Była gwiazda WWE ujawnia oryginalne plany Undertakera dotyczące WrestleManii 23, Jim Ross mówi o reakcji Vince’a McMahona na odejście Jeffa Hardy’ego z WWE i sterydach w pro-wrestlingu

» Według Elijaha Burke [aka Da Pope], The Undertaker pierwotnie miał zmierzyć się z byłym zawodnikiem MMA Sylvestrem Terkayem na WrestleManii 23.  Burke złożył takie oświadczenie podczas występu w podcaście Lucha Libre Online’s Behind the Curtain.

To szalone, ponieważ [na] tej WrestleManii [23], cały plan był dla Sylvestra Terkaya i The Undertakera…a Da Pope miał jechać za ogonami Sylvestra Terkaya. Oczywiście nie miałem z tym problemu [śmiech].
Sprowadzili Terkaya [z OVW do WWE] specjalnie dlatego, że Undertaker był, i nadal jest, wielkim gościem MMA. Undertaker uwielbiał fizyczność i legitność [sic] MMA. Chciał stworzyć ten rodzaj magii na ringu wrestlingowym.

Kiedy Burke został powołany z OVW na SmackDown w lipcu 2006, pracował w gimmicku Cornerman MMA z również debiutującym Terkayem. Patrząc wstecz na Manię w 2007 roku, Burke przyznał, że z chęcią przyjąłby chokeslam od Takera.

Gdyby to był Terkay vs. Undertaker, nie miałbym nic przeciwko przyjęciu big boot’a z apronu lub chokeslamu. To co najbardziej zapamiętałem z tego wydarzenia to 80 000 kibiców. Legit. Miałem przywilej, w ciągu dwóch lat pracy w zespole, stanąć przed morzem ludzkich istnień. Patrząc wstecz, po prostu wziąłem to wszystko do siebie i cieszyłem się. Ludzie, którzy pracują w branży od 20 lat, nigdy tego nie doświadczyli.

Gdy plany się zmieniły, Undertaker zawalczył z Batistą o World Heavyweight Championship i stajnia Burke’a, The New Breed, zmierzyła się z The ECW Originals w ośmioosobowym tag team matchu. Burke został również poproszony o potwierdzenie doniesień, że pierwotnie zaproponowano mu miejsce w The Spirit Squad.

Prawidłowo. Okazję do tego dał sam Vince McMahon. I wtedy powiedział mi, wraz z innymi oryginalnymi członkami Spirit Squad, że zarobimy dużo pieniędzy, ponieważ to był jego pomysł, a on zamierzał go forsować, ponieważ to było jego własne dzieło. Grzecznie odmówiłem.
Właściwie, Pan McMahon docenił fakt, że byłem otwarty, szczery i byłem na tyle męski, by powiedzieć, że ten [gimmick] nie jest dla mnie.

Burke mówił także o swoim oryginalnym main rosterowym zestawieniu z Terkayem, oraz o tym, dlaczego zostali rozdzieleni, a on sam został wysłany ze SmackDown do ECW.

Osobami, które powiadomiły mnie o sparowaniu z Sylvestrem Terkayem byli Court Bauer i Dusty Rhodes. Byli oni integralną częścią tego kręgu pracy ze mną i cotygodniowego przyprowadzania mnie do Terkay. Dusty był bardzo ważną częścią całego równania ECW i tego, że stałem się liderem The New Breed [stajni, w skład której wchodzili także Kevin Thorn, Marcus Cor Von i Matt Striker]. Miałem po prostu szczęście, że zostałem wybrany, a ponieważ zawsze byłem świetnym mówcą, dobrze czułem się w tej roli, prowadząc tę grupę.

Burke dodał, że “American Dream” był powodem, dla którego rozpoczął działalność w tym biznesie.

Jako gwiazda NWA w tej chwili, jestem naprawdę dumny. Ponieważ w tamtych czasach, mój tata i ja byliśmy wielkimi fanami NWA. Dusty Rhodes miał największy wpływ na Elijah Burke’a, oraz Da Pope’a, był postacią, która wciągnęła mnie w świat pro wrestlingu.

» W najnowszym odcinku Grilling JR, Jim Ross zajął się WrestleManią XX, na której Chris Benoit i Eddie Guerrero opuścili imprezę z dwoma najwyższymi tytułami. Godnym uwagi nazwiskiem, które zostało pominięte w tej karcie był Jeff Hardy, który zadebiutował w TNA w tym samym czasie. Hardy odszedł z firmy z powodu problemów z narkotykami w 2003 roku. JR stwierdził, że Hardy odmówił pójścia na odwyk i wolał odejść z federacji. Ross powiedział, że puszczenie Hardy’ego było jedynym rozwiązaniem dla WWE.

Jeff był w całkowitym zaprzeczeniu. Jak wiele osób nadużywających substancji, on po prostu nie dostrzegał, że ma duży problem. Pamiętam, jak po testach narkotykowych usiadłem i rozmawiałem z nim, a on wydawał się być pod wpływem tych tabletek, które brał, i powiedziałem: ‘Mamy taką teorię, Jeff, że albo rozwiązujemy problemy, albo je eliminujemy. Jeśli się zgodzisz, rozwiążemy twój problem w ten sposób, że wyślemy cię na odwyk i pomożemy ci. Dlaczego to robisz? Dlaczego celowo przedkładasz zdobywanie hajsu nad swoją karierę? Nie możesz zarobić pieniędzy na haju, ale możesz zarobić dużo pieniędzy jako supergwiazda Jeff Hardy.’
Ale on powiedział, że nie pójdzie na odwyk. Zapytałem: “Czy to jest twoja ostateczna odpowiedź, czy chcesz to przemyśleć i wrócić do mnie dzisiaj?” [ Jeff odpowiedział:] “Nie, nie idę”. W porządku, więc w zasadzie mówisz mi, że skończyłeś, bo nie możemy kontynuować w ten sposób, to nie jest opcja. Rozbijał korwety i wielokrotnie mijał się ze śmiercią. Był tam bardzo lubiany, Jeff to taki kochany facet i cieszę się, że ma to wszystko pod kontrolą. To błogosławieństwo dla niego i jego rodziny, ale on nie wierzył, że ma problem.

Hardy powrócił do federacji w 2006 roku i zdobył tytuł Intercontinental dwa miesiące później. Hardy miał zdobyć swoje pierwsze WWE Championship, ale Ross stwierdził, że Hardy był ustawiony, aby to zrobić w 2003 roku. Powiedział, że firma miała wielkie plany wobec Hardy’ego na początku lat 2000, ale niestety nie mogła go wykorzystać ze względu na jego problemy z nadużywaniem substancji.

Kiedy powiedziałem o tym Vince’owi [McMahonowi], Vince również nie dowierzał. [Powiedział] “To znaczy, że on odejdzie? Wiedział, że będziemy go naciskać? Wiesz, że on ma wielką szansę? Widocznie wolałby się naćpać niż przyjść do pracy. Na szczęście dla wszystkich zainteresowanych wspiął się na tę górę, ale był przygotowany. Nie ma żadnego powodu, dla którego Jeff Hardy nie mógłby być świetnym WWE Championem. Po prostu nie był niezawodny, a jak można stawiać na mistrzostwo kogoś, co do kogo nie ma się pełnego przekonania, że sobie poradzi.

Ross powiedział, że firma musiała zwolnić Hardy’ego z powodu problemów z niezawodnością. Dodał, że WWE miało problem z zaufaniem Hardy’emu z najwyższym tytułem na początku lat 2000 i zauważył, że ciężko jest spojrzeć wstecz na zmarnowaną szansę, ponieważ Hardy odmówił odwyku.

Czy wytrzymają presję związaną z byciem mistrzem? Czy są w stanie wytrzymać presję związaną z tym, że trwają noc w noc? Czy są w stanie udźwignąć presję, jaką jest położenie firmy na swoich barkach i marsz do przodu? W tamtym czasie nie wszyscy tak myśleli. Po prostu nie sądzili, że Jeff wytrzyma w takim scenariuszu. Gdyby podniósł rękę i powiedział, że idzie po pomoc, od razu byśmy go przywieźli z powrotem. To był trudny okres, czułem się z tym źle, ponieważ teraz patrzysz wstecz i mówisz, że zmarnował tam czas, którego nie może odzyskać. Miał twardą głowę jak cholera.

Ross poruszył również temat sterydów w biznesie. Ross zauważył, że gdy są one stosowane pod nadzorem lekarza, mogą być niezwykle korzystne.

Myślę, że sprawa sterydów jest źle opakowana. To nie jest narkotyk śmierci, to nie jest tak jak każdy inny lek, który jest spożywany bez opieki i nadzoru lekarza. Rzeczą, o której zawsze rozmawiałem z facetami o sterydach jest to, że bierzemy za pewnik harmonogram, który oni mieli i fakt, że robią swoje własne akrobacje, przyjmują różne akcje setki razy w roku, na które twoje ciało nie jest zbudowane i jest to również narkotyk regeneracyjny. Nikt nie chce mówić o tym aspekcie. Jestem nieco bardziej życzliwy wobec kwestii sterydów w ogóle, ale nie jestem za tym, żeby to zrobić bez talentu będącego pod opieką lekarzy. Wielu facetów nie chciało iść do lekarza, niektórzy lekarze mieli otwarty umysł. Nie namawiam nikogo do tego, ale jeśli masz zamiar to zrobić, zrób to pod opieką swojego lekarza.