ROH TV 09.12.15 – Raport

Kim jest gość w czerwonej masce, ingerujący w walki The Addiction ? Z tym problemem skonfrontuje się dziś Chris Sabin. Ponadto pojedynek drużyn z krwi i kości – The Young Bucks vs The Briscoes !

Walka nr 1: reDRagon vs Silas Young i Beer City Bruiser (w/ The Boys)
Bobby nie radził sobie w starciu siłowym z Bruiserem, więc razem z Kylem cwaną zagrywką sprowadzili go do parteru kopniakami. Silas wkroczył do gry, ale nic to nie pomogło. reDRagon całkowicie kontrolowali walkę, jednakże gdy Kyle próbował założyć Bruiserowi gilotynę, został pchnięty w narożnik i po podwójnym ataku od oponentów, czego zwieńczeniem był Cannonball Bruisera, team prawdziwych mężczyzn zyskał przewagę. A tymczasem na hali zjawił się Adam Cole, dołączając do stolika komentatorskiego.
Po przerwie reklamowej Kyle dzięki swej zwinności sprawił, że Bruiser przypadkowo trafił Clotheslinem Silasa. O’Reilly po kopniakach i Leg Sweep wyswobodził się i wpuścił do walki Fisha. Nastąpiła wymiana ciosów z Silasem, po czym Silas w stylu Young Bucksów pazurami przejechał się po plecach rywala. Mimo to Fishowi udało się Suplexem nadziać Younga na narożnik. Bobby założył Knee Bar, ale Bruiser szybko to przerwał. Nastąpiło zamieszanie, Kyle wyleciał z ringu, zaś Bobby dzięki Silasowi był wystawiony na Splash z narożnika od Bruisera…. ale jednak Bruiser chybił. Jeden z chłopców próbował ingerować, ale skończyło się na tym że on i Bruiser przyjęli Slingshot Planchę od Kyle’a. Drugi z chłopców nadział Fisha głową o liny, co pozwoliło Silasowi na wykonanie Misery i byłby z tego pinfall gdyby nie to, że sędzia za bardzo zagadał się z chłopcem.
Silas wymierzył Bobby’emu kopniaka w łeb, na co ten odpowiedział Samoan Dropem. Chłopcy tymczasem pomogli Bruiserowi powrócić do narożnika. Zmiana po obu stronach, Bruiser mimo prób nie mógł wyswobodzić się z gilotyny Kyle’a,lecz wreszcie pomógł mu Silas, którego wcześniej próbował zatrzymać Fish. reDRagoni wymierzali serię ataków w rogu Silasowi, w tym kombinacja Backbreaker & Knee. Ale to Bruiser dostał Chasing the Dragon i to on został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: reDRagon

Po walce Nigel McGuinness musiał wstać ze stolika komentatorskiego i pilnować, żeby nie doszło do batalii między reDRagonami i Adamem Colem. Tymczasem chłopcy na rozkaz Silasa zaatakowali sędziego; jeden wymierzył kopniaka, drugi DDT. Silas uścisnął chłopcom dłoń za dobrze wykonaną robotę.
Kiedy Silas z chłopcami wyszli z ringu, Dalton Castle przybył na ring mówiąc, że Silas ma coś, co należy do niego. Bruiser wszedł na ring, ale że był zamroczony po walce, Dalton z łatwością załatwił go, uderzając mikrofonem. Dalton zachęcał chłopców, aby do niego wrócili…… ale ci odrzucili ofertę i opuścili arenę razem z Silasem.

Na ring przyszedł Chris Sabin. Odniósł się do tajemniczego gościa w czerwonej masce, który ostatnimi miesiącami ingeruje w walki The Addiction. Nie dość że kradnie jego gimmick i używa jego ruchów, to jeszcze przez niego Daniels i Kazarian stracili pasy tag teamowe. Ten gość chce sprawić aby wszyscy myśleli że to on, Chris Sabin, kryje się za tą maską. Dotarło to do tego punktu, że stała się to dla niego rzecz personalna. Sabin żąda, aby KRD wannabe przybył na ring i skonfrontował się z nim twarzą w twarz. Nie dopuści do kontynuowania show, dopóki ta osoba nie przyjdzie do ringu, o ile nie jest zwykłym tchórzem.
Po chwili zjawił się gość w czerwonej masce. Wszedł na ring, stanął tuż przed i zdjął maskę – to Alex Shelley ! Dawny tag team partner Chrisa Sabina.
Sabin opuścił ring, nim Shelley zdążył cokolwiek powiedzieć. Widać było na twarzy Chrisa, że jest zszokowany.

Bobby Fish dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 2: Roderick Strong © vs Samson Walker – ROH TV Championship Match
Od początku walki to Samson radził sobie lepiej i widać było, że silny chłop to jest. Mimo otrzymywania ataków od rywala, wciąż stał na dwóch nogach. Dał się wyrzucić z ringu, ale zablokował Baseball Slide i nadział Roddy’ego w stalowy narożnik. Co poniektórzy fani skandowali „Sexual Chocolate” w stronę Walkera, tymczasem Roddy był cały czas w tarapatach. Spinebuster dał Walkerowi 2 count, zaś potem pomimo kopniaków i chopów Stronga, Samson dołożył jeszcze potężnego Clothesline’a. Roderick uwolnił się od próby Powerbombu i wymierzył Dropkick, Running Knee w rogu, Running Forearm i Olympic Slam. Bobby Fish tymczasem złapał w dłonie pas ROH TV Champion. Samson nie dał się złapać na barki, ale nie uchronił się przed Jumping Knee, w następstwie czego mieliśmy Death By Roderick i Sick Kick, co ostatecznie dało pinfall.

Zwycięzca: Roderick Strong

Bobby Fish wszedł na ring odziany w pas ROH TV Champion. Roderick zdjął go z niego, podczas gdy Bobby mówił, że dobrze ten pas na nim wygląda i tak będzie wyglądać po Final Battle.

W dzisiejszym Inside ROH mowa o turnieju Survival of the Fittest, który wygrał Michael Elgin i zapowiedział on wykorzystanie swego title shota podczas gali w Japonii.

ANX dołączyli do stolika komentatorskiego. King załapał się na miejsce siedzące, Titus musiał stać. Dziwny wybór, bo przecież to przez Kenny’ego ANX nie było przez 3 lata :)

Walka nr 3: The Young Bucks vs The Briscoes
Całkiem niedługo po rozpoczęciu walki jeden i drugi Briscoe nadział się na Superkicka i obaj wypadli przez to z ringu. Young Bucksi poszli za ciosem i dorzucili do tego Suicide Divy. Nick bawił się z Markiem w ringu, ale został pchnięty w narożnik, gdzie dostał Clothesline od Jay’a oraz Missile Dropkick od Marka. Matt próbował ratować sytuację, lecz trafił prosto na Uranage od Marka. The Briscoes zajęli się rozpracowywaniem Nicka i trwało to tak do przerwy reklamowej.
Mark trafił na krawędź ringu i dostał Superkicka od Matta. Nick z kolei odbijając się od narożnika, Dropkickiem strącił Jay’a na podłogę. Matt wkroczył do akcji i zabrał się za Marka, a i przy okazji Jay’owi się oberwało. Matt popisał się Springboard Cutterem, na co Mark odpowiedział stylem Redneck Kung Fu. Mark szykował się na kopniaka….. gdy nagle Nick znokautował go Superkickiem. Mark był jednak na tyle blisko, że Jay zdołał zrobić zmianę. Były ROH World Champion nadział się na Springboard X Factor od Nicka, jednak co ciekawe, Nick nie trafił z Moonsaultem dla Marka poza ring. Zamiast tego Mark wymierzył Blockbuster. Chciał do tego dołożyć Cactus Jack Elbow, ale po drodze nadział się na Superkick od Matta. Tymczasem Jay wyczuł odpowiedni moment i na obu przeciwników wykonał Suicide Dive. Natychmiastowo wrzucił on Matta do ringu, by wykonać Jay Driller, ale przeszkodził mu w tym Nick poprzez…. Superkick oczywiście. Odpowiedzią Jay’a był…. Superkick. Były ROH World Champion wymierzał serię punchy obu rywalom, lecz gdy Matt złapał Jay’a za nogę, Nick prosto w oczy wymierzył Jay’owi Too Sweet.
Mark wyciągnął z ringu Nicka i cisnął o barierkę dla widzów. Jay wymierzył Mattowi Neckbreaker plus Froggy Bow od Marka, co dało 2 count. The Briscoes wykonali Mattowi Doomsday Device…… ale Matt utrzymał się na nogach !! Jay dostał Superkicka, Mark podwójnego Superkicka. Mark otrzymał Indytaker i….. dosłownie w ostatniej chwili Jay przerwał pin ! Jay został wyrzucony z ringu i dostał Running Kicka od Nicka. Następnie Young Bucksi przystąpili do More Bang for Your Buck na Marku i uzyskali pinfall !

Zwycięzcy: The Young Bucks

ANX weszli do ringu i po chwili wszystkie trzy teamy przystąpiły do brawlu. Sporo sędziów i ochroniarzy miało problem z uporządkowaniem sytuacji.

Pierwszy tag team match pokazał, że jak się dostanie trochę czasu, to można zrobić dobrą walkę. Dwa scenariusze widzę na walkę Daltona z Silasem: albo chłopcy kompletnie odwrócą się od Daltona…. albo Silasowi ma się tak wydawać. Interesująca opcja z Alexem Shelley’em, która czeka teraz na rozwinięcie, byśmy się dowiedzieli gdzie w tym wszystkim odnajdzie się Chris Sabin; dobrze by było choć zalążek dać na Final Battle PPV. Samson Walker z jednej skrajności wpada w drugą – od kilku lat próbuje się przebić, a jak się w końcu udało, to ROH aż przesadza, dając mu TV title match ^^ Mimo to zadowolony jestem, że wreszcie dostał okazję i faktycznie mógł coś dziś pokazać. Liczę na kolejne występy. W main evencie nie brakło emocji, tak jak oczekiwano. Ogólnie z czystym sumieniem mogę rzec, że odcinek warty obejrzenia ;)

Za tydzień ACH i Matt Sydal vs Roppongi Vice. Ponadto odwiedzi nas były ROH World Champion, Jerry Lynn.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL