WWE SmackDown 22.05.2021 – Raport

Pierwsze wydanie niebieskiej tygodniówki po Backlash zapowiada się zacnie. Walką wieczoru będzie Fatal 4-way match o tytuł interkontynentalny. Walczyć o niego będą Apollo Crews, Big E, Kevin Owens oraz Sami Zayn. Zapraszamy do przeczytania raportu z SmackDown.

Galę rozpoczęła Sonya Deville, która ogłosiła, iż od początku lipca WWE rozpocznie swoją trasę do Huston wraz z prawdziwą publiką. Następnie zapowiadała po kolei mistrzów. Gdy doszła do Romana Reignsa to zamiast mistrz Universal pojawił się Paul Heyman. Manager The Tribal Chiefa przypomniał, iż jego klient jest mistrzem, a reszta zawodników, którzy stali na rampie to posiadacze tytułu. Następnie Bayley pojawiła się w ringu. Pochwaliła Crewsa i Azeeza, obśmiała mistrzynie tag team Natalye i Taminę oraz uznała, iż Belair oszukiwała podczas wygranego starcia z nią podczas ostatniego PPV. The EST szybko zjawiła się w ringu, lecz The Role Model wycofała się, dając szansę Shaynie Baszler i Nia Jax, aby rozprawić się z Biancą. Na pomoc rzuciły się Natalya i Tamina, co doprowadziło do starcia tag team.

Six-Woman Tag Team Match #1

Bianca Belair & Natalya & Tamina vs Bayley & Shayna Baszler & Nia Jax

Zwyciężczynie: Bayley & Shayna Baszler & Nia Jax

Po walce mieliśmy szansę obejrzeć dwa proma. Najpierw Big E w rozmowie z Kaylą stwierdził, że jest dumny, że może po raz kolejny zdobyć tytuł interkontynentalny i nie ma wątpliwości, że wyjedzie z areny właśnie z nim. Następnie Aleister Black po raz kolejny wygłosił swoje mroczne przemówienie.

King Corbin zaczął zmierzać w stronę ringu. Powiedział, iż czyn Nakamury z poprzedniego tygodnia był największym brakiem szacunku dla jego postaci podczas całego swego życia. Dodał, że Japończyk może nazywać się King of Strong Style, lecz nie jest żadnym królem. Zaznaczył, że odbierze koronę od Nakamury i zostanie ona oddana do jedynego króla WWE. Po tym jak wywołał Shinsuke do ringu, pojawił się człowiek z giatrą. Jest nim gwiazda NXT Eric Bugenhagen, który przedstawił się jako Ric Boogs i zaczął grać theme song japońskiego zapaśnika.

Singles match #2

Shinsuke Nakamura vs King Corbin

Zwycięzca: Shinsuke Nakamura

Na zapleczu spotkali się Sonya Deville i Jimmy Uso, który potwierdził, iż jest w stanie ponownie być w drużynie z swoim bratem Jeyem. Dodał, że pierwszymi ich przeciwnikami powinni zostać The Street Profits. Sonya oznajmiła, że takie starcie wymaga podbudowy i odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Do ringu zaczęli zmierzać Roman Reigns, Jey Uso oraz Paul Heyman. Segment rozpoczął Roman, który stwierdził, że nie lubi się chwalić w telewizji, więc da tą szansę swojemu managerowi. Zaczął wychwalać Reignsa opowiadając, iż jego klient poskromił The Finda, Brauna Strowmana, przywrócił do swojej rodziny zagubionych kuzynów, zakończył karierę Daniela Bryana oraz pokonał Edga na największej scenie ze wszystkich. Przypomniał sytuacje z przed tygodnia, kiedy podczas Wrestlemania Backlash poskromił Cesaro. Następnie zasugerował, że Roman Reigns zostanie mistrzem Universal na zawsze i stanie się największą gwiazdą WWE w historii. Heyman wzywa Jimmego do ringu, lecz pojawia się Cearo. Szwajcar mówi, że szukał Setha, lecz usłyszał szczekanie i domyślił się, że to Roman. Wyzwał, także mistrza Universal na kolejne starcie podczas Hell in a cell. W tym momencie brutalnie od tyłu zaatakował Rollins Cesaro.

Singles match #3

Dominik Mysterio vs Roobert Roode

Zwycięzca: Dominik Mysterio

Na zapleczu Jey Uso natknął się na swojego brata. Jimmy oznajmił mu, że mają walkę tag team za tydzień. Jey nie był zachwycony z tego powodu. Drugi z Uso zaczął opowiadać, iż udało mu się wygrać Andre The Giant Memorial Battle Royal, wygrać pasy tag team bez Romana. Jey oznajmił, że ma tą informację oznajmić również Reignsowi.

Jey przenosi się do pokoju Romana i opowiada mu o przyszłej walce tag team. Mistrz Universal powiedział, że Jimmy jest samolubny. Dodał, że wszystko, co robi jest w celu reprezentowania ich rodziny.

Intercontinental Championship Fatal 4-Way Match #4

Apollo Crews (c) vs Big E vs Kevin Owens vs Sami Zayn

Podczas starcia zjawił się Aleister Black, który zaatakował poprzez Black Mass Big E. Wykorzystując sytuację Apollo przypiął rywala.

Zwycięzca: Apollo Crews