ROH TV 02.12.15 – Raport

Ledwo Jay Lethal jest po koszmarze, jaki zgotował mu Roderick Strong, a już musi się zająć kolejną sprawą – dziś spotka się w ringu na pogawędkę ze swoim rywalem na Final Battle, AJ Stylesem. Ponadto m.in. Adam Cole vs Dalton Castle.

Do stolika komentatorskiego obok Kevina Kelly’ego i Nigela McGuinnessa dołączył Mark Briscoe.

Walka nr 1: Adam Page (w/ BJ Whitmer i Colby Corino) vs Will Ferrara
Page jeszcze przed gongiem od tyłu zaatakował rywala. Ferrara szybko się pozbierał i popisał się Hurricanraną z narożnika. Adam odpowiedział Dropkickiem, po którym Will wyleciał w ringu i dodatkowo został pchnięty w stalowy narożnik. Adam miał wyraźną przewagę, ale Will dzięki swej zwinności zdołał wyrównać szanse. Udało mu się wykonać Sunset Powerbomb, ale nie wystarczyło to na pinfall. Page po Clotheslinie został wywalony z ringu, a że stanął przy nim BJ Whitmer, Ferrara skorzystał z okazji i na obie osoby wykonał Suicide dive. Był jeszcze młody Corino, który odwrócił uwagę sędziego. Whitmer wrzucił do ringu swą kulę, by Adam z niej skorzystał….. ale to Ferrara ją złapał i nie zawahał się jej użyć ! Pozwoliło to Willowi na odliczenie rywala do trzech.

Zwycięzca: Will Ferrara

BJ Whitmer zaatakował Ferrarę, wykonując mu Exploder Suplex, a także odepchnął gwałtownie sędziego. Mark Briscoe oraz ochroniarze wbili na ring, co wystarczyło by przegonić The Decade z ringu.

Przy stanowisku komentatorskim stawili się Christopher Daniels i Frankie Kazarian. Pierwszy podsumował, że Ring of Honor to firma, która działa przeciwko najlepszemu teamowi w tym biznesie. Stracili pasy, nie będąc odliczonymi, natomiast w walce rewanżowej atakuje ich kobieta, której się wydaje że jej miejsce jest w ringu, zamiast w kuchni lub przedszkolu. Następnie atakuje ich gość w czerwonej masce, choć zasady tej federacji stanowią jasno, że w takim wypadku walka powinna być przerwana; show powinno być wstrzymane, a wyniki anulowane.
Frankie dodał, że The Addiction wciąż są ofiarami konspiracji i mają już dość tego, że Ring of Honor oraz fani nie traktują ich jak należy, tj. jak gwiazdy światowego formatu. Dlatego też w najbliższym czasie nie będą występować w ringu ROH, a w ringu NJPW, gdzie nie ma regulacji przez tyranię dyktatury. Gdy podbiją tag teamową wagę ciężką, w pełni chwały powrócą do akcji tutaj i odzyskają swoje pasy tag teamowe.

Promo Adam Cole vs Kyle O’Reilly na Final Battle.

Urywki z tego, co ostatnio się działo pomiędzy Cheeseburgerem, a Brutal Bobem. Cheeseburger pokonał jego protegowanego w walce, ale tuż niej niej Bob zaatakował byłego przyjaciela i wsadził jego dłoń w krzesło, w które następnie przykopał. Bob chciał posunąć się dalej i …… pozbawić go ręki za pomocą piły, ale sędziowie wyciągnęli Cheeseburgera z ringu.
Cheeseburger vs Brutal Bob – 18 Grudnia, pre-show na Youtubie tuż przed Final Battle

Na ring przyszedł ROH World Champion Jay Lethal, w towarzystwie Trutha Martiniego i Taeler Hendrix.
Jay pogratulował Roderickowi Strongowi, który po tysiącu strat w końcu złamał kod. Jednak Roderick drugi raz tego nie powtórzy. Nie wie, jak to jest być najlepszym wrestlerem na świecie. Roddy nie może delektować się zwycięstwem, ponieważ ludzie mówią o tym, jakim świetnym zawodnikiem jest on, Jay Lethal. Prowadzi to oczywiście do tego, że na Final Battle pokona AJ Stylesa w walce o pas ROH World Champion. Lethal przyznał, że przez lata gdy razem dzielili szatnię, chodził do AJ’a po porady, ponieważ AJ był po prostu najlepszy.
Ale to się zmieniło, kiedy Jay Lethal został niekwestionowanym mistrzem ROH. AJ nigdy nie był ROH World Championem, ani nawet ROH TV Championem. Stylesowi należy się uznanie, ale dzisiaj liczy się tylko to, że to Jay Lethal jest najlepszy na świecie. Jay zawołał AJ’a, aby przyszedł na ring, by mógł mu to powiedzieć prosto w twarz.
AJ Styles przybył na ring i po wzięciu mikrofonu od Jay’a, przyznał że się z nim zgadza. Lethal jest jednym z najlepszych wrestlerów na świecie. wielu wrestlerów woła w jego stronę, bo chcą odebrać mu tytuł. Cóż więc za ironia, że teraz to Jay wzywa jego. Jay płacze i narzeka na temat Rodericka Stronga, ale paradoksalnie to najlepsza rzecz, jaka mogła mu się przytrafić. Teraz Jay będzie mógł w pełni skupić się na nim przed Final Battle. Bo on nie chce rywala, który jęczy, płacze i narzeka. Chce, żeby Jay uścisnął mu dłoń i 18 Grudnia niech zwycięży najlepszy.
Panowie uścisnęli sobie dłoń, po czym Jay dodał że faktycznie niech zwycięży najlepszy, czyli on, ponieważ on jest najlepszym wrestlerem na świecie.

Przeglądnięcie, jakie walki czekają nas na Final Battle, które już 18 Grudnia na żywo na PPV.

Walka nr 2: Adam Cole (w/ The Kingdom) vs Dalton Castle
Jeszcze przed walką na ring wbiegli dawni chłopcy Daltona, którzy przywdziali swe maski. Jednak chwilę później zjawił się Silas Young i kazał im wracać za kulisy. Cole zaatakował zdezorientowanego rywala i pojedynek oficjalnie się rozpoczął. Dalton wyrzucił Adama z ringu, a gdy przystąpił do Suicide Dive, trafił nie w niego, a w Bennetta i Tavena. Atak znienacka Adamowi się nie udał i dostał on Package Suplex na podłogę. Castle chciał jeszcze popisać się Hurricanraną w swoim stylu, ale nadział się na Superkick. Cała trójka The Kingdom atakowała otwarcie Daltona, więc sędzia bez wahania przerwał walkę.

Zwycięzca: Dalton Castle przez DQ

Atak na Daltona był kontynuowany, lecz z pomocą przybiegli Hanson i Raymond Rowe, przeganiając niedobrych panów.

Nigel McGuinness wziął mikrofon i stwierdził, że skoro tak wszystkich ciągnie do walki, dostaną czego chcą. Jest jedna trójka, jest druga trójka, a to oznacza 6-man tag team match, który zaczyna się już teraz !

Walka nr 3: The Kingdom (w/ Maria) vs Dalton Castle i War Machine
Cała szóstka walczyła w ringu i poza nim. Kiedy sytuacja trochę sie ustabilizowała i panowie wrócili do ringu, Hanson radził sobie z całym The Kingdom, ale gdy wzrok arbitra był odwrócony, Bennett i Taven nadziali go między nogami o stalowy narożnik. Dzięki temu na parę minut zyskali nad nim kontrolę.
Po przerwie reklamowej Hansonowi udało się wyswobodzić, gdy powalił Cole’a Seated Splashem. Rowe wkroczył do akcji i jak to przy hot tagu, nie ma na niego mocnych. Ani Bennett, ani Taven nie mogli znaleźć na niego sposobu; udało się to Adamowi poprzez Superkick w tył głowy, ale zaraz potem do gry wszedł Dalton Castle. Dalton miał zdecydowaną przewagę i Cole ostatecznie padł po Missile Dropkicku. Castle i Taven po wielokroć kontrowali sobie nawzajem, komu z nich uda się wykonać drugiemu Tombstone; finalnie góra był Dalton. Cole i Bennett powalili Daltona Superkickiem, lecz odpłacił im się Rowe poprzez Double Knee. Wszyscy znaleźli się poza ringiem, więc Raymond zdecydował się na Dive, ale The Kingdom zatrzymało go atakiem w powietrzu. Jednakże chwilę potem na górny narożnik wlazł Hanson i jemu udało się wymierzyć Senton na The Kingdom…. i na swoich partnerów też.
Hanson prosto na kolano Rowe’a wymierzył Cole’owi Death Valley Backbreaker, Raymond dorzucił Gutbuster, następnie Dalton dał Deadlift German Suplex, a na koniec jeszcze Hanson Frog Splash. Nie udało się jednak uzyskać pinfallu, ponieważ Bennett i Taven przerwali liczenie. War Machine zajęli się wspomnianą dwójka, jednak popełnili błąd; Hanson nie trafił z Divem, a Rowe na krawędzi ringu dostał Spear od Bennetta. Tymczasem dalton nie pozwolił adamowi na Key West Destroyer, jednak nie udało mu się tez wykonać Bang O’Rang, gdyż Cole trzymał się lin. Bennett i Taven wymierzyli Superkicki rywalowi, Cole dorzucił Brainbuster Neckbreaker i odliczył oponenta do trzech !

Zwycięzcy: The Kingdom

Przyzwoity odcinek, ale nic poza tym. Właściwie ciężko coś wyróżnić, poza skorzystaniem z okazji, na jaką posunął się Will Ferrara by pokonać rywala, a także fajna kombinacja Daltona Castle i War Machine na Adamie Cole’u. Lethal i Styles wielce nie porwali swą rozmową, ale ważne że było.

Za tydzień pojedynek teamów z krwi i kości – The Briscoes vs The Young Bucks ! Ponadto Chris Sabin ma zamiar skonfrontować się z osobą, która kryje się za czerwoną maską i ingeruje w walki The Addiction.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL