WWE SmackDown 09 lipca 2021: Raport

Ostatnie SmackDown z ery WWE ThunderDome rozpoczynamy od materiału wideo prezentującego wydarzenia, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu.

Na zapleczu w Yuengling Center w Tampie widzimy Jimmy’ego Uso próbującego wejść do szatni WWE Universal Championa Romana Reignsa, ale Paul Heyman zatrzymał go. Menedżer mistrza powiedział, że The Big Dog zamierza wejść na ring, ponieważ ma pewien problem, ale później wieczorem skontaktuje się z Jimmym, po czym odchodzi.

Do ringu zmierzają Paul Heyman oraz Roman Reigns, a Michael Cole oraz Pat McAfee witają nas na ostatnim odcinku SmackDown w ThunderDome.

WWE Universal Champion powiedział, że ludzie nie byli zadowoleni z jego nieobecności w ubiegłym tygodniu, ale wtedy wydarzyło się wiele innych rzeczy, z których także nie był zadowolony. Mistrz wspomniał kilka słów o tym, iż nie lubi kłamy, a takim jest właśnie WWE Hall of Famer Edge. Roman przypomniał wydarzenia, jakie miały miejsce podczas tegorocznej WrestleManii. Po tych słowach na arenie pojawił się Jimmy Uso, który stwierdził, że w ubiegłym tygodniu skonfrontował się z Edgem, podczas gdy Roman przebywał na wakacjach. Reigns odpowiedział, że nie przekazał żadnej informacji Uso o podejmowaniu solowych decyzji i był zajęty robieniem tego, czego Jimmy nie może zrobić. Następnie na arenie pojawił się Jey Uso, który ucieszył się z obecności na SmackDown dodając, iż Jimmy zawsze mógł liczyć na jego wsparcie, co może być odniesieniem do ostatniego aresztowania. Jey dodał, że powinni powrócić do tego, co wychodzi im najlepiej i zdobyć SmackDown Tag Team Championship. Reigns dopowiedział, że o tym ostatnio wspominał, gdyż jeżeli są razem to nikt nie jest w stanie im dorównać. Następnie rodzina się przytuliła i tym akcentem zakończyliśmy segment otwierający niebieską tygodniówkę.

Na zapleczu Kayla Braxton poprosiła Barona Corbina o wypowiedź na temat zbliżającego się Money in the Bank qualifier matchu z Shinsuke Nakamurą. Corbin stwierdził, że musi odnieść zwycięstwo w tej rywalizacji, ponieważ jego życie stało się wielkim bałaganem. Wrestler dodał, iż utracił koronę, samochód, spóźnił się z płatnościami za dom, który jest blisko przejęcia zaznaczając chęć do ponownego zdobycia walizki Money in the Bank, gdyż jest to dla niego jedyna szansa, aby zmienić swoje życie.

Money In the Bank Qualifying Match: Baron Corbin vs. King Shinsuke Nakamura

Zwycięzca: Nakamura

Tak więc Nakamura dołączył do Big E, Kevina Owensa, Riddle’a, Ricocheta, Drew McIntyre’a i Johna Morrisona jako uczestnik Money in the Bank Ladder Matchu.

Na zapleczu Jimmy przeprosił swojego brata. Jey powiedział, że ktoś taki jak Edge ponownie połączy rodzinę, ale czy jest gotów zająć się jakimś rodzinnym biznesem? Jimmy odpowiedział tak.

WWE Women’s Tag Team Champions Natalya & Tamina Snuka vs. Tegan Nox & Shotzi Blackheart

Zwyciężczynie: Tegan Nox i Shotzi

Na zapleczu Megan Morant zapytała Edge’a o ponowne zjednoczenie The Usos z Romanem Reignsem. WWE Hall of Famer powiedział, że zamierza zachować swój komentarz na później, gdy wejdzie do ringu, aby znokautować Reignsa.

Tymczasem na ringu obecna jest Sonya Deville. W międzyczasie Michael Cole potwierdził, że Bayley z powodu kontuzji będzie nieobecna przez dziewięć miesięcy. Deville dodała, iż zjawiła się tutaj, aby ogłosił, kto zastąpi Bayley podczas Money in the Bank w rywalizacji ze SmackDown Women’s Champion Bianką Belair.

Po krótkiej przerwie Sonya zaprezentowała nam krótki materiał wideo, w którym Bayley mówi, że wszyscy chcieli, aby była najdłużej panującą mistrzynią SmackDown, ale stało się inaczej, więc nie obchodzi ją, kto weźmie jej miejsce, gdyż nie ma od niej lepszej wrestlerki. Deville potwierdziła, iż Belair nie będzie bronić SmackDown Women’s Title na Money in the Bank, lecz na najbliższym SmackDown w Houston, a jej rywalką będzie Carmella. Pretendentka przybyła do ringu mówią o tym, jak bardzo jest utalentowana i piękna. Do segmentu włączyła się Liv Morgan sugerując, iż Carmella nie zasłużyła na title shota, gdyż jest faworyzowana. Sonya wspomniała, że Liv zasługuje na miano pretendentki, ale jeżeli nie opuści ringu natychmiast, może utracić swoją szansę. Liv udała sie w kierunku szatni, ale zanim do tego doszło powiedziała, iż ma nadzieję na zwycięstwo Carmelli, ponieważ kiedy zdobędzie walizkę MITB zrealizuje ją natychmiast.

Na pojawienie się Belair również nie trzeba było długo czekać. Mistrzyni powiedziała, że nie jest pewna, czy kontuzja Bayley jest w stu procentach prawdziwa, więc z radością zmierzy się za tydzień o pas kobiet SmackDown.

Na zapleczu Paul Heyman podszedł do Romana Reignsa sugerując mu, że mają wielki problem w postaci Edgea, który planuje wezwać ich do ringu i zakwestionować męskość Universal Championa.

Money In the Bank Qualifying Match: Cesaro vs. Seth Rollins

Zwycięzca: Seth Rollins

Seth Rollins dołączył do: Shinsuke Nakamura, Big E, Kevin Owens, Ricochet, Riddle, Drew McIntyre i John Morrison jako uczestnik MITB.

Na zapleczu Kayla Braxton poprosiła Setha Rollinsa o wypowiedź na temat rywalizacji, która zakończyła się chwilę temu. Seth Rollins powiedział, że Cesaro nie jest na jego poziomie, gdyż on jest teraźniejszością oraz przyszłością. Rollins wyśmiał również Romana Reignsa mówią o tym, jak zgarnie walizkę z kontraktem Money in the Bank i zdobędzie Universal Championship. Niespodziewanie obok Rollinsa pojawił się Edge, który stwierdził, iż Seth nie zmienił się nic, a nic od 2014 roku, więc ma zamiar zrobić coś czego, Rollins nie potrafi.

Do ringu przybył WWE Hall of Famer Edge, który został przywitany ogromnym popem. Edge już na samym początku wyśmiewał się z Romana Reignsa oraz The Uso, gdyż nie dba o ilość sługusów Universal Championa, ponieważ na Money in the Bank zgarnie tytuł. Pretendent dodał, że każdy, kto stanie mu na drodze, będzie wyglądał tak, jak Jimmy Uso z ubiegłego tygodnia. Następnie widzimy Romana Reignsa zmierzającego do ringu wpatrując się w swojego rywala. Za kuzynem na arenie zjawili się The Usos, ale mistrz stwierdził, że poradzi sobie sam, więc nie chce otrzymać pomocy ze strony Usos. Pomiędzy wrestlerami doszło do brawlu na co zareagowali SmackDown Tag Team Champions Dominik i Rey Mysterio atakując The Usos. W trakcie brawlu Dominik wyprowadził podwójne 619 dla The Usos, Edge dorzucił speara dla Jeya, co nie spodobało się Reignsowi, który ostatecznie wycofał się na rampę. Po walce Edge wziął mikrofon i powiedział, jeden tydzień, jeden tydzień, po czym ponownie założył Crossface na Jeyu. Tym akcentem kończymy ostatnie SmackDown z ery ThunderDome.