WWE SmackDown 25 sierpnia 2023: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z wczorajszego SmackDown, który odbył się w KFC YUM! Center w Louisville.

Program po części był poświęcony zmarłemu Bray’owi Wyattowi i Terry’emu Funkowi o czym na samym początku poinformował Michael Cole. Show rozpoczęliśmy od oddania hołdu wspomnianym profesjonalnym wrestlerom, którzy odeszli z tego świata.

Na początku otrzymaliśmy krótki materiał wideo przedstawiający najlepsze momenty z życia Braya Wyatta, The Wyatt Family, Firefly FunHouse, The Fienda oraz zdobycia WWE Championship.

Po krótkiej przerwie na arenie fani zaczęli skandować następujące chanty. „Thank You Bray” oraz „He’s Got The Whole World In His Hands”, a także zaprezentowano fotel bujany, na którym często siedział Wyatt.

Następnie otrzymaliśmy krótki materiał poświęcony zmarłemu Terry’em Funkowi oraz wpisy byłych i obecnych gwiazd WWE na temat zmarłego wrestlera.

Single Match
Rey Mysterio vs Grayson Waller

Zwycięzca: Rey Mysterio

W trakcie walki pojawił się Austin Theory, który starał się odwrócić uwagę Reya Mysterio. Na ratunek mistrzowi przybył Santos Escobar, który zajął się Theorym, co pozwoliło, aby Rey w pełni skupił się na swoim przeciwniku i odniósł cenne zwycięstwo.

Po walce otrzymaliśmy kolejny materiał wideo poświęcony zmarłemu Bray’owi Wyattowi, a Michael Cole potwierdził, że walką wieczoru SmackDown będzie starcie Finna Balora z LA Knightem. Ta dwójka w ostatnim czasie rywalizowała ze zmarłym wrestlerem.

WWE Women’s Championship Match
IYO Sky (w/Damage CTRL) vs Zelina Vega

Zwyciężczyni: IYO Sky

Po krótkiej przerwie do ringu przybył Cody Rhodes, aby oddać hołd zmarłemu Terry’emu Funkowi.

Cody na samym początku uświadomił fanów zgromadzonych w Louisville, że chce porozmawiać o czymś ważnym. Otóż wspomniał, że kiedy miał 11 lat to podróżował ze swoim ojcem Dustym Rhodesem do Denver. Następnie usłyszał, że jakiś mężczyzna nazwał jego ojca w brzydki sposób, ale nie wiedział, kto tego dokonał do momentu aż nie spotkał Funka. Cody dodał, że Funk od ponad 50 lat był stałym elementem profesjonalnego wrestlingu i udało mu się zrewolucjonizować całą branże do swojego poziomu. Po chwili Rhodes zaprezentował materiał wideo przypominający najważniejsze momenty z życia Funka rozpoczynając od ECW, kończąc na WWE, gdzie miał wiele kultowych pojedynków oraz został wprowadzony do Hall of Fame. Po chwili Cody dodał, że Funk był pełen pasji do wrestlingu, a następnie zapowiedział starcie z udziałem The Brawling Brutes oraz The Street Profits w Terry Funk Hardcore Matchu.

Terry Funk Hardcore Match
The Brawling Brutes vs The Street Profits

Zwycięzcy: The Street Profits

Do ringu przybył LA Knight, aby oddać hołd Bray’owi Wyattowi oraz przekazać wiadomość w kierunku The Miza.
Knight powiedział, że zanim dotrze do The Miza, skupi się na kimś innym, gdyż widział wszystkie świetliki i z czasem największy wróg stał się największym pomocnikiem. Dodał, że w trakcie feudu, Bray przygotował go na wszystko, więc nie mógł się powstrzymać od łez, gdy zobaczył zdjęcie Wyatta z rodziną i kiedy się rozgląda po KFC YUM! Arenie wyczuwa ducha Wyatta. Następnie zwrócił się w kierunku The Miza, który przypomniał wszystkim, że to Damian Sandow był gwiazdą oraz dublerem Mike’a. Po chwili dodał, że zmierzy się z Mizem w dowolnym miejscu oraz czasie.

MAIN EVENT
LA Knight vs Finn Balor

Zwycięzca: LA Knight

Po walce zgasły światła w charakterystyczny sposób do Braya Wyatta, a fani zaczęli chantować „Thank You Bray”. Tym akcentem zakończyliśmy SmackDown.

Wydarzenia z udziałem gwiazd IMPACT, AEW czy PTW możecie obejrzeć teraz na platformie DAZN klikając w link znajdujący się obok https://prf.hn/click/camref:1101ltZ2n, za jedyne 39,99 złotych miesięcznie. Gale są tam transmitowane w najlepszej jakości, a jeśli chcesz możesz obejrzeć powtórki z show, w każdym dowolnym momencie. Ofertę DAZN prezentujemy w związku z naszą współpracą z tą firmą.


 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl