uranage dla Rowe’a dokonał upragnionej zmiany. Hanson zajął się oboma rywalami, lecz przed divem powstrzymał go… jeden z chłopców. Chłopcy zostali wciągnięci na ring i usadzeni na narożniku….. razem z Silasem….. gdzie Hanson wymierzył im serię Forearmów. Bruiser pozbył się Hansona za pomocą Belly to Back Suplex, ale zaraz potem Rowe wykonał Overhead Suplex. Był też jeszcze Silas, który powalił Rowe’a Springboard Clotheslinem, przez co ten wypadł z ringu. Chłopcy trzymali Rowe’a, by Bruiser z krawędzi ringu wykonał na niego Cannonball, ale Raymond się odsunął i atak przyjęli chłopcy. Young padł po otrzymaniu Spin Kick of Doom od Hansona, zaś Bruiser dostał Superman Punch od Rowe’a, a następnie War Machine wykonali Fallout, co dało pinfall.

Zwycięzcy: War Machine

Silas złapał chłopców i obił ich o siebie nawzajem.

Przypomnienie okoliczności prowadzących do zawieszenia Steve’a Corino.

Steve Corino przybył na ring, dołączając do obecnego już tam Nigela McGuinnessa.
Nigel, przechodząc od razu do rzeczy, wyjaśnił że Steve jako color commentator nie miał prawa atakować wrestlera. Co więcej, BJ Whitmer był po kontuzji i Steve mógł mu ją pogorszyć. Steve był już odsyłany i przywrócony z powrotem, z zasadą polityki zerowej tolerancji. Atak na wrestlera równoznaczny jest z jego końcem w Ring of Honor. Nigel rzekł, że choć rozumie motywy Corino, nie może tego tolerować. Nie może przywrócić Steve’a jako komentatora……. ale może jako wrestlera ! Nigel dowiedział się, że BJ Whitmer będzie w pełni zdrów już na Final Battle. W związku z tym na tym PPV Whitmer i Corino zmierzą się ze sobą w Fight Without Honor matchu !
Steve odpowiedział, że uderzając Whitmera, poczuł znów to przyjemne uczucie bycia wrestlerem. Od ósmego roku życia pragnął być wrestlerem i przez 21 lat żył swoim marzeniem. Teraz, jako 42-latek, nie pomyślałby że przyjdzie mu mieć tyle wspomnień i tyle wsparcia od fanów. Ale jego ciało jest obite. 79 tourów po Japonii o tym świadczy. Nigdy na to nie narzekał, bo takie jest życie pro wrestlera. Lecz ból w jego szyi uległ pogorszeniu, a niewiele lepiej jest z drętwiącymi dłońmi i palcami. Za namowa żony, zrobił rezonans magnetyczny. Liczył na lepszą diagnozę, ale okazało się być odwrotnie. Powiedzieli mu, że potrzebuje poważnej operacji szyi, by zabezpieczyć co najmniej trzy kręgi w szyi, a jego kariera jest skończona. Nie mówi tego jako pożegnanie, bo wrestler kończy karierę wraz z ostatnim oddechem. Gdyby to jednak miało być pożegnanie, to jest bardzo wdzięczny Ring of Honor za wiele pamiętnych chwil i za to, że trzymali go, choć nie musieli. Chce podziękować takim ludziom, jak Cary Silkin, stacji Sinclair Broadcast Group, Hunter Johnston, Kevin Kelly, Bobby Cruise, Nigel McGuinness, Adam Pearce, Jimmy Jacobs, Colt Cabana, Kevin Steen. Wszyscy pracownicy oraz wszyscy wrestlerzy z szatni, którzy w każdym pojedynku dawali z siebie tak wiele. A wszystko to dla fanów Ring of Honor.
Steve podziękował fanom, gdy oni skandowali „thank you Steve”. Dodał jeszcze, że gdyby już nie wrócił, to nazywa się Steve Corino i jest Złym Człowiekiem.

Walka nr 2: Michael Elgin vs Kevin Lee Davidson
Davidson wymierzył kopniaka, na co Elgin odpowiedział Forearmem, Clotheslinem i……… już ^^

Zwycięzca: Michael Elgin

Po walce Elgin wspomniał o swoim udziale w G1 Climax 25, które otwarło mu oczy. Uświadomiło mu, co jest ważne – pas ROH World Champion (wcześniej tego nie wiedział ? :) ). Wkrótce przyjdzie moment, kiedy ten pas powróci na jego ramię.

Walka nr 3: The Kingdom © (w/ Maria Kanellis) vs The Addiction (w/ Chris Sabin) – ROH World Tag Team Championship Match
Od początku widoczny był fakt, iż w tej walce są dwie heelowe drużyny – jedni i drudzy stosowali nieczyste zagrania. Jak już się obie ekipy opanowały z tymi zagraniami, to toczyli wyrównaną walkę, zaś gdy lepiej szło The Addiction, Chris Sabin klaskał w dłonie tak długo, aż dołączyła się do tego publiczność. Bennett i Daniels walczyli poza ringiem i powalili się nawzajem Clotheslinem. Tymczasem zarówno Taven, jak i Kazarian złapali po pasie mistrzowskim i widząc drugiego z pasem obaj wpadli na pomysł, żeby oszukać sędziego w stylu Eddiego Guerrero. Sędzia miał spory dylemat i ostatecznie nikogo nie zdyskwalifikował. Kiedy obaj wrestlerzy chcieli odbić się od lin….. Maria podcięła równowagę Frankiemu, a Sabin Tavenowi. Oczywiście sędzia nakazał i Marii, i Sabinowi opuścić halę.
Kaz wyleciał z ringu i dostał od Michaela Slingshot Planchę. Bennett z kolei otrzymał Asai Moonsault od Danielsa, zaś chwilę potem cała trójka trafiła na Planchę od Tavena. Po powrocie na ring Matt dostał kombinację Neckbreaker & Powerbomb, ale nie dał się odliczyć. The Kingdom odpowiedziało przez Running backpack stunner & Flying Boot dla Kazariana. Bennett namierzał się na Spear dla Kazariana, ale ten zrobił unik i atak otrzymał sędzia. Kazarian powalił Bennetta Gourdbusterem, po czym razem z Tavenem padli po podwójnym Crossbody.
Wówczas to Maria powróciła na ring, ale złapał ją za włosy Daniels, planując Angel’s Wings. Bennett się wtrącił i choć to Daniels wykonał na nim STO, to Maria odpłaciła się, kopiąc Christophera poniżej pasa, a następnie powaliła go Superkickiem ! Był jeszcze Kazarian, ale jego zatrzymał Taven Springboard round kickiem. Chciał do tego dołożyć Springboard Moonsault, ale nadział się na kolana rywala. Kazarian był gotów na finisz, ale na ring wbiegł gość w czerwonej masce, nokautując Kaza ! Dało to Bennettowi czyste pole do wykonania Spearu, a sędzia obudził się z drzemki i mamy pinfall !

Zwycięzcy: The Kingdom

Po walce na rampie zjawili się War Machine, z którymi The Kingdom będą walczyć na Final Battle w ROH World Tag Team Championshp Matchu.

Oczywistą oczywistością było, że The Kingdom obronią pasy, więc jak najbardziej na plus, że ubarwili ten pojedynek, wykorzystując fakt dwóch heelowych drużyn przeciwko sobie w walce. Pozostaje pytanie, czy do Final Battle, czy jeszcze dłużej ciągnąć się będzie story z gościem w czerwonej masce i jak długo na liście podejrzanych będzie Chris Sabin – może się okaże, że najciemniej pod latarnią i faktycznie okaże się to być Sabin, bo wydaje nam się, że tak nie jest :D Całkiem nieźle wyszedł opener, a przy walce Elgina starajcie się nie mrugać, bo możecie przegapić cały pojedynek ;) Btw. tak szybkie uwalenie tak wielkiego gościa ? ale mu zrobili antyreklamę :J

Za tydzień main event, którego wynik wszyscy doskonale znają: Jay Lethal vs Roderick Strong, tym razem o pas ROH TV Champion. Ponadto do słów Steve’a Corino odniesie się BJ Whitmer.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL