IMPACT Wrestling Rebellion 2022: Zapowiedź

Rok temu na gali Rebellion, Kenny Omega, pokonując Richa Swanna, został mistrzem IMPACT Wrestling. To były szalone czasy dla federacji zarządzanej przez firmę Anthem. Jeszcze wtedy, bez udziału publiczności. Tym razem, wyprzedane Mid-Hudson Civic Center w Poughkeepsie, w walce wieczoru Rebellion zobaczy broniącego tytułu Moose’a i jego oponenta, Josha Alexandera. Początek gali dziś w nocy o godz. 2:00!

W karcie walk znalazło się 9 starć. Wśród uczestników, oprócz dwóch wymienionych wyżej, takie nazwiska jak Jay White, Tomohiro Ishii, Deonna Purrazzo, Taya Valkyrie, Doc Gallows & Karl Anderson, Matt Taven & Mike Bennett, Rosemary, czy Eddie Edwards.

Przyjrzyjmy się zatem dokładniej, temu, co nas czeka już całkiem niebawem:

Nim rozpocznie się główne show, czeka nas Countdown to Rebellion, które rozpocznie się o 1:30. Podczas programu dostępnego za darmo na YouTube, zobaczymy dwie walki, w tym jedną mistrzowską. Na początek jednak Eddie Edwards vs Chris Bey, czyli lider stajni Honor No More vs przedstawiciel Bullet Club. Pierwotnie, przeciwnikiem Edwardsa miał być mistrz Ring of Honor, Jonathan Gresham. W dniu dzisiejszym federacja poinformowała jednak o zmianie i ostatecznie to właśnie Chris Bey stanie przed szansą pokazania swoich umiejętności szerszej widowni.

Większe szanse na zwycięstwo: Eddie Edwards

W drugiej walce podczas Countdown to Rebellion zobaczymy starcie o pasy Knockouts World Tag Team Championship. A w nich dwie feudujące ze sobą od dłuższego czasu, drużyny. Broniące tytułów The Influence w składzie Madison Rayne & Tenille Dashwood vs byłe mistrzynie, The IInspiration znane z WWE jako The IIconics. Z powodu zamieszania z kwarantannami, ciężko było rozwijać ten feud. W ostatnim czasie, na szczęście, wszystko wróciło do normy i cała czwórka pań jest gotowa pokazać, to co w nich najlepsze. Czas ostatecznie rozwiązać to, kto jest najlepszym tag teamem w dywizji Knockouts!

Większe szanse na zwycięstwo: The IInspiration

Walka, która początkowo miała odbyć się w Countdown to Rebellion, ostatecznie (za sprawą nieobecności Jonathana Greshama) trafiła do głównej części show. I bardzo dobrze, bo jest to potencjalny show-stealer. W ringu zobaczymy trójkę wspaniałych wrestlerów, idealnie wpisujących się w ramy X-Division. Były mistrz, który ciągle szuka swojej szansy Ace Austin, obecny champion Trey Miguel oraz jeden z najnowszych nabytków IMPACT Wrestling Mike Bailey. Cała trójka pokazywała już w przeszłości na co ich stać i chyba wszyscy doskonale wiemy, czego można się spodziewać na Rebellion. Fajerwerki z całą pewnością zostaną odpalone!

Największe szanse na zwycięstwo: Trey Miguel

Tutaj to dopiero będzie się działo. Przed Violent By Design nie lada wyzwanie. Muszą stawić czoła aż siedmiu drużynom, a tylko jedna z nich opuści galę jako mistrzowie Tag Team. Wśród zapowiedzianych uczestników są oczywiście obecni mistrzowie Violent By Design, Willie Mack & Rich Swann, The Good Brothers, Heath & Rhino oraz reprezentujący Honor No More, Matt Taven & Mike Bennett. Zostały trzy nieodsłonięte karty. Wśród spekulowanych nazw drużyn wymienia się m.in. The Briscoes, którzy zostali zapowiedzeni na tapingi dzień po Rebellion oraz Major Players. Cóż, emocji tutaj na pewno nie zabraknie.

Największe szanse na zwycięstwo: dotychczas niezapowiedziana drużyna

Rosemary wywalczyła sobie miano pretendentki do tytułu Knockouts wygrywając Battle Royal na jednym z ostatnich odcinków IMPACT. Czy była mistrzyni ma szansę wrócić na szczyt? Na pewno nie będzie to łatwe, gdyż Tasha Steelz jest na fali wznoszącej. Zwycięstwo z Mickie James tylko ją nakręciło i nie jest to już ta sama zawodniczka co chociażby rok temu. Dziś, Tasha Steelz to jedna z najbarwniejszych gwiazd kobiecego wrestlingu i z pewnością będzie chciała udowodnić swoją wyższość podczas dzisiejszej gali.

Większe szanse na zwycięstwo: Tasha Steelz

Top Dog vs Stone Pitbull. Gwiazda IMPACT Wrestling vs Gwiazda NJPW. Wrestler, który dopiero rozpoczyna swoją wspinaczkę na szczyt vs Weteran ringów. Tak właśnie wygląda te starcie na papierze. Na gali Multiverse of Matches, Ishii pokonał Eddiego Edwardsa po bardzo zaciętej walce. JONAH to jednak troszkę inna bajka, a przede wszystkim inne gabaryty. Zawodnik z Australii wygrał niedawno feud z PCO, a wcześniej w dominujący sposób rozprawiał się ze swoimi rywalami. Nic nie wskazuje na to, aby ktokolwiek miał go zatrzymać. Czy uda się to legendzie NJPW? Niewykluczone, aczkolwiek to jednak JONAH wydaje się tutaj faworytem.

Większe szanse na zwycięstwo: JONAH

Na Multiverse of Matches, Jay White odniósł zaskakującą porażkę z Chrisem Sabinem. To właśnie wtedy, zaraz po gongu, pojawił się Steve Maclin, który już wcześniej zapowiedział, że będzie atakował tych, których uznaje za zdrajców w rosterze IMPACT. Na cel obrał sobie legendę federacji, Chrisa Sabina. Wydawać by się mogło, że Jay White przyłączy się do ataku, jednak on postanowił zaatakować Maclina. Teraz cała trójka spotka się raz jeszcze w ringu, tym razem na normalnych zasadach. Niezależnie od tego, kogo ręka zostanie uniesiona w górę, szykuje nam się wspaniałe widowisko.

Największe szanse na zwycięstwo: Jay White

Ponownie musimy zahaczyć o Multiverse of Matches. To właśnie podczas tej gali doszło do powrotu byłej mistrzyni Knockouts, Tayi Valkyrie. Zawodniczka pojawiła się zaraz po tym, jak Deonna Purrazzo udanie obroniła swój pas AAA Reina de Reinas w starciu z Faby Apache. Momentalnie rzuciła wyzwanie Purrazzo, a zarząd federacji nie czekał zbyt długo na oficjalne ogłoszenie. Choć panie nie miały czasu rozgrzać konfliktu na dobre, tak na Rebellion możemy spodziewać się całkiem zacnego pojedynku. Należy pamiętać, że obecnie Deonna Purrazzo jest mistrzynią dwóch federacji – Ring of Honor oraz AAA. Dzisiejszej nocy, w stawkę wchodzi jedynie mistrzostwo AAA Reina de Reinas.

Większe szanse na zwycięstwo: Taya Valkyrie

Na zeszłorocznej gali Bound for Glory, Josh Alexander pokonał Christiana Cage’a i został nowym mistrzem świata IMPACT. Jego radość nie trwała jednak zbyt długo. Gdy, Alexander świętował na ringu swoje zwycięstwo z rodziną, pojawił się Moose, który nieco wcześniej wygrał Call Your Shot Gauntlet Match. Oznaczało to, że mógł wybrać sobie dogodny czas i dogodne miejsce chcąc walki o główny tytuł federacji. Swój cel zrealizował. Wykonał na Alexanderze spear z zaskoczenia, przypiął i został nowym mistrzem. Po całym zajściu, Josh Alexander był wściekły i szukał sposobu na rewanż. Po drodze pojawiali się jednak zupełnie nowi przeciwnicy, z którymi musiał się zmierzyć. Rzucane mu były kłody pod nogi. Ostatecznie jednak, Alexander rozprawił się z wszystkimi, podpisał nowy, wieloletni kontrakt z federacją, powrócił na Sacrifice i ostatecznie skupił się na mistrzu. Ich feud stał się zresztą bardzo osobisty, gdyż doszło nawet do tego, że Moose pojawił się w domu Josha, gdzie spotkał jego żonę i syna. Co więcej, na jednej z gal sceny niezależnej, Moose wykonał na żonie Josha spear. Podczas ostatniego odcinka IMPACT przed Rebellion, górą był z kolei „The Walking Weapon”, który posłał Moose’a prosto na stół. Cała podbudowa do ich walki została przeprowadzona naprawdę świetnie i pozostaje czekać, kto opuści galę jako mistrz świata IMPACT Wrestling. Choć, delikatnym faworytem jest Josh Alexander, nie powiedziane jest, że Moose musi to przegrać. Wręcz przeciwnie, może dalej pchnąć się na wyżyny i zjawić się na Slammiversary jako dominujący champion.

Większe szanse na zwycięstwo: Josh Alexander

Galę legalnie można obejrzeć za pośrednictwem FITE TV. O 1:30 rozpoczyna się natomiast półgodzinny pre-show dostępny za darmo na YouTube.