IMPACT Wrestling Turning Point 2021: Zapowiedź

Niecały miesiąc po Bound For Glory, federacja IMPACT Wrestling powraca z galą na żywo! Będzie to wydarzenie nieco mniejsze niż standardowe PPV, ale za to z bogatą kartą walk. Na szale trafią wszystkie tytuły mistrzowskie, a w ringu zobaczymy m.in. takich zawodników jak IMPACT World Champion Moose, Eddie Edwards, Mickie James, Mercedes Martinez, The IInspiration, Laredo Kid, FinJuice, Matt Cardona, Chris Sabin, Eric Young, Heath & Rhino, czy The Good Brothers.

Miejscem akcji będzie Sam’s Town w Las Vegas. Bilety wciąż są dostępne w sprzedaży, podobnie jak na tapingi, które zaplanowano na niedzielę i poniedziałek. Turning Point startuje już tej nocy o godz. 4:00. Transmisja na żywo odbędzie się na platformach IMPACT Plus, Fite TV oraz YouTube. Szczególnie polecamy tę ostatnią opcję, gdyż w cenie 14,99 zł miesięcznie otrzymacie dostęp do Turning Point na żywo, tygodniówek IMPACT! oraz archiwalnych gal PPV. Szczegóły pod TYM LINKIEM.

Tymczasem przyjrzyjmy się dokładnie karcie walk dzisiejszego show:

Nim akcja rozpocznie się na dobre, czeka nas mała rozgrzewka w postaci dwóch walk w ramach Countdown to Turning Point. W jednej z nich zobaczymy dwa tag teamy chcące pchnąć się w górę w swojej dywizji – FinJuice i Decay. Szczególnie Ci pierwsi są rozczarowani swoimi ostatnimi wynikami i bardzo chcieliby wrócić na zwycięską ścieżkę w IMPACT Wrestling. W drugim pojedynku zobaczymy starcie o Digital Media Championship. Tytuł ten został wprowadzony niecały miesiąc temu, a w jego posiadanie jako pierwsza weszła Jordynne Grace. Teraz przyjdzie jej się zmierzyć z pretendentką Chelsea Green.

Brian Myers nie miał litości dla swojego dawnego adepta Sama Beale. Dawnego, ponieważ po tym jak Beale wyrzucił Myersa z Call Your Shot Gauntlet Matchu na Bound For Glory, ten mu już nie przebaczył. Po stronie zaatakowanego brutalnie w ostatnim odcinku IMPACT! Sama stanęli Rich Swann i Willie Mack. To jednak ten pierwszy wyzwał Myersa do walki na Turning Point. Niestety, w dniu wczorajszym, federacja poinformowała, że Brian z powodu kontuzji wypada z karty. Mimo wszystko, pozostaje na niej Rich Swann. Jego nowy przeciwnik jest jeszcze nieznany, aczkolwiek spekuluje się, że może być to VSK, a więc nowy adept Briana Myersa. Czy tak faktycznie będzie? A może IMPACT Wrestling szykuje dla nas jakąś większą niespodziankę? O tym  przekonamy się już dzisiejszej nocy.

Na Bound For Glory, Rhino znów stanął po stronie swojego przyjaciela Heatha. Obecnie toczy się ich zacięta rywalizacja z grupą Violent By Design, którą reprezentują Eric Young, Deaner i Joe Doering. To właśnie do tej stajni w przeszłości należał Rhino. Wydaje się, że zarówno jedna, jak i druga drużyna jest mocno zdeterminowana, by pokazać się z najlepszej strony. Heath & Rhino znów chcą stanowić silny tag team, z kolei Eric Young wracający po długiej przerwie, również ma coś do udowodnienia.

W jednym z ostatnich odcinków IMPACT!, Ace Austin pokonał byłego mistrza świata Chrisa Sabina. Te zwycięstwo bardzo mocno go podbudowało, jednak Sabin nie powiedział ostatniego słowa. Już w kolejnym odcinku wygrał z Madmanem Fultonem, który nie odpuszcza Austina na krok i wyzwał 24-latka na rewanż. Czy będzie to rewanż udany? A może Ace Austin pokaże światu, że nastał czas na przyszłość i ponownie pokona weterana IMPACT?

Choć oficjalnie nie jest to starcie o miano pretendenta do tytułu IMPACT World Championship, można śmiało powiedzieć, że nic nie wskazuje na to, aby było inaczej. Dwa tygodnie temu Matt Cardona i W. Morrissey rywalizowali w Three Way Matchu, w którym uczestniczył także Eddie Edwards. To właśnie ten ostatni okazał się zwycięzcą, jednak zarówno Cardona jak i Morrissey tak łatwo sprawy nie odpuszczają. I obaj mają ku temu powody. Po pierwsze, cofając się do Call Your Shot Gauntlet Matchu na Bound For Glory, Matt Cardona był o krok od wyeliminowania Moose’a, czyli obecnego mistrza. Po drugie, Moose dobierając partnerów do walki Six Man Tag Team Match z Joshem Alexandrem, Eddiem Edwardsem i Mattem Cardoną, wybrał W. Morrissey’a, jednocześnie obiecując mu title shota. Umowy do tej pory nie dotrzymał, więc Morrissey musi wziąć sprawy w swoje ręce. Wygrana z Cardoną na Turning Point sprawi, że Moose nie będzie miał wyjścia.

Jeszcze kilka dni temu, Trey Miguel miał tylko jednego przeciwnika na Turning Point. Obecnie ma już dwóch, a stało się to po tym jak w ostatnim odcinku IMPACT!, Steve Maclin pokonał Laredo Kida. Obecny mistrz w swojej pierwszej obronie tytułu X-Division pokonał gwiazdę NJPW Rocky’ego Romero. Dzisiejszej nocy ma szansę utrzymać dobrą passę, choć zadanie będzie już o wiele trudniejsze. Czego możemy być pewni? Szybkiej, dynamicznej i efektownej akcji!

Jeśli wymawiamy nazwiska Karl Anderson, Doc Gallows, Chris Bey i Hikuleo, a obok wstawiamy nazwę Bullet Club i naszym zadaniem jest odpowiednio dorysować strzałki, to teoretycznie osoby bliżej niezaznajomione z tematem bez wątpliwości wskazaliby Andersona i Gallowsa jako członków Bullet Club. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Fakt faktem, The Good Brothers są bardziej znani jako członkowie Bullet Club, jednak już od dłuższego czasu działają pod własną marką. A Bullet Club? Ma swoich przedstawicieli zarówno w Japonii jak i w USA. To samo tyczy się federacji. W przypadku IMPACT Wrestling, przedstawicielami Bullet Club są Chris Bey, Hikuleo i El Phantasmo (epizodycznie w tym roku także sam Jay White). Jak widać dużo się pozmieniało, jednak nie zmienia się to, że Bullet Club chce rządzić nie tylko w swoim domu, ale także na całym globie. A Karl Anderson i Doc Gallows? Od kilku lat robią swoje. Obecnie są mistrzami IMPACT World Tag Team i to właśnie tych pasów będą bronić w starciu z Bullet Club na Turning Point.

The IInspiration przywitało się z IMPACT Wrestling w najlepszym wydaniu. Na gali Bound For Glory Cassie Lee i Jessie McKay zgarnęły tytuły IMPACT Knockouts Tag Team i głośno dały o sobie znać całej dywizji. Nim jednak przyjdzie czas na nowe, poważne rywalizacje, czeka je rewanż z Decay. W ostatnich tygodniach Rosemary i Havok udanie grały w gierki psychologiczne. Czy to zaważy na ich zwycięstwie? Na pewno w jakimś stopniu pomoże, aczkolwiek w dalszym ciągu faworytkami wydają się być The IInspiration.

Podczas ostatniego PPV, Mickie James zrobiła to, co wielu uważało za niemożliwe – zdetronizowała Deonnę Purrazzo i została nową mistrzynią Knockouts. Jako filar dywizji, Mickie James postanowiła bronić swojego tytułu regularnie i ze wszystkimi. Jako pierwsza na jej drodze stanęła inna weteranka ringu, Madison Rayne. Mistrzyni poradziła sobie z tym wyzwaniem, ale tuż po walce przyszło jej się skonfrontować ze zwyciężczynią turnieju Knockouts Knockdown, niebezpieczną Mercedes Martinez.

James vs Martinez na Turning Point. Przygotujcie się na klasyczną bitwę Knockouts!

I wreszcie – walka wieczoru. Jedna z najbardziej zaciekłych rywalizacji w historii współczesnego IMPACT Wrestling została odnowiona! A wszystko za sprawą dwóch rzeczy. Przede wszystkim, na Bound For Glory, Moose wykorzystał swoje zwycięstwo z Gauntlet Matchu i pokonał Josha Alexandra odbierając mu tytuł IMPACT. Gdy na tygodniówce, Alexander musiał skupić pełnię uwagi na Minoru Suzuki, Scott D’Amore zarządził walkę o nowego pretendenta. Wygrał ją Eddie Edwards, który jest uznawany za serce i duszę IMPACT Wrestling. Moose z kolei uznaje się za najwspanialszego mistrza w całym wrestlingu. Pozostaje pytanie, czy po Turning Point wciąż będzie mógł tak na siebie mówić? Smaczku dodaje stypulacja Full Metal Mayhem sprawiająca, że w ruch pójdą stoły, drabiny i krzesła… a kto wie, może i jeszcze coś się znajdzie pod ringiem 😉

Moose vs Edwards. Szykuje się istne szaleństwo!