Zapowiedź IMPACT Wrestling Bound For Glory 2021: Christian Cage vs Josh Alexander, Debiut The IInspiration, Czy Rhino ponownie stanie po stronie Heatha?, Bullet Club przed szansą zdobycia tytułów Tag Team

Przed nami kolejne PPV od IMPACT Wrestling, lecz tym razem, ze względu na sobotnie AEW Dynamite, przesunięte na godzinę 4:00 czasu polskiego.

Legalna transmisja na żywo tradycyjnie odbędzie się na platformie Fite TV w cenie 19,99$. Zmieni się natomiast miejsce akcji – ze studia w Nashville przenosimy się do Sam’s Town Las Vegas. I choć również nie jest to żadna wielka arena, pomieści nieco więcej fanów, a co warto zaznaczyć, bilety na Bound For Glory zostały wyprzedane.

W okolicach Las Vegas, federacja IMPACT Wrestling zostanie na dłużej, gdyż już dzień po gali PPV, zaplanowano tapingi tygodniówki. Jeśli ktoś przebywa aktualnie w Stanach Zjednoczonych śmiało może zakupić bilet – tutaj bowiem sold outu jeszcze nie ma 😉

Przechodząc do rzeczy. Na Bound For Glory, IMPACT przyszykował 8 walk z czego jedna odbędzie się w Pre-Show nazwanym Countdown to Glory. Transmisja na żywo z tego półgodzinnego wydarzenia zostanie przeprowadzona na YouTube. Podczas niej dojść ma także do oficjalnego wprowadzenia Awesome Kong do IMPACT Wrestling Hall of Fame.

Gwiazdami zbliżającego się PPV będą m.in. IMPACT World Champion Christian Cage, IMPACT Knockout’s Champion Deonna Purrazzo, The IInspiration, El Phantasmo, The Good Brothers, Moose, Chris Sabin, Mickie James oraz Josh Alexander.

Ponadto, bardzo prawdopodobny jest występ Adama Scherra znanego większości jako Braun Strowman. Według niektórych źródeł, podpisał on kontrakt z IMPACT Wrestling i przebywa aktualnie w Las Vegas.


Pełna karta walk na Bound For Glory reklamowane jako największe PPV w roku w IMPACT Wrestling wygląda następująco:

Digital Media Championship to nowy tytuł o który mogą rywalizować zarówno panie jak i mężczyźni. Pierwszego championa wyłoni Six-Way Match, w skład którego wejdą John Skyler, Crazzy Steve, Fallah Bahh, Jordynne Grace, Chelsea Green oraz w zastępstwie za Tenille Dashwood, Madison Rayne.

Zwycięzca otrzyma trofeum oraz szansę zdobycia wybranego przez siebie tytułu mistrzowskiego w dowolnym momencie. Z numerem pierwszym do ringu wejdzie Chris Sabin, natomiast z numerem dwudziestym – ostatnim, W. Morrissey. Oprócz tej dwójki, potwierdzonymi zawodnikami w walce są Rich Swann, Brian Myers oraz Moose.

2 vs 2. Powracający do akcji Heath zaprosił do tej walki Rhino, który niedawno odwrócił się od VBD. Czy jego były tag team partner przyjmie zaproszenie?

Na wyłonienie właściwych pretendentów do tytułów IMPACT Tag Team musieliśmy czekać praktycznie do ostatniej chwili. Teraz jest już wszystko wiadome. Good Brothers, a więc Karl Anderson i Doc Gallows będą musieli zmagać się aż z dwoma drużynami – FinJuice oraz Bullet Club, który reprezentują Chris Bey i Hikuleo.

Po tym jak Josh Alexander wybrał opcję C, pas X-Division pozostał bez właściciela. Po serii walk kwalifikacyjnych, czas poznać nowego mistrza. Do ringu wejdą niebezpieczny Steve Maclin, członek Bullet Club i gwiazda NJPW El Phantasmo oraz człowiek ze świetlaną przyszłością Trey Miguel.

Cassie Lee i Jessie McKay podpisały kontrakt z IMPACT Wrestling! Byłe gwiazdy WWE znane jako The IIconics staną przed szansą zdobycia tytułów Knockout’s Tag Team. Czy osiągną tak duży sukces w swojej pierwszej walce dla nowej federacji?

Su Yung, Rosemary, Taya Valkyrie, ODB, Jazz, Tenille Dashwood, Havok, Kimber Lee, Lady Frost, Thunder Rosa, Masha Slamovich. Wszystkie te zawodniczki musiały uznać wyższość panującej mistrzyni Knockout’s Deonnie Purrazzo. Przed nią kolejne wyzwanie, tym razem w postaci legendy kobiecej dywizji Mickie James.

Christian Cage odebrał tytuł IMPACT World Championship z rąk Kenny’ego Omegi podczas premierowego odcinka AEW Rampage. Po tym jak udanie bronił swojego mistrzostwa w walkach z Brianem Myersem i Acem Austinem, teraz przyszedł czas na nowego oponenta w postaci Josha Alexandra. Ten wydaje się zmotywowany jak nikt dotąd. Czy gala Bound For Glory zakończy się widokiem nowego mistrza świata federacji IMPACT Wrestling?