Impact Wrestling Homecoming – Zapowiedź

Dzisiejszej nocy czeka nas pierwsze Pay Per View dla federacji Impact Wrestling w roku 2019. Nazwa gali „Homecoming” została wybrana ze względu na jej lokację, ponieważ będzie to popularne jeszcze dla ówczesnego TNA – „The Asylum” w Nashville. Dokładnie w tym miejscu wszystko się zaczęło i dziś Impact Wrestling powraca tam z wielkim wydarzeniem. Przyjrzyjmy się jak wygląda karta walk!

Sami Callihan jest człowiekiem, który przyczynił się do tego, że Willie Mack nie zawalczy w Ultimate X Matchu. Mimo tego, że panowie nie mieli ze sobą dłuższego konfliktu, Impact Wrestling postanowiło dodać tę walkę do karty PPV i trzeba przyznać, że jest to całkiem słuszna decyzja.

Postać Allie w ostatnim czasie znacznie ewoluowała. Na gali Bound For Glory i późniejszych tygodniówkach mieliśmy do czynienia z małym science fiction, co jednym fanom się podobało, drugim mniej. Ostatecznie Allie przeszła na złą stronę mocy i na gali Homecoming zawalczy u boku Su Yung. Jej oponentkami będą Kiera Hogan oraz Jordynne Grace, która w Impact Wrestling zadebiutowała stosunkowo niedawno. Niewykluczone, że w walkę wmiesza się powracająca Rosemary.

W trakcie podbudowy tego starcia mieliśmy okazję zobaczyć takie legendy hardcoru jak Tommy Dreamer i Raven. Niemal na pewno zobaczymy ich podczas Homecoming i jak wiemy już, obaj nie stoją po stronie Drake’a. Czy podczas niedzielnego PPV coś się zmieni? A, może pojawi się ktoś jeszcze, by stworzyć równowagę? To okaże się już wkrótce, natomiast stypulacja tego starcia gwarantuje nam niesamowity hardcore i na pewno będzie to jeden z mocniejszych punktów gali.

Skoro mowa o hardcorze, nie można zapomnieć również o starciu Falls Count Anywhere w którym w ringu spotkają się Eddie Edwards i Moose. Ich pojedynek był już zaplanowany na Bound For Glory, jednakże ostatecznie podczas październikowego PPV zobaczyliśmy Tag Team Match. Teraz obaj panowie skazani są tylko i wyłącznie na siebie. Jak wiemy, Edwards miał pobyt w szpitalu psychiatrycznym, jednak pytaniem jest czy to mu pomogło, czy może jeszcze bardziej zaszkodziło? 😉

Rok 2018 w pełni należał do Tessy Blanchard. Zadebiutowała ona w Impact Wrestling, zdobyła tytuł Knockout’s a także występowała na wielu innych ringach, w tym także na słynnej gali All In. Na październikowym Bound for Glory zmierzyła się z Tayą Valkyrie. Pojedynek był wyrównany i stał na wysokim poziomie. Tessa obroniła swój tytuł, chociaż konflikt cały czas narastał. Kulminacją będzie spotkanie tych dwóch zawodniczek na Homecoming. Sędzia specjalny? Gail Kim!

Bardzo dobre zestawienie, które może okazać się jedną z lepszych walk 2019, a mamy dopiero styczeń! Mistrzowie – Ortiz i Santana trzymają swoje tytuły już długi okres czasu. Czy to właśnie Pentagon Jr. oraz jego brat Fenix będą tymi, którzy im je odbiorą? Jest to całkiem prawdopodobne. Pentagon w Impact był już głównym mistrzem, a razem z Fenixem regularnie występują na tygodniówkach. Nagroda w postaci pasów mistrzowskich Tag Team byłaby dla nich na pewno satysfakcjonująca.

Jeśli mowa o X-Division to na myśl nasuwa się Ultimate X. Ta oryginalna stypulacja zapewnia obfitującą w wiele efektownych akcji walkę. Tym bardziej jeśli w ringu są tacy zawodnicy jak Rich Swan, Ethan Page, Trey Miguel oraz Jake Crist. Przypomnijmy, że pas dywizji X jest obecnie bez posiadacza, bowiem Brian Cage zwakował tytuł by zmierzyć się z Johnnym Impactem o mistrzostwo świata, a więc wykorzystał tzw. opcję C. Kto zatem zgarnie pas na Homecoming? Mocnym faworytem wydaje się być Rich Swann, ale jak to mówią… poczekamy, zobaczymy 🙂

Main event w postaci walki o World Heavyweight Championship – najważniejsze mistrzostwo w federacji Impact Wrestling. Po jednej stronie Johnny Impact, który aby zdobyć tytuł pokonał na Bound For Glory Austina Ariesa. Po drugiej stronie Brian Cage, były mistrz X-Division. Dodać do tego należy fakt, że jedyną osobą, która przypięła w Impact Wrestling Briana Cage’a jest Sami Callihan. Była to wówczas walka wieloosobowa, zatem w rywalizacji 1 vs 1, Cage jest niepokonany. Można by nawet rzecz, że jest to dla Johnny’ego rywal mocniejszy niż Austin Aries. Nie wydaje się chyba jednak, aby Impact tak szybko rezygnował ze swojego mistrzostwa, tym bardziej, że ma wobec niego duże plany. Kto opuści Homecoming z uśmiechem na twarzy? Przekonamy się o tym za kilka godzin!

Gala startuje o godz. 2:00. Wyniki znajdziecie oczywiście na naszym portalu.