WWE SmackDown 8 stycznia 2021: Raport

Drugi epizod niebieskiej gali od WWE był przepełniony licznymi zaskakującymi momentami.

Show rozpoczęło się od wejścia Romana Reignsa wraz z Jey Uso oraz Paula Heymana. Mistrz WWE powiedział, że lubi i szanuje Kevina Owensa, ale postawił go przed ciężką próbą i musiał zrobić to co do niego należało. Nagle do ringu zaczął zmierzać Adam Pearce. Następnie udowodnił, iż to Adam Pearce dopuścił do uszczerbku na zdrowiu Kevina poprzez booking starcia Uso vs Owens. Reigns podpowiedział, że Pearce musi wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje. Adam zaczął opowiadać o szacunku oraz o rodzinie. Mistrz WWE się zagotował i gdyby Paul Heyman go nie powstrzymał to doszłoby do rękoczynów.

Pora na pierwszą walkę dzisiejszego wieczoru.

Match #1  Big E (c) vs Apollo Crews Intercontinental Championship

Zwycięzca: Big E

Na zapleczu Adam Pearce spotkał się z Sonya Deville, która powróciła tydzień temu. Podziękowała GM, że dał jej szansę na współpracę oraz będzie jego wspierała. Następnie Pearce powiedział, że nie umieści siebie w gauntlet matchu, gdyż nie walczył już od sześciu lat. Pojawił się Paul Heyman. Powiedział Adamowi, gdyż on umieszcza go w gauntlet matchu i dziś zmierzy się w walce o miano pretendenta.

W swoim pomieszczeniu widzimy Carmelle. Nie rozumie, dlaczego Sacha Banks wygrała nagrodę Sports Illustrated na najlepszą zawodniczkę roku. Następnie wymienia w czym jest lepsza od mistrzyni kobiet SmackDown.

Match #2 Street Profits (c) vs Ziggler & Roode SmackDown Tag Team Championship

Zwycięzcami: Dolph Ziggler & Robert Roode

Za kulisami Billie Kay próbuje dołączyć do Riott Squad. Na początku odmawiają jej Morgan i Riott. Billie zaczęła płakać, a Liv ją pocieszać. Kay myśli, że jednak dołączyła i odchodzi.

Gauntlet match o miano pretendenta do tytułu WWE.

Match #1   Rey Mysterio vs Sami Zayn

Zwycięzca: Rey Mysterio 

Match #2   Rey Mysterio vs Shinsuke Nakamura 

Zwycięzca: Shinsuke Nakamura

Match #3 Shinsuke Nakamura vs Daniel Bryan

Zwycięzca: Shinsuke Nakamura

Match #4 Shinsuke Nakamura vs King Corbin

Zwycięzca: Shinsuke Nakamura

Match #5 Shinsuke Nakamura vs Adam Pearce

Przed walką Nakamura zostaje napadnięty przez Uso i Reignsa. Zjawia się Adam Pearce i również jest obijany przez dwójkę wresterów. Dochodzi do przypięcia.

Zwycięzca i pretendent do pasa WWE: Adam Pearce 

Obrazkiem triumfującego Reignsa kończy się dzisiejsza edycja SmackDown.