KPW News: Arena 6: Selekcja – Zapowiedź, Wywiad z Karolem Górskim, Powrót Leśnego, Debiut na gali

Poniżej przedstawiamy plakat promujący nadchodzącą galę Kombat Pro Wrestling Arena 6: Selekcja, która odbędzie się 8 kwietnia w klubie Atlantic w Gdyni.

Zdjęcie użytkownika Kombat Pro Wrestling.

Bianca ogłasza walkę wieczoru oraz jej pierwszego uczestnika:

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią, walką wieczoru gali KPW Arena 6: Selekcja, będzie sześcioosobowe starcie eliminacyjne, którego zwycięzca wywalczy miano pretendenta #1 i na kolejnej gali zmierzy się z Mistrzem KPW, w pojedynku o pas mistrzowski. Pierwszym z ogłoszonych uczestników main eventu jest David Oliwa:

Zdjęcie użytkownika Kombat Pro Wrestling.

W poniższym materiale wideo pierwszy uczestnik 6-Man Elimination Matchu wypowiedział się na temat swojego udziału w tym starciu:

Drugim z uczestników sześcioosobowej walki eliminacyjnej, o miano pretendenta #1, jest najnowszy członek Kawalerii – Kaszub!

Trzecim uczestnikiem sześcioosobowej walki eliminacyjnej, o miano pretendenta #1, jest Peter Pannache!

A w taki sposób Peter skomentował swój udział w walce o miano pretendenta:

Po latach przerwy do wrestlingowych zmagań powraca Leśny – pierwszy uczeń Kawalera. Przy ringu pojawia się wprawdzie regularnie już od gali KPW Arena 3, jednak tym razem sam weźmie udział w walce. Jego umiejętności oraz to jak je wykorzysta, są na razie sporą zagadką nie tylko dla fanów, ale również i jego przeciwników w sześcioosobowej walce eliminacyjnej. Współpraca z Kaszubem wydaje się więcej niż prawdopodobna.

Boski Ostrowski przedostatnim uczestnikiem walki eliminacyjnej o miano pretendenta do pasa KPW! A więc mamy tag team, który wydaje się być przeciwwagą dla Kaszuba i Leśnego. Sam Ostrowski pomimo 2 tag teamowych porażek z Kawalerią, w walkach singlowych pozostaje niepokonany od ponad roku.

A w taki sposób Boski wypowiedział się na temat zbliżającej gali:

GREG jest ostatnim uczestnikiem sześcioosobowej, eliminacyjnej walki wieczoru gali KPW Arena 6! Uczeń Kawalera ciągle pnie się w górę i coraz bardziej upodabnia do swojego nauczyciela. Jest pewny zwycięstwa na sobotniej gali.

Drugą walką będzie starcie Kamila Aleksandera z Mateuszem Kowalskim.
Aleksander, od momentu w którym przegrał walkę o pas na Godzinie Zero, ma w głowie tylko 1 cel – doprowadzić do rewanżu i jak przed laty – ponownie stanąć na szczycie. Kowalski, prezentujący bardzo efektowny styl walki, powrócił do ringu po długiej przerwie i z całą pewnością zrobi wszystko, aby budować swoją pozycję w federacji. Jak sam twierdzi – walka o pas jest tylko kwestią czasu. Każdy z nich potrzebuje zwycięstwa, aby przybliżyć się do realizacji postawionych celów. Kto okaże się lepszy?

Zdjęcie użytkownika Kombat Pro Wrestling.

A w taki sposób Kamil Aleksander wypowiedział się na temat swojego przeciwnika Mateusza Kowalskiego:

Kolejnym starciem będzie walka o pas mistrzowski Kombat Pro Wrestling z udziałem obecnego mistrza Pięknego Kawalera oraz Karola Górskiego, który na co dzień pełni rolę sędziego:

Zdjęcie użytkownika Kombat Pro Wrestling.

Przedostatnią walką gali KPW Arena 6: Selekcja, poprzedzającą sześcioosobowy main event, będzie starcie kobiet! Mira, która powróciła po długiej przerwie przegrała na poprzedniej gali z Biancą. Jak będzie tym razem?

Zdjęcie użytkownika Kombat Pro Wrestling.

Ostatnim pojedynkiem na gali będzie starcie z udziałem Sawickiego oraz debiutanta, którego nazwisko nie zostało ujawnione.

Sawicki to jedna z najbardziej zagadkowych osób w federacji. Do tej pory rzadko pojawiał się na galach KPW, jednak każdy jego występ niósł ze sobą ciekawe wydarzenia. Zaskoczył wszystkich kiedy to na gali KPW Arena 2, z pozoru zwykły ochroniarz zaatakował wchodzącego do ringu Davida Oliwę. Na największej gali roku – KPW Godzina Zero, pokonał debiutującego w Polsce zawodnika z Anglii – Elliotta Jordana. Za 3 dni, na KPW Arena 6, również zrobi się ciekawie. W KPW debiutuje kolejny nowy zawodnik, a jego przeciwnikiem będzie nie kto inny, jak właśnie Sawicki. Kim będzie tajemniczy debiutant? I czy uda mu się pokonać Sawickiego? Przekonamy się już w sobotę!

Zdjęcie użytkownika Kombat Pro Wrestling.

Pretendent do pasa Kombat Pro Wrestling, Karol Górski odpowiedział na kilka pytań zadanych przez redaktora strony MyWrestling:

Mateusz: 8 kwietnia w Klubie Atlantic w Gdyni odbędzie się gala Kombat Pro Wrestling Arena 6 podczas, której twoim niespodziewanym przeciwnikiem będzie obecny mistrz federacji Piękny Kawaler. Jak oceniasz swoje szanse w tym starciu? Czego możemy się spodziewać po Twoim występie?

Karol Górski: Piękny Kawaler to rywal z najwyższej półki, jest nieprzewidywalny w ringu, a wielu fanów uważa, że jestem bez szans. Tak jak już powiedział Piękny Kawaler jestem również adeptem szkółki Kombat Pro Wrestling więc nie będzie mu wcale tak łatwo ze mną jak niektórzy uważają. Czego można się po mnie spodziewać? Najlepiej zobaczyć to na żywo, ale na pewno mogę wam obiecać, że dam z siebie wszystko.

Mateusz: Rozumiem, że starcie z mistrzem KPW jest dla Ciebie najważniejszym momentem w karierze. Co teoretyczne zwycięstwo mogłoby zmienić w twoim życiu?

Karol Górski: Zwycięstwo z mistrzem w debiucie to chyba najlepszy początek kariery jaki można sobie wymarzyć. Mogę w końcu udowodnić coś tym, którzy kiedyś we mnie nie wierzyli, jednak nie zastanawiam się co będzie dalej jeśli wygram. To może mnie tylko rozkojarzyć i zgubić podczas walki.

Mateusz: Rozumiem Cię doskonale. To jest wielki krok w przód dla Ciebie. Powiedz mi jak to jest z dnia na dzień z sędziego stać się pretendentem do pasa KPW? Czy jest jakaś różnica? Stresujesz się bardziej?

Karol Górski: To było naprawdę zaskakujące dowiedzieć się, że w mojej pierwszej walce mam możliwość zostania mistrzem KPW. I faktycznie dowiedziałem się o tym niedawno. Wydaję mi się, że największa różnica jest taka, że tym razem uwaga publiczności będzie skupiona również na mnie. Jako sędzia owszem byłem w ringu widziałem wszystko z bliska, ale to zawodnicy są najważniejsi. Teraz będzie inaczej i muszę sobie poradzić z tą pewnego rodzaju presją. Nie powiedziałbym, że się stresuje ale jestem bardzo ciekaw jak publiczność przyjmie mnie w nowej roli. Fani mają jakieś oczekiwania wobec mnie i samej walki o pas, więc muszę im sprostać by zobaczyli świetny pojedynek.

Mateusz: Dokładnie możesz przyglądać się wszystkiemu z bliska, więc powiedz mi w jaki sposób przez fanów są odbierane poszczególne osoby z rosteru KPW? Kto otrzymuje największy pop, a kto heat?

Karol Górski: To dość trudne pytanie ponieważ uważam że nie ma jednego konkretnego ulubieńca publiczności. Świetne reakcje dostaje Robert Star, Boski, Kamil Aleksander, Peter. Z kolei na naszej ostatniej gali, publiczność dosłownie oszalała, kiedy po kilku/kilkunastu minutach obijania Boskiego przez Kawalera i Kaszuba, po wielu nieudanych próbach, w końcu doszło do zmiany i do ringu wszedł Oliwa. Reakcja na samo jego wejście, to było coś czego jeszcze nigdy wcześniej nie widziałem na żadnej gali. Dosłownie szaleństwo. To był moment, który jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że to co jest najważniejsze w wrestlingu, to właśnie emocje. Z kolei jeśli chodzi o zawodników, którzy nie cieszą się sympatią publiczności, to zdecydowanie jest to Kawaleria. Szczególnie Piękny Kawaler i Greg. I trudno się temu dziwić. Ich zagrania często budzą obrzydzenie jak np. podarcie serduszka WOŚPu przez Grega na ostatniej gali w Atlanticu, czy szyderczy wjazd na wózku inwalidzkim w wykonaniu Kawalera. Również wygadany i egoistyczny Gracjan Korpo zawsze spotyka się z niechęcią ze strony widowni.